1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Џенифер Лопез (Jennifer Lopez)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од RedRose97, 19 август 2010.

  1. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Единствен добар коментар под видеото за нејзиниот настап на АМА беше - Stop hating, she did really lot in her life with high heels on - c'mooon! :D

    She sure did, oh yeah!

    Абе се нервирам кога сите си ја поштуваат Jenny from the block а немаат поим како сељачки им ја украде песната на Beatnuts - Watch Out Now :@

    http://www.youtube.com/watch?v=2X4s3D7xPUQ

    А јас и останатите почитувачи на вистинскиот хип хоп, не можеме да и простиме - и нема, пред се затоа што нејзината верзија е неискрена, глупава и прилично lame. Леле колку не ја можам чудо еј! Еден ден со модрици ќе си идам кога ќе ме истепате вие што ја сакате зошто толку не ја можам, ама не ја можам :D Она не е уметник она е само касичка за собирање пари.

    Леле крај ај да си бегам јас, си го барам јас у велико ај ај :D
     
  2. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Толку не можеше да се издржи овај Питбул :lol: :lol: :x :x
     

    Прикачени фајлови:

    На Hipica и N.A.T.A.S.A им се допаѓа ова.
  3. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    А па и на Џеј Ло не и личи таков настап на нејзините години :x :) .
    Кога беше млада ајде ама сега веќе е тетка да не речам баба :) .Изгледа и оваа како Мадона планира да се глупира и на 50 години.
     
    На Gordana10 и crazylady им се допаѓа ова.
  4. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Е што ако има 40 години, животот да не и завршил?!
    И се може, ја бива, презгодна е, да не треба да почне да плете само заради годините :D

    Инаку на сликава погоре јас сум сигурна дека Пит Бул има и некој додаток во тромеѓето, они на се си мислат, цела машинерија е позади ова :)
     
    На Sara123 и sesilija им се допаѓа ова.
  5. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Такви филмчиња не гледам, таква музика не слушам, за глума и пеење неможам да коментирам, ама за крзното ЈА МРАЗАМ!

    А стварно изгледа добро за нејзини години.
     
  6. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Просечен глас ,натпросечен газ...Кој знае добро да го истресе ,секоја чест :clap:
    Фина фацка ,баш онака слаткичка...
    Има убави ,певливи песничиња...

    Би ја осакатила поради нејзиниот занес по бунди и крзна ,од такт ме вади со тоа!
     
  7. LitttleRNBPrincess

    LitttleRNBPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски
  8. CaperucitaRoja

    CaperucitaRoja Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2011
    Пораки:
    467
    Допаѓања:
    320
    Пол:
    Женски
    Не коментирам за нејзините актерски (не) способности, тука некаде и пејачки... :lol: Иако има доста хитчиња. Ама затоа мене лично ми е најубава жена на светот! :x Без конкуренција! Камелеон невиден! А и одлична танчерка е! :clap:
     
  9. simona-i

    simona-i Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    30
    џеј ло е совршена .. има многу убави песни :D
     
  10. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Е она веќе е моја омилена и пејачка и актерка...едноставно ја обожавам. :* Жената е фантастична.
     
  11. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    Џенифер Лопез... едноставно не старее :D
     
    На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. crtanfilm

    crtanfilm Нов член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    581
    Допаѓања:
    79
  13. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
  14. My.Cloud

    My.Cloud Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2011
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    59
  15. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Џеј Ло вака како пејачка е добра. Нема некој глас ама старите песни секогаш уживам да и ги слушам.

    Во фаца не е нешто посебно, без сета таа шминка и дотерување. Ама тело има гром, како и начинот на кој танцува :x.

    http://www.youtube.com/watch?v=lYfkl-HX ... re=related

    http://www.youtube.com/watch?v=4kGvlESGvbs

    http://www.youtube.com/watch?v=_66jPJVS ... re=related

    http://www.youtube.com/watch?v=1WIsnC-h ... ure=relmfu

    http://www.youtube.com/watch?v=dly6p4Fu ... ure=relmfu

    Овие новиве ми се малку тапа. Како и сите минливи хитови во Питбул стил уствари. Ниту пак сметам дека на овие години и личи да го има истиот стил на песни настпаи. Едноставно за се си постои период. Само за телото кое и ден денес го држи, секоја чест.

    Ми се допаѓа и онаа песна која ја напишала за Бен Афлек, или така нешто. Dear Ben мислам дека се вика.
     
  16. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Значи ова Касперчево ми ги скокотка живците кога ќе го видам. :devil:
    Една бебешка да не речам антипатична и грда фаца ми има, изборот на Џеј Ло никогаш не ми се допаѓал.

    А стихов I wanna dance in love, and dance again ми мириса на Сакам да се омажам по 392183921 пат, повторно. Ако го омужи ова телево, чу се патошем. :tmi:
     
    На wolf4e и Hipster им се допаѓа ова.
  17. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
  18. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Беше некој вчера на концерт да каже како било, импресии ово оно. :wasntme:
     
  19. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Концертот беше wow!
    Се појави со 15-20 минути каснење, и во 5-6 наврати смени облека, на секои 2 песни.
    Облеката одговараше со песната, а помеѓу промената идеше на бимови најава за она што следи, дали видео, дали пораки, дали танчери на сцена..
    ЈЛо, ме воодушеви!
    Имаше неверојатен контакт со публиката, беше комуникативна, скокаше, пружаше раце да ја дофатат, правеше муабет, а најпосебен момент беше кога зема апарат или камера од некој од прв ред и се сликна со него , а во позадина беше публиката!
    И фрлија и српско знаме во 2 наврати, па го стави на неа, и фрлија уште на почетокот перниле срце на кое пишуваше Волим те, и она го изговори неколку пати, едноставно се поврза со публиката уште од стартот...
    Играше како да има 20 години, навистина има страшна кондиција, а за телото да не зборам..
    Гласот и е ист како на снимките, што посебно го ценам кај неа, колку поседува глас толку, не е друг човек во живо.
    Се наежив во неколку наврати од што за прв пат видов такво светско шоу на неколку метри од мене, а со тие ефекти и озвучување, и целата атмосфера на шриштење и пиштење неизбежно беше.

    Единствено, некако кратко ми изгледаше концертот, како да поминаа 15 минути а не нешто повеќе од час и половина.
    Организацијата од Арената беше супер, немаше буткање и гужви, пуштени беа сите влезови на трибините, и немаше бутканици, се проверуваа ташните, и се задржаа сите апарати на влезот, што ме изнервира највеќе, како да не знаат дека секој втор веќе има смарт телефон!
    Само безпотреба не напнаа со тој момент, и не оневозможија со поубава слика да ја овековечиме дивата.

    Не очекував вакви импресии, а сега само за тој концерт зборам, оправдано го носи епитетот светска дива.
     
    На mila25ve му/ѝ се допаѓа ова.
  20. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Krivo mi e sto ne mozev da otidam na koncertot...Ja obozavam J Lo :) ima i glas i stas malava,baska odlicno tancuva.Praznik za oci i usi. :rock: