1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

"Џени Крег" диета

Дискусија во 'Диети' започната од lovely-pretty-girl, 9 ноември 2011.

 1. lovely-pretty-girl

  lovely-pretty-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  6
  Сигурно прочитавте за начинот на кој ослабна Мараја Кери. Но, дали знаете како функционира оваа диета? Доста примамливо, нели? Ова е оригиналната страница http://www.jennycraig.com/ за овој режим на исхрана, но некако не успеав да се снајдам доволно. Се надевам ќе помогнете и ќе напишете што знаете во врска со оваа диета, каков е распоредот на исхраната, на што треба да се придржуваме, какви се вежбите итн итн... :) Баш би сакала да ја започнам. Кандидати? :)
   
 2. Penelopa.82

  Penelopa.82 Активен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Расположена секогаш за диети :) да ти кажам искрено доста ми беше цорбата од зелка веќе а искрено сакам нешто поинакво така што ако слушнеш нешто тука сум за подршка :)
   
 3. marina.m.g

  marina.m.g Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  91
  и јас барав вчера нешто за диетава :$ колку што сватив ,тоа е посебен програм,не типична диета,и треба да одиш во некојси центар што ја нуди таа програма ,ги има во САД тие центри,барав тука во Германија и нема ниеден,барем јас не најдов. И таму ти го одредуваат програмот,освен тоа треба да купуваш намирници (или готови оброци) од брендот Џени Крег. Некое истражување покажало дека овој програм има најголем ефект од сите досега понудени програми,во стилот на Weight Watchers и слично. Ако некој има можност да го прави програмот или да дознае како точно треба да се одвива и ја сум секогаш спремна за диети,ама не смеам да претерувам дека дојам ;)
   
 4. Penelopa.82

  Penelopa.82 Активен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Значи од диетава тешко ... приметив на страницата дека постојано би имало телефонски јавувања и сл. како и да е ќе треба да пронајдеме нешто за МК ... иначе баш интерсно да си купуваш веќе готови избалансирани јадења не се замараш со готвење ...
   
 5. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  14.024
  Допаѓања:
  92.200
  Пол:
  Женски