1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Џенкарлос Канела (Jencarlos Canela)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Beauty161, 16 јули 2011.

 1. Beauty161

  Beauty161 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Што мислите вие за него...јас искрено го обожавам..и ја сакам секоја работа поврзана со него...ги сакам неговите песни,ми се допаѓа како глуми,особено во серијата Mas Sabe El Diablo...
   
 2. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Хохохо, која чест ја имам - прва да коментирам во темава (можеби и последна; се шегуваме) :rofl: :P.

  Дечково го запознав во серијата Mas sabe el diablo и ми се допадна на прв поглед (симпатичен е, мој тип на човек, мислам логично е дека ќе го запаметиш барем според тоа каков го прикажуваат на телевизија, мене ми остави впечаток - жив човек сум. :lol: ).

  Има убав глас, повеќе го бидува за пејач, отколку актер (според тоа што го имам видено до сега од него). Се' на се', малку убавина, талент, силен грб и на сцена. :D :P Штета далеку е од нас, а и се' уште нема некоја којзнае каква прекуокеанска реклама па за да биде многу попознат. А, според мене има предиспозиции да биде во плеј-листите на оние Македончиња кои си слушаат таква музика.

  Ама, нели, тука е Интернетот па гледам има и такви на кои исто им оставил до толку силен впечаток па дури да отворат гугл и да пребарат нешто повеќе за/од него. :lol: :P

  http://www.youtube.com/watch?v=MiWy1IxrVDg

  http://www.youtube.com/watch?v=_qyTRtlr ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=0ghPCj0w ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=6sSAFMs9OjA

  http://www.youtube.com/watch?v=PjBP2U58c1w

  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

  • 1024x768.jpg
   1024x768.jpg
   Големина на фајлот:
   350,4 KB
   Прегледи:
   347
 3. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.989
  Пол:
  Женски
  И, овој пејач бил бе! :o
  Го гледав во Mas sabe el Diablo, и добро не е лош човекот бе. :wasntme:
  Ама мислев само глумец е :D .
  Само оваа му ја знам, дека во серијата ја пееше и не е лоша :
  http://www.youtube.com/watch?v=GMebIAk1v0E
  Иначе има убав глас, така да напред! :)
   
 4. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
 5. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  37.119
 6. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
  лелеее...го обожавам :*
   
 7. WinnieThePooh

  WinnieThePooh Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  282
  Допаѓања:
  201
 8. Floyd12

  Floyd12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  110
  .го обожавам :inlove: :* I love him! :* :inlove:

  pa mu gi znam skoro site pesniii... <3 :$ :* :* :*
   
 9. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.877
  Љубовта моја!!!! :inlove: :inlove:
  Ах колку си го сакам...само он си знае :wasntme:
  Прекрасна персона... Прекрасен глас и песни... :l:
  (нема да ме тргните лесно од темава ]:) , дури сега сум ја видела :fubar: )

  http://www.youtube.com/watch?v=VXfM6aU6aU8

  http://www.youtube.com/watch?v=pknuOKI8 ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=blmQ5lmk ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=DCiMzXVj ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=4deSWs-NAH4


  Едит: Ј на шпански се чита Х ;) ...и долколку си го пишела по тоа како му го изговараат името, би требало да напишиш Жанкарлос :)
  а иначе е Хенкарлос
   
  На t.w.e.e.t.y и Floyd12 им се допаѓа ова.
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.794
  Допаѓања:
  25.467
  Пол:
  Женски
  Прв пат го видов Хенкарлос Канела во серијата Mi Corazon Insiste en Lola Volcan. Сега го гледам во серијата Pasion Prohibida. Ми се допаѓа како актер. Првата песна што му ја слушнав беше насловната нумера од првата серија што ја напишав. Песната не ми се допаѓа. Песната што ја пее во серијата Pasion Prohibida e прекрасна.

   
 11. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  875
  Допаѓања:
  2.857
  Пол:
  Женски
  имало тема за мојот иден сопруг и не сум знаела?! :o:o срам да ми е.
  Го обожавам типов значи. Совршенство ми е :$ :* :l:
  Сите песни му ги знам, сите серии сум му ги изгледала :D:D
  Одлично глуми посебно кога е гол :$:$