1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Џејмс Блант (James Blunt)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од simon4etooo, 15 октомври 2012.

 1. simon4etooo

  simon4etooo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  186
  James Hillier Blount (роден 22 февруари, 1974 година) е англиски пејач-текстописец и музичар. Неговиот прв студиски албум Back to Bedlam, и сингловите "You're Beautiful" и "Goodbye My Lover", му донеле слава во 2005 година. Oсвоил две Британски музички награди, две Ivor Novello Awards, и во 2006 бил пет пати номиниран да освои Греми награди. Во 2007 година тој го издал неговиот втор албум наречен All the Lost Souls. Третиот студиски албум на Блант, Some Kind of Trouble e издаден во ноември 2010 година. Блант има продадено повеќе од 15 милиони албуми ширум светот.
  [​IMG]

  Го слушате ли? Ви се допаѓа? Омилени песни?
  Јас лично многу го сакам Џејмс и ми се допаѓа неговата музика.
  Моите омилени:
  http://www.youtube.com/watch?v=2IFF9yu5i3k
  http://www.youtube.com/watch?v=b3c32wBYdU0
  http://www.youtube.com/watch?v=uJ80X0A2gHU
  :l:
   
  На kristince51 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. kristince51

  kristince51 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  787
  Допаѓања:
  1.021
  На simon4etooo му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Џејмс беше порано многу убав сега е многу слаб и пуштил малку повеќе брада не го познав кога го видов на една програма..можеби е сега сменет ама не верувам...инаку што станува збор за неговата музика на времето слушав една негова песна и ден денес ми остана омилена еве ја
  http://www.youtube.com/watch?v=x1yOGhnmYfI :*
   
 4. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  3.713
  Пол:
  Женски
  Знам дека едно време се повлече, знам читав дека со девојката ќе живее во Шпанија мислам беше негде.Goodbye My Lover, You are Beautiful & Stay the night...ми се меѓу all time favourites.
   
 5. The-fallen-one

  The-fallen-one Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2014
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  39
  Го слушам секој ден <3
  Омилени песни: Goodbye my lover, Bonfire heart, Face the sun, You're beautiful
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
 7. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  2.943
  Допаѓања:
  32.252
  Пол:
  Женски
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.