1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Џејмс Морисон (James Morrison)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од simon4etooo, 21 август 2012.

 1. simon4etooo

  simon4etooo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  186
  James Morrison (роден 13 Август 1984) е англиски пејач-текстописец и гитарист од Rugby, Warwickshire. Во 2006 постигна светски успех со неговиот деби-сингл “You Give Me Something”. Тој го издаде својот деби албум Undiscovered на 31 јули 2006 година. Од албумот се продадени над 1 милион копии низ целиот свет до крајот на 2006 година. По излегувањето на Undiscovered, Морисон за првпат се појави на националната телевизија во САД, на Jimmy Kimmel Live! шоуто. Во 2007 на Британските музички награди Морисон ја доби наградата за најдобар машки соло артист. Во 2008 го издаде својот втор албум “Songs for You, Truths for Me”, а во 2011 својот трет албум “The Awakening”.
  [​IMG]
  _____________________________________________________________________________________________
  Па, што мислите за Џејмс? Го слушате? Омилени песни?

  Мене ми е еден од поомилените изведувачи.
  http://www.youtube.com/watch?v=sgRb_lfIZ6A
  http://www.youtube.com/watch?v=F2Cm_4573fs
  http://www.youtube.com/watch?v=wIg8kNfJpsg
  http://www.youtube.com/watch?v=Bq4LJc6eVKs
  :)
   
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  410
 3. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Преубав глас има, го обожавам како пејач :inlove:.

  Оваа песна е совршенство. Кога се појави ја слушав постојано. Мислам дека одамна така некоја песна не ме погодила. И со текст, и со се. Има и други убави ама оваа дефинитивно е мојата омилена. Не само од него, туку општо од најомилените.

  http://www.youtube.com/watch?v=sgRb_lfI ... r_embedded
   
 4. Simona190799

  Simona190799 Активен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2012
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  2