1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Џибони

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Sparks, 5 јануари 2011.

  1. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Добар пејач, не сум му некој којзнае колку голем обожавател но песната Либар многу ми се допага и ме потсека на една вечер пред точно 3 години и 1 месец, вечерта кога тргнав со дечко ми, пред тоа во кафичот кај што бевме ја пуштија. :wasntme:
     
  2. crtanfilm

    crtanfilm Нов член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    581
    Допаѓања:
    79
  3. encimenci

    encimenci Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2013
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    439
    што убава тема...се израдував

    го обожавам...додека студирав, си имав умислено дека ми носи среќа...абе секогаш да го слушнев пред испит-обавезно полагав...(не дека учев ко будала, до џибо беше) :)

    во април 2009 година, ја имав таа среќа, да го запознаам( тинекс го донесе, татко ми другар на тинекс--јас најголем фан на џибони...)
    леле , неможев името да си го изговорам...ќе умрев...човекот, на место, многу кул, ме прашува нешто..ја ке деген...незнам кај се наогам...ми се потпиша на албум, нешто ме прашуваше--ич незнам што...јас мумлјав... :D и се сликавме...
    ја обожавам неговата музика, секој стих...секоја нота...

    едвај чекам пак да дојде, за да ми се случи нешто убаво :D
     
  4. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.721
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    Мојата драга професорка е заразена со Џибони и благодарение на неа знам неколку многу добри песни.
    Еве ја мојата и нејзина омилена. :)
    http://www.youtube.com/watch?v=oEyhioXiTsc
     
  5. EvitaPeron

    EvitaPeron Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2012
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    55
    и мојата омилена ......хооооодаааај.... можда се ипак све у добро претвори!

    https://www.youtube.com/watch?v=-BLJ4dZRvmE

    и секако Темпера....прекрасна е!
     
  6. Anemona

    Anemona Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2019
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Темава е заспана па да ја разбудам малку, дали некој од вас бил на последниот концерт на Gibo во Скопје сега што се одржа пред еден месец? На крајот од концертот испеа песна што мислам дека не е негова ми се врти во глава цело време а не можам да ја најдам која е. Ако точно се сеќавам на зборовите овие беа: "Svake godine i druge... pomoli se za nase djete...sjeti se na mene.... Ако сум го утнала секој збор се извинувам, ако се сети некој ве молам да ми пише.