1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Џогирање во место

Дискусија во 'Фитнес' започната од smiley16, 11 јули 2013.

  1. smiley16

    smiley16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2012
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    51
    Сакам да ве прашам што мислите вие за трчање во место. Немам многу слободно време за трчање надвор, а сакам да ми се зацврстат нозете бидејќи кожата ми е многу многу опуштена, па што мислите вие дали ќе даде некакви резултати ако секој ден џогирам во место по 15 минути и повеќе?
     
  2. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Секако но подобро да скокаш на јаже ако можеш :).
     
  3. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    :rofl:

    Ова ќе ми биде врвот на менталното осакатување и докрајчување, има да ме нема!
    Ми доаѓа тужно од самата помисла да џогирам у место пола саат/саат време, јака ви душа луѓе, за ова требаат челични живци, добра психичка издржливост, силна волја и добра мисла. :D Ма да, јас сепак не би да измачувам душа на овој начин, него би одбрала нешто од типот сокање на јаже, исто во место, позабавно е, се потиш исто.
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  4. MishellBN

    MishellBN Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2013
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    19
    не го разбирам моментот џогирање во место дома.... па нема ништо поубаво и да се нема време едно два три круга надвор околу зграда или куќа да се истрчаш исто 15 мин....