Џогирање во место

Дискусија во 'Фитнес' започната од smiley16, 11 јули 2013.

 1. smiley16

  smiley16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2012
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  50
  Сакам да ве прашам што мислите вие за трчање во место. Немам многу слободно време за трчање надвор, а сакам да ми се зацврстат нозете бидејќи кожата ми е многу многу опуштена, па што мислите вие дали ќе даде некакви резултати ако секој ден џогирам во место по 15 минути и повеќе?
   
 2. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.361
  Секако но подобро да скокаш на јаже ако можеш :).
   
 3. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.492
  :rofl:

  Ова ќе ми биде врвот на менталното осакатување и докрајчување, има да ме нема!
  Ми доаѓа тужно од самата помисла да џогирам у место пола саат/саат време, јака ви душа луѓе, за ова требаат челични живци, добра психичка издржливост, силна волја и добра мисла. :D Ма да, јас сепак не би да измачувам душа на овој начин, него би одбрала нешто од типот сокање на јаже, исто во место, позабавно е, се потиш исто.
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MishellBN

  MishellBN Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2013
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  19
  не го разбирам моментот џогирање во место дома.... па нема ништо поубаво и да се нема време едно два три круга надвор околу зграда или куќа да се истрчаш исто 15 мин....