1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Џои (Joey)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Barbie-mwa, 2 април 2011.

  1. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Од трите продукценти кои стоат зад мега-успешната серија "Пријатели" ни доаѓа долго отчекуваната хумуристична серија "Џои". Matt LeBlanc повтортно ја преземе својата улога од "Пријатели" - шармантен и сеуште самец Џои, кој се сели во Холивуд со надеж дека навистина ќе успее како глумец.

    Џои се опростува со времето кога пријателите му беа семејство и со отворено срце ја чека приликата кога членовите од семејството ќе му стана пријатели. По повторната средба со својата "нападна" сестра Џина снажна и сексипилна фризерка, Џои се вселува во нејзината куќа каде што живее и нејзиниот 20 годишен син гениј, кој е многу добар научник. Тој му станува многу добар пријател, таков како што неговиот внук можел само да посакува.
     
  2. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Ни доаѓа? Па стар е серискиот :wasntme:

    Како и да е, првата епизода кога ја гледав, ми беше чудно, но потоа се навикнав за на крај сосема да ме обземе и да ја засакам премногу. Одличен е серискиот, солзи ми течеа особено на епизодата посветена на Свети Валентин. Сите ликови се супер. Џина, нејзиниот nerd-аст син, адвокатката која вечно го чека својот маж во првата сезона, Stifler's mom е едноставно секогаш Stifler's mom за мене итн. итн.

    If I could rearrange the alphabet, I would put U and I together. Една од многуте омилени фрази од серискиов :D

    Џои е едноставно, Џои! :)
     
    На Barbie-mwa му/ѝ се допаѓа ова.
  3. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Џои ми е омилен лик од Пријатели. Ама серијава неможев да ја гледам. Може ја почнав во лош момент, само што ја завршив Пријатели и фатив оваа да ја гледам, и успеав само 2-3 епизоди. Ми фалеа другите ликови и некако ми беше многу носталгично :)
    Ама сега ме потсети па дефинитивно ќе пробам пак да ја гледам, не се сомневам во џои хуморот :D
     
    На Barbie-mwa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Joey во споредба со Friends? -Чиста нула по мене.

    Премногу аматерски и несредена ми личи. Бледа копија и лош обид за стар успех.
    Епизодите, ништо посебно.

    Глумата на Мет е разочарувачка, а воедно серијалот ми ја уништи сликата за Пријатели. Така нов живот, потрага по слава и слично. Крајот на Пријатели јас го крстив И си живееја среќно до крајот на животот, што воопшто не се уклапа со Џои.
     
  5. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Јас си ја гледам серијава. Навистина не може да се спореди со Friends, но сепак и не е толку лоша :)
     
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    На почеток, кога почнав да ја гледам, ич не ја сакав затоа што ми фалеше цела екипа од Френдс.
    Сега... кога ќе подразмислам, и не е така лоша. Џои си ја задржал истата неповторлива смисла за хумор :D Ама она How you doin'? ;) многу ми фали, веќе не го прави во новава серија.

    Иако можеби очекувале дека ќе има висок рејтинг поради тоа што Мет глуми во неа, не и‘ е ни до колена на Френдс.

    Просечна ми е. Онака, за тепање време, ако веќе нема ништо друго на телевизија.
     
  7. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    Хахахахаах само заради него гледав Пријатели. Незаменлив е Џои :*
     
    На LittleDevil му/ѝ се допаѓа ова.
  8. TS-310

    TS-310 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    37
    Не е исто што и Friends. :( Серијава не е лоша,ама некои случки,па и цели епизоди не ми се допаѓаат
     
  9. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    Секогаш кога пробуваме да споредуваме серии, се добива истото чувство. Џои како серија не треба да се споредува со Пријатели (сите досега серии , како ја запознав мајка ви, исто така, ги посредувале со Пријатели и остануваме разочарани на крајот). Мене искрено серијата ми е просечна,а ми е жал што се снимија само 2 сезони.
     
  10. crtanfilm

    crtanfilm Нов член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    581
    Допаѓања:
    79
    На почетокот едвај ја чекав и навистина не беше лоша ама не беше како пријатели :) не знам дали ја има уште
     
  11. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Интересна беше и оваа серија, иако Пријатели беше далеку подобра. Криво ми е што ја прекинаа серијава, иако добра приказна имаше барем Џои да завршеше со среќен крај, али тоа е :)
     
  12. simpaticnaa

    simpaticnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    684
    joey супер серија е гледав на фоxлифе ама сега нема :(
     
  13. NewYorker

    NewYorker Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    95
    Ллелее го обожавам,од секогаш ме смеел со неговите бисери и глупости.А исто така и со неговата реченица:How you doin? :rofl: