Џон Фрушанте (John Frusciante)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од rhcpfan, 1 јуни 2013.

 1. rhcpfan

  rhcpfan Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  649
  Допаѓања:
  997
  Џон Фрушанте е гитарист,текстописец и композитор.
  Тој е еден од најпознатите гитаристи на бендот Ред Хот Чили Пеперс во периодот од 1988-1992 и потоа се враќа повторно во бендот од 1998-2009.Се вбројува во 100те најдобри гитаристи во светот на сите времиња и е на 18то место.Во меѓувреме и правел соло албуми.

  Ќе издвојам некои омилени песни од него

  http://www.youtube.com/watch?v=yR-O_s1oTto

  http://www.youtube.com/watch?v=M9jsRZzjrgI

  http://www.youtube.com/watch?v=cgkFAgq9p9c

  Со Ред Хот
  http://www.youtube.com/watch?v=JKLxQBGJBMU

  http://www.youtube.com/watch?v=sUJHEdQBAr8
   
 2. m.i.g

  m.i.g Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.035
  Допаѓања:
  5.606
  Пол:
  Женски