Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Џон Фрушанте (John Frusciante)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од rhcpfan, 1 јуни 2013.

 1. rhcpfan

  rhcpfan Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  1.026
  Џон Фрушанте е гитарист,текстописец и композитор.
  Тој е еден од најпознатите гитаристи на бендот Ред Хот Чили Пеперс во периодот од 1988-1992 и потоа се враќа повторно во бендот од 1998-2009.Се вбројува во 100те најдобри гитаристи во светот на сите времиња и е на 18то место.Во меѓувреме и правел соло албуми.

  Ќе издвојам некои омилени песни од него

  http://www.youtube.com/watch?v=yR-O_s1oTto

  http://www.youtube.com/watch?v=M9jsRZzjrgI

  http://www.youtube.com/watch?v=cgkFAgq9p9c

  Со Ред Хот
  http://www.youtube.com/watch?v=JKLxQBGJBMU

  http://www.youtube.com/watch?v=sUJHEdQBAr8
   
 2. m.i.g

  m.i.g Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.063
  Допаѓања:
  5.697
  Пол:
  Женски