1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Џус фаст

Дискусија во 'Диети' започната од ModernMuse, 14 јуни 2015.

 1. ModernMuse

  ModernMuse Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  504
  Пол:
  Женски
  Не знам колку сте запознаени, но во светот овој начин на губење на телесните масти има земено голем замав. Имено, се работи за детоксификација на телото, стриктно со внесување само природни сокови, затоа и џус фаст односно пост со природни сокови.
  Знам дека звучи лудо, но целата логика позади ова е дека човек не може да изеде толку многу зеленчук и овошје колку што може да испие, а со тоа се зголемува внесот на хранливи состојки кои кога се внесени како течност полесно се апсорбираат во организмот.
  Во продолжение веб страната на човекот на кој животот му се промени со оваа детоксификација и документарецот каде е прикажано и објаснето буквално се.
  http://www.fatsickandnearlydead.com
   
  На mila101 му/ѝ се допаѓа ова.