1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Абортус кај кучиња

Дискусија во 'Дом' започната од TheBibliophagist, 5 февруари 2019.

 1. TheBibliophagist

  TheBibliophagist Нов член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2019
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Здраво феминки,

  Побарав на форумов и не забележав тема како оваа. Имам кучка пинчер, се спари со куче уличар кое е со поголем раст од неа. Страв ни е дека бременоста ќе и биде ризична, но исто така ни е страв дека абортусот може да е ризичен затоа што таа се спари на 17ти јануари (да не е доцна за тој чекор). Дали некој/а знае добра клиника за кучиња во Скопје или било каде во Македонија, каде што би ја прегледале и би ни дале добар совет за што да направиме?
   
 2. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.840
  Допаѓања:
  25.152
  Пол:
  Женски
  Прашај во ветеринарната станица каде ја вакцинираш, би требало да знаат они. Јас не верувам дека ќе има ризична бременост, но сепак најдобро е да се обратиш кај ветеринар :)
   
  На TheBibliophagist му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Јаневски

  Јаневски Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  925
  Допаѓања:
  1.930
  Пол:
  Машки
  Остајте ги бар кучињата на раат...
   
  На Soprugot му/ѝ се допаѓа ова.