1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Авенџед Севенфолд (Avenged Sevenfold)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Offspring, 28 јули 2011.

  1. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Се запознав со бендов пред една година и од тогаш стално си ги слушам.Омилена ми беше So far away,ама
    сега ми е на реплеј оваа :rock:

    http://www.youtube.com/watch?v=mzX0rhF8buo
     
    На Nate.Shadows и Natali.3 им се допаѓа ова.
  2. Natali.3

    Natali.3 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    5.739
    Допаѓања:
    54.589
    Пол:
    Женски
  3. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    44.096
    Пол:
    Женски
    Пред недела-две отприлика почнав да ги слушам,многу убави песни имаат.Омилени ми се: so far away,buried alive,hail to the king. :) :inlove:
     
    На Natali.3 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Avenged

    Avenged Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    1.495
    Пол:
    Женски
    Најомилените! :inlove: Се познава и по никот,да.Немам што да кажам друго,освен дека ги обожавам :D
    Омилени песни,не можам да одвојам зошто сите им се убави,али сепак во последно време ги слушам највеќе:I wont see you tonight (part 1),So Far away,Gunslinger,Warmness on the soul,Critical Acclaim,Second Heartbeat........



    R.I.P The REV!
    FoREVer! :rock:
     

    Прикачени фајлови:

    • large.jpg
      large.jpg
      Големина на фајлот:
      80,6 KB
      Прегледи:
      91
    • edfds.jpg
      edfds.jpg
      Големина на фајлот:
      16,9 KB
      Прегледи:
      92
    • fdsfs.jpg
      fdsfs.jpg
      Големина на фајлот:
      45,4 KB
      Прегледи:
      91
    На Nate.Shadows и Natali.3 им се допаѓа ова.
  5. Natali.3

    Natali.3 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    5.739
    Допаѓања:
    54.589
    Пол:
    Женски
  6. Nate.Shadows

    Nate.Shadows Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    111
  7. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Baby :wasntme:
    [​IMG]

    Мене Јутјуб миксот ми е цело време на рипит.
    A little peace of heaven, Dear God, Nightmare поготово делот каде вика 'it's your fuckin' nightmare', и остали, во комбинација со негови слики ...
    Ме смирува гласот, поготово деновиве кога се` ми смета. Дневна доза ми се.
    Поим ми се за љубов, си одбележувам спомени со нив. :)
     
    На Natali.3 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Natali.3

    Natali.3 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    5.739
    Допаѓања:
    54.589
    Пол:
    Женски
  9. Annabel Lee

    Annabel Lee Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2014
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    124
    Пол:
    Женски
    Според погорните мислења можам да заклучам дека добар дел од членките ги слушаат само оние песни шо први искачаат кога ќе пишеш Avenged Sevenfold на youtube, или заради Шадоус и Гејтс. Јес дека они се сексичи ама не оди тоа така. И одма му е еден од омилени бендови.
    Тоа не е слушање музика. Слушање музика подразбира преслушување цела дискографија, а не Nightmare и Little peace of heaven...
    Да не ме сфатите погрешно ама се испровоцирав зашто се повеќе и повеќе ги сретнувам истите мислења по форуми. Да сакаш некој бенд, да го слушаш со цело срце, и да се радуваш на секоја нова песна или албум ко мало дете, да собираш пари за концерт, да си у тек со сите новости.... Тоа е омилен бенд, и сакање бенд. А сакање две три песни и гитаристот успат да ти е симпатија...не баш.
    Да не бидам скржава ќе постирам моја омилена песна. И да, поздрав до вистинските фанови на A7x.
     
    На Natali.3 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Прв пат слушнав нивна песна пред неколку месеци, и тоа беше оваа.
    Баш ми се супер за слушање. Ми спаѓаат во музика за разбистрување мозок кога ме нервира мајка ми:D
    :inlove:
     
    На Natali.3 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
    хмм имам голема дискусија за бендов..имаат многу заприметлив звук, на радио одма знаеш дека се тие , зошто ако слушаш барем 3-4 нивни песни веќе ти е познат стајлот на музиката.. прво ќе почнам со тапаните .. може чудно е дека ќе речам Mike Portnoy е најдобриот од сите до сега на тапани.. НЕМОЖАМ да објаснам колку добри тапани има на секоја песна во Nightmare .. ПЕРФЕКЦИЈА (lalala).... од почеток до крај тапан = совршен.. дури некое време ќе помислиш 2 сета дека има .. гитарата исто така одма е приметлива на почетокот со луд висок тон.. бендов при сево ова има многу хејт коментари и мислам дека причинaта е дека некои фанови го класифицираат за метал бенд. значи тие не се метал метал бенд туку си имаат свој стајл на музика измеѓу screamo/ harcore и rock ..незнам како да го објаснам зошто имаат свој звук измеѓу многу жанрови .. и друга причина е дека се бенд од 2000те , и како многу ''нови'' |( бендови ќе добиваат секако хејтери
    секоја песна е темна и тешка текстално , а мелодијата е многу примамвлива , посебно песните на Nightmare се многу психички на некој начин и агресивни на добра страна, затоа што нели го изгубија тапанџијата на бендот.
    не сум голем фан , бендов го забележав околу пред 1 година , не знам многу песни само последниот албум го имам цел слушнато и 4-5 песни од другите албуми

    еве до сега да издвојам моите топ песни , секако имаат други подобри ама како што реков дека ги немам другите албуми слушнато

    слушајте ги тапаните :!:
    тапанитеееееее



    многу ми се свиѓа текстов на оваа




    и да М. Shadows е sexy :rofl::inlove:
     
    Последна измена: 18 ноември 2014
    На Natali.3 и Annabel Lee им се допаѓа ова.
  12. Natali.3

    Natali.3 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    5.739
    Допаѓања:
    54.589
    Пол:
    Женски


    :l::rock:
     
    На kikkki му/ѝ се допаѓа ова.