1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Авон и нивната козметика

Дискусија во 'Лице' започната од lovely-girl, 15 февруари 2012.

  1. lovely-girl

    lovely-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    617
    Допаѓања:
    653
    Пол:
    Женски
    Би сакала да ве прашам колку често користите козметика од АВОН , и дали има производи од кои сте задоволни ?! Јас доста често, речиси секој месец си порачувам козметика од Авон, без разлика што е , а најчесто за лицето, бидејки имам интересна кожа.
    Па пишете девојки, и споделете ги вашие искуства :)
     
    На AvonSkopje му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Cherrie

    Cherrie Активен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    2
    Па и јас како тебе доста често ги користам производите на AVON..меѓутоа јас повеќе преферирам производи наменети за нега на тело, коса и сите други работи освен оние кои имаат контакт со лицето. Станува збор за само едно лошо искуство..ништо посебно :) а што се однесва до то дали има некој производ од кој сум задоволна морам да ги наведам маскарите..имаат доста добри и баш мене ми се погодени.. :)
     
    На lana.18 и AvonSkopje им се допаѓа ова.
  3. Youlen

    Youlen Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    194
    Најчесто од АВОН ги користам производите на Авон нетуралс (геловите, млеката, спрејовите, се охрабрувам да ги пробам и кремите) и можам да кажам дека сум задоволна, пред се од мирисот, прекрасни се, а за другото некако сум скептик од каталог да порачувам, повеќе преферирам да си отидам во парфимерија и да си се снабдам, инаку и аксесоарите од АВОН ми се прекрасни, но некако скапи ми се.
     
    На AvonSkopje му/ѝ се допаѓа ова.
  4. ivinakit

    ivinakit Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2012
    Пораки:
    829
    Допаѓања:
    576
    Пол:
    Женски
    Секој месец си порачувам по нешто од авон, парфемите посебно ми се допаѓаат не се скапи а траат долго, исто и сенките и кармините скоро сите шминки ми се од авон исто и производите за тело и коса што се презадоволна сум, од маскарите не сум задоволна неколку пробав многу се водени, само пудрите не сум ги пробала бидејки незнам која да порачам став ми е да не ја утнам бојата, а во последно време почнав и многу накит да купувам имаат доста елегантен накит.
     
    На ReMly му/ѝ се допаѓа ова.
  5. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    во новоиот каталог на Авон има нови сенки со пролетни нијанси Mystery и Smoke and Mirrors
    [​IMG]

    [​IMG] ме интересира дали некој ги нарачал и како е задоволен од нив?
     
    На Belabelinakinder, AnGeL4e009, AvonSkopje и 2 други им се допаѓа ова.
  6. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.877
    Допаѓања:
    102.894
    Пол:
    Женски
    Јас често порачувам производи од Авон и сум задоволна. Можеби малку се поскапи од Орифлејм , но мислам дека се поквалитетни производите.Имам нарачувано сенки за очи , кармини , пудра за лице , перли , шампони , крема за тело/ лице. Од кремата за лице Солушн сум презадоволна , од сите сјаеви за усни , само од шампоните и лаковите за нокти не сум задоовлна.
     
    На AvonSkopje и the.child им се допаѓа ова.
  7. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Користам и порачувам производи од Авон, не секој месец но барем на 2 месеци си порачувам по нешто. Некое карминче, гел за туширање, крема за раце, парфем или некоја сенка... Задоволна сум. :)
     
    На AvonSkopje му/ѝ се допаѓа ова.
  8. awee

    awee Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    117
    Од авон има убави сенки,и кремови за лице.:)
    тоа само го знам..
    јас почесто порачувам од орифлејм :$
     
    На love-love и kucence55 им се допаѓа ова.
  9. lovely-girl

    lovely-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    617
    Допаѓања:
    653
    Пол:
    Женски
     
    На anastasceto, kucence55, Loruska и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Loruska

    Loruska Активен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2012
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    15
    Дали ги имате користено маските од Авон на Planet spa дали сте задоволни [​IMG][​IMG]
     
    На AvonSkopje, Tinushka, srcekrsacka и 3 други им се допаѓа ова.
  11. Tearful

    Tearful Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    72
    2рата , 3тата и 4тата маска сеуште ги имам дома ..таа лилјаковата е за прочистување на порите и ми се свиѓа убава е , ваа со кал од мртво море ми е најубава од планет спа е за мрсна кожа и мн ми е убава еве воа ми е второ паковање ама ги купувам најчесто кога се со поголеми попусти ..последната најмалце ми се свиѓа некако со лупење е ама не ми е по ќеф мн мн...првата ја немам пробано оти е хидрантна повеќе за сува кожа а јас немам потреба од таква. :)
     
    На AvonSkopje и kucence55 им се допаѓа ова.
  12. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Таја со лупење, многу е уба, лицето ми беше многу мазно и светеше задоволна сум ептен :)
     
    На AvonSkopje, anastasceto и kucence55 им се допаѓа ова.
  13. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Се согласувам со Ади за маската со саќе. Башка и преубаво мириса, ти доаѓа да ја изедеш, а не правам муабет како умее да ги светне буквално порите - мене дури и по некоја црнка ми вадеше. :)

    И првата со маслинки е одлична. Го одмара и освежува лицето, нема врска што е хидратантна, еве јас имам мрсна кожа, а преубаво ми го прави лицето.
     
    На AvonSkopje и Adi888 им се допаѓа ова.
  14. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Маската со кал и минерали од Мртво море - незаменлива ми е.
    Најдобро и одговара на мојата комбинирана кожа. Ја користам пред секое бањање и целосно ми ја прочистува кожата.
     
    На ivanshe и Tearful им се допаѓа ова.
  15. LetsTalkFashion

    LetsTalkFashion Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    879
    имам доста козметика од авон , баш денес си ги земав карминчињата што ги порачав и задоволна сум , имам доста козметика од овој бренд, не е нешто посебно но има добар квалитет
     
  16. Blondydevil

    Blondydevil Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    46
    Јас работам со Авон и морам да кажам дека сум презадоволна :) производите на натуралс ми се неопхони и незаменливи :D :D кога станува збор за сенките, баш пред 5-6 дена ги добив и многу се убави, нема да се покаеш ако ѓи купиш. Парфемот Little black dress исто ми е незаменлив, траен а и не е многу скап. Скоро се што поседувам од козметика ми е од Авон и сум многу задоволна, освен пудрите, само уште нив ги немам пробано :D :D
     
    На Hortenzija и AvonSkopje им се допаѓа ова.
  17. bumbuleya

    bumbuleya Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2012
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    105
    Мене не ми се допаѓа козметиката на Авон.
    Нарачав пудра, а кога пристигна беше 4 пати потемна од она што јас го нарачав и беше водеста. Каллива вода. Пробав да ставам еднаш, ништо. Како со кал да сум се мачкала. Се доколнав што ја нарачав :@
    Единствено што ми се допаѓа се кармините и сјаевите.
    Додуша и не сум нарачувала многу ама од ова до сега, не ми се допаѓа.
     
  18. INSIDIOUS

    INSIDIOUS Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    512
    Јас сум претставник за Авон па така повеќето од козметиката ми е таму.
    Од овие маските погоре, ја имам сивата, ама не сум многу задоволна. Еднаш ставив како за проба на едниот образ да видам дали ке има разлика после и кога гледам наредниот ден на тој образ каде ставив од маската ме имаше исфрлено. Е сега гледам има многу девојки задоволни од маската што значи проблемот е до мојата кожа, не до маската.
    Инаку од Авон највеке порачувам парфеми, и пошто сум претставник ги добивам со попуст. Мене за парфемите и највеке ми се исплати оти и така не се скапи по цените во каталогот а јас со попуст ги земам па мн поефтино ми испагаат. А многу се трајни и имаат убави мириси.
    Од декоративната козметика не порачувам многу само маскарата СуперШок, некое карминче, четирибојните сенки за очи, сјајче некое и така.
    Е сега има и некои прозводи кои сум ги порачала а не сум многу задоволна во односот со цената.
     
    На Hortenzija и MakeupbyDaniElla им се допаѓа ова.
  19. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    Имам нарачувано од маските за лице од Планет Спа.
    Многу убави маски се и многу сум задоволна од квалитетот. (Секако на попуст ги купувам) :)

    Има многу убави нијанси на сенки, но мислам дека треба да има и поефтини варијанти на сенки. Не дека се многу скапи, но ние женските користиме многу продукти, и некогаш сенка од 400ден. ти е скапа. :?:
     
    На AvonSkopje и girlinlove им се допаѓа ова.
  20. tessi

    tessi Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    517
    Користам дел и нивната козметика и стварно сум задоволна :) Најчесто ги користам нивните сенки и млека за тело и немам никаква замерка.Доста добар квалитет по пристапна цена :)