1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Авон и нивната козметика

Дискусија во 'Лице' започната од lovely-girl, 15 февруари 2012.

 1. lovely-girl

  lovely-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  653
  Пол:
  Женски
  Би сакала да ве прашам колку често користите козметика од АВОН , и дали има производи од кои сте задоволни ?! Јас доста често, речиси секој месец си порачувам козметика од Авон, без разлика што е , а најчесто за лицето, бидејки имам интересна кожа.
  Па пишете девојки, и споделете ги вашие искуства :)
   
  На AvonSkopje му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Cherrie

  Cherrie Активен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  2
  Па и јас како тебе доста често ги користам производите на AVON..меѓутоа јас повеќе преферирам производи наменети за нега на тело, коса и сите други работи освен оние кои имаат контакт со лицето. Станува збор за само едно лошо искуство..ништо посебно :) а што се однесва до то дали има некој производ од кој сум задоволна морам да ги наведам маскарите..имаат доста добри и баш мене ми се погодени.. :)
   
  На lana.18 и AvonSkopje им се допаѓа ова.
 3. Youlen

  Youlen Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  194
  Најчесто од АВОН ги користам производите на Авон нетуралс (геловите, млеката, спрејовите, се охрабрувам да ги пробам и кремите) и можам да кажам дека сум задоволна, пред се од мирисот, прекрасни се, а за другото некако сум скептик од каталог да порачувам, повеќе преферирам да си отидам во парфимерија и да си се снабдам, инаку и аксесоарите од АВОН ми се прекрасни, но некако скапи ми се.
   
  На AvonSkopje му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  576
  Пол:
  Женски
  Секој месец си порачувам по нешто од авон, парфемите посебно ми се допаѓаат не се скапи а траат долго, исто и сенките и кармините скоро сите шминки ми се од авон исто и производите за тело и коса што се презадоволна сум, од маскарите не сум задоволна неколку пробав многу се водени, само пудрите не сум ги пробала бидејки незнам која да порачам став ми е да не ја утнам бојата, а во последно време почнав и многу накит да купувам имаат доста елегантен накит.
   
  На ReMly му/ѝ се допаѓа ова.
 5. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  во новоиот каталог на Авон има нови сенки со пролетни нијанси Mystery и Smoke and Mirrors
  [​IMG]

  [​IMG] ме интересира дали некој ги нарачал и како е задоволен од нив?
   
  На Belabelinakinder, AnGeL4e009, AvonSkopje и 2 други им се допаѓа ова.
 6. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.736
  Допаѓања:
  102.243
  Пол:
  Женски
  Јас често порачувам производи од Авон и сум задоволна. Можеби малку се поскапи од Орифлејм , но мислам дека се поквалитетни производите.Имам нарачувано сенки за очи , кармини , пудра за лице , перли , шампони , крема за тело/ лице. Од кремата за лице Солушн сум презадоволна , од сите сјаеви за усни , само од шампоните и лаковите за нокти не сум задоовлна.
   
  На AvonSkopje и the.child им се допаѓа ова.
 7. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.567
  Пол:
  Женски
  Користам и порачувам производи од Авон, не секој месец но барем на 2 месеци си порачувам по нешто. Некое карминче, гел за туширање, крема за раце, парфем или некоја сенка... Задоволна сум. :)
   
  На AvonSkopje му/ѝ се допаѓа ова.
 8. awee

  awee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  117
  Од авон има убави сенки,и кремови за лице.:)
  тоа само го знам..
  јас почесто порачувам од орифлејм :$
   
  На love-love и kucence55 им се допаѓа ова.
 9. lovely-girl

  lovely-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  653
  Пол:
  Женски
   
  На anastasceto, kucence55, Loruska и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Loruska

  Loruska Активен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2012
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  15
  Дали ги имате користено маските од Авон на Planet spa дали сте задоволни [​IMG][​IMG]
   
  На AvonSkopje, Tinushka, srcekrsacka и 3 други им се допаѓа ова.
 11. Tearful

  Tearful Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  71
  2рата , 3тата и 4тата маска сеуште ги имам дома ..таа лилјаковата е за прочистување на порите и ми се свиѓа убава е , ваа со кал од мртво море ми е најубава од планет спа е за мрсна кожа и мн ми е убава еве воа ми е второ паковање ама ги купувам најчесто кога се со поголеми попусти ..последната најмалце ми се свиѓа некако со лупење е ама не ми е по ќеф мн мн...првата ја немам пробано оти е хидрантна повеќе за сува кожа а јас немам потреба од таква. :)
   
  На AvonSkopje и kucence55 им се допаѓа ова.
 12. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.163
  Допаѓања:
  23.017
  Пол:
  Женски
  Таја со лупење, многу е уба, лицето ми беше многу мазно и светеше задоволна сум ептен :)
   
  На AvonSkopje, anastasceto и kucence55 им се допаѓа ова.
 13. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.499
  Допаѓања:
  80.526
  Пол:
  Женски
  Се согласувам со Ади за маската со саќе. Башка и преубаво мириса, ти доаѓа да ја изедеш, а не правам муабет како умее да ги светне буквално порите - мене дури и по некоја црнка ми вадеше. :)

  И првата со маслинки е одлична. Го одмара и освежува лицето, нема врска што е хидратантна, еве јас имам мрсна кожа, а преубаво ми го прави лицето.
   
  На AvonSkopje и Adi888 им се допаѓа ова.
 14. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.000
  Пол:
  Женски
  Маската со кал и минерали од Мртво море - незаменлива ми е.
  Најдобро и одговара на мојата комбинирана кожа. Ја користам пред секое бањање и целосно ми ја прочистува кожата.
   
  На ivanshe и Tearful им се допаѓа ова.
 15. LetsTalkFashion

  LetsTalkFashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  879
  имам доста козметика од авон , баш денес си ги земав карминчињата што ги порачав и задоволна сум , имам доста козметика од овој бренд, не е нешто посебно но има добар квалитет
   
 16. Blondydevil

  Blondydevil Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  46
  Јас работам со Авон и морам да кажам дека сум презадоволна :) производите на натуралс ми се неопхони и незаменливи :D :D кога станува збор за сенките, баш пред 5-6 дена ги добив и многу се убави, нема да се покаеш ако ѓи купиш. Парфемот Little black dress исто ми е незаменлив, траен а и не е многу скап. Скоро се што поседувам од козметика ми е од Авон и сум многу задоволна, освен пудрите, само уште нив ги немам пробано :D :D
   
  На Hortenzija и AvonSkopje им се допаѓа ова.
 17. bumbuleya

  bumbuleya Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2012
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  105
  Мене не ми се допаѓа козметиката на Авон.
  Нарачав пудра, а кога пристигна беше 4 пати потемна од она што јас го нарачав и беше водеста. Каллива вода. Пробав да ставам еднаш, ништо. Како со кал да сум се мачкала. Се доколнав што ја нарачав :@
  Единствено што ми се допаѓа се кармините и сјаевите.
  Додуша и не сум нарачувала многу ама од ова до сега, не ми се допаѓа.
   
 18. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  512
  Јас сум претставник за Авон па така повеќето од козметиката ми е таму.
  Од овие маските погоре, ја имам сивата, ама не сум многу задоволна. Еднаш ставив како за проба на едниот образ да видам дали ке има разлика после и кога гледам наредниот ден на тој образ каде ставив од маската ме имаше исфрлено. Е сега гледам има многу девојки задоволни од маската што значи проблемот е до мојата кожа, не до маската.
  Инаку од Авон највеке порачувам парфеми, и пошто сум претставник ги добивам со попуст. Мене за парфемите и највеке ми се исплати оти и така не се скапи по цените во каталогот а јас со попуст ги земам па мн поефтино ми испагаат. А многу се трајни и имаат убави мириси.
  Од декоративната козметика не порачувам многу само маскарата СуперШок, некое карминче, четирибојните сенки за очи, сјајче некое и така.
  Е сега има и некои прозводи кои сум ги порачала а не сум многу задоволна во односот со цената.
   
  На Hortenzija и MakeupbyDaniElla им се допаѓа ова.
 19. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.798
  Имам нарачувано од маските за лице од Планет Спа.
  Многу убави маски се и многу сум задоволна од квалитетот. (Секако на попуст ги купувам) :)

  Има многу убави нијанси на сенки, но мислам дека треба да има и поефтини варијанти на сенки. Не дека се многу скапи, но ние женските користиме многу продукти, и некогаш сенка од 400ден. ти е скапа. :?:
   
  На AvonSkopje и girlinlove им се допаѓа ова.
 20. tessi

  tessi Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  517
  Користам дел и нивната козметика и стварно сум задоволна :) Најчесто ги користам нивните сенки и млека за тело и немам никаква замерка.Доста добар квалитет по пристапна цена :)