1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Авон и нивната козметика

Дискусија во 'Лице' започната од lovely-girl, 15 февруари 2012.

  1. TutiFuti

    TutiFuti Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    3.491
    Допаѓања:
    33.387
    Пол:
    Женски
    Според мене е чиста глупост и вата ги фрлив бидејќи по секое ставање тук там некое мозолче ми излегуваше. @Anna-Banana наредниот тек утре ќе ми стаса бидејќи сега го праќаат само тој шо е во моментот и наредниот не како порано двата наредни што идат.
     
    На Anna-Banana му/ѝ се допаѓа ова.
  2. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.034
    Допаѓања:
    26.579
    Што е разликата меѓу црната и зелената маскара на supershock,и која е подобра?
     
  3. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Мислам дека @AnaKarenina го има користено овој сет, одамна мислам дека беше ама сум запаметила дека таа имаше пишувано мислење за сетот.

    Јас немам искуство, ама редовно си го нарачувам најобичното моливче за веѓи што е на извлекување (во тековниот каталог е 99 денари ^_^ ).


    Да не случајно некоја од вас има некој од кармините (Avon true color, обичните):
    -Knockout Pink
    -Toasted Rose

    Oд вториот успеав да најдам каква таква слика на Интернет, ми се допаѓа, ама од првиот малку потешко. А баш изгледа фина нијансата во каталог, иако се сомневам дека е скроз иста па затоа сакам да проверам пред да се залетам со купување.
     
    На kristina.k и AnaKarenina им се допаѓа ова.
  4. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Уште го користам сетот :) И тоа баш истиот, пошто споро се троши.
    @kristina.k јас сум задоволна, само што јас друга четка користам, таа во сетот е малку груба, за веѓи имам поубава. Супер е за тие пари, само што нијансите се ограничени. Ама ако ти одговара оваа нијанса, слободно порачај си ја.
     
    На buba4e89, 1209, kristina.k и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    Има некој каталог од кампања 13?
     
  6. Yeeah

    Yeeah Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    704
    Допаѓања:
    2.822
    Дали може да се има придобивка од зачленување во Авон? Попусти, подароци итн. Би сакала да се зачленам и да нарачувам за себе си и за мајка ми.Дали е дозволено тоа или морам да правам и порачки за други? ( не би сакала да си зимам обврска затоа и сакам да нарачувам само за себе си но незнам дали може така).Благодарам
     
  7. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Може само треба минимум порачка да ти биде 1500 ден.
    Немора секој месец да порачуваш што е предост исто.
    Само со мали порачки подароци малку тешко обично имаат цели што треба да ги исполниш како големи порачки до одредена сума за да може да земеш подарок, односно си го плаќаш по некоја ниска цена до 40-80ден.
    Предност ќе ти биде само што производите ќе ги зимаш со 15% попуст, а тие со услов 10%.
    Доколку некој веќе ти ги дава по набавна не ти се исплаќа да се зачленуваш, имаши трошоци како на пример еден каталог е 55ден, ако сакаш испорака до дома 100ден (и да не сакаш испорака до дома на враќање кога ќе го земеш пакетот мора да фатиш такси така да исто ти се фаќа), исто порачка во четврток ако пуштиш с енаплаќа 30 ден.
    Сума сумарум немаш некој ќар :)
     
  8. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.101
    Допаѓања:
    37.575
    Пол:
    Женски
    Не се исплаќа да порачуваш само за тебе и мајка ти. Подобро најди некој претставник и преку него порачувај.
     
  9. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Доколку сакаш да се зачлениш можеш преку мене, интересни се првите 4 месеци - доделуваат подароци, а и доколку се зачлениш преку некого - му правиш голема услуга, а и не си преку некој рандом човек зачленет, а вака би ти помогнала и би ти допишувала работи-доколку ти фали порачка.
    Би зачленила мои луѓе, но работата е да се има тим кој ќе пушта порачки(не сакам да зачленувам од мојот град, може, ако сакаа повеќето), велат поисплатливо е да се биде лидер.
    Ако некој сака да се зачлени и знае некој што сака - слободно да ме исконтактира.
    А, околу производите - карминчињата топ и само нив ги користам, да не ги изоставам и парфемите - посебно понудите како 4 парфеми и сите ги добиваш со 45% попуст.
     
  10. Mr.Mary

    Mr.Mary Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2014
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    186
    Пол:
    Женски
    Девојки сакам да порачам од минералната пудра на авон, марк мислам дека беше марката, но во каталогот не можам да ја најдам, нити во наредниот.
    Некоја информација за истите?
     
  11. ванилала

    ванилала Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.233
    Пол:
    Женски
    Screenshot_2018-09-12-15-00-56-1.png
    Искуства со кремава, каков финиш има? Брзо светнува лицето или може да се користи за под пудра?

    Пс.сите живци ми отидоа со скролањето на новата верзија електронски каталог |(
     
  12. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Ја имам користено кремата порано, не е лоша ама не е многу хидратантна. Лесна, летна крема.
    Баш под пудра ја ставав, ми беше супер ама за нега на лицето и не баш. Некако чувствував дека ми фали некоја подлабинска нега. Кремата освежува, како водена е и баш мислам дека беше на база на глицерин и вода меѓу другото (има и парафин).
    Не е лоша, ама само за под пудра. Јас имам масна Т-зона и комбинирана кожа, па само ова не ми беше доволно за секојдневна нега.
     
    На shining_star и ванилала им се допаѓа ова.
  13. Fifica

    Fifica Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2015
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Да прашам дали производите што се Демо се неограничена понуда?
     
  14. Acka22

    Acka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2015
    Пораки:
    466
    Допаѓања:
    995
    Пол:
    Женски
    не
     
  15. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.981
    Допаѓања:
    261.042
    @Rose96 дали имаш рецензија на Avon Mark течните кармини - сјајни? Ако имаш пушти линкче :)
     
  16. beautys20

    beautys20 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2018
    Пораки:
    519
    Допаѓања:
    6.040
    Пол:
    Женски
    Здрво девојки дали некоја го има користено овој ББ крем , како стои со покривноста инаку имам комбинирна кожа ? Овој цц на фармаси трауми ми створи да не помислам веќе на фармаси цц крем
     

    Прикачени фајлови:

  17. Belgin1

    Belgin1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2017
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    8.356
    Пол:
    Женски
    Дали некој има порачувано од ташните од Авон? Ме интересира дали се квалитетни и дали вредат за цената.
    Конкретно оваа си ја бендисав. :wasntme:
    avon.jpg
     
  18. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.981
    Допаѓања:
    261.042
    До сега имам купено три и на сите три душата им ја извадив :)
    Сега сакам да ја нарачам и таа кафено со црно што е :)
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Belgin1

    Belgin1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2017
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    8.356
    Пол:
    Женски
    @CameliaMiller искрено размислувам уште.
    Имам една ташна од Авон малечка,кафеава уште пред неколку години порачана и добро се држи а и ретко ја носам зошто искрено сакам ташни со средна големина, ни многу големи ни многу мали. А оваа ми се допаѓа едноставна е и боите ми одговараат, баш есенска. Само многу пари ми се гледаат, страв ми е дали ќе ми се погоди.
     
    На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.
  20. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    добра е но нема голема покривна моќ. Многу попокривни се оние Avon nutra effects а инаку дава изедначување на тенот и хидратација,воопшто не тежи
     
    На beautys20 му/ѝ се допаѓа ова.