Авон и нивната козметика

Дискусија во 'Лице' започната од lovely-girl, 15 февруари 2012.

 1. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  2.903
  Допаѓања:
  27.692
  Пол:
  Женски
  Не правам веќе порачки, не сум во мкд и нема да можам да постирам веќе слики.
   
  На buba4e89 и marchi-cool им се допаѓа ова.
 2. Autumn Beauty

  Autumn Beauty Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Истото искуство го имав и јас со тој производ ! За ништо не ми послужи
   
  На Katty52 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.862
  Допаѓања:
  3.706
  Пол:
  Женски
  Ми стасаа пред 2 месеци. Мене ми убаво стојат не се протокалови имаат бронзена боја на лицето
   
 4. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  830
  Сликај ми ги кога ќе можеш, warm glow се така ли?
   
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.753
  Пол:
  Женски
  Јас само warm glow ги користам.
   
 6. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  830
  И јас порано, но ми се потрошија, и пак порачав пред некој месец ми стасаа ужас кога ставам на лицето портокалово ајвар
   
 7. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.503
  Допаѓања:
  245.412
  Пол:
  Женски
  и јас ги имам истите и мн ми се убави
   
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.753
  Пол:
  Женски
  Јас треба да ги земам неделава, па ќе кажам. Вака на невидено не можам.
   
 9. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  830
  Важи пиши, и сликни ги;)
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ReMly

  ReMly Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2017
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  Член сум во авон, ако сакате да порачате нешто пишете порака, испракам по карго, за повеќе порачани работи давам,попуст и некогаш поклон :)
   
  На poppie му/ѝ се допаѓа ова.
 11. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.753
  Пол:
  Женски
  Различни се, тоа е.
  Не се истите.
  20190604_164727.jpg
   
  На marama и TutiFuti им се допаѓа ова.
 12. your-girl.-.friend

  your-girl.-.friend Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  1.054
  Пол:
  Женски
  Здраво. Може ли некој да ми каже како се користи балсамот за чистење лице од Anew Clean? Мајка ми по грешка ја фрлила паковката, па ако не ви е проблем пишете.:D prod_1193458_1_613x613.jpg
   
 13. KayaLena

  KayaLena Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  518
  Ова и мене ме интересира, зашто за претставник мислам дека има поинакво пријавување..Ме чуди што за да се регистрираш бара матичен број и плус горе во пребарувачот ми стои извичник наместо зелено катанче што значи дека конекцијата не е сигурна и информациите можат да бидат хакирани..
   
 14. macence123***

  macence123*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2016
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  123
  Пол:
  Женски
  Се нанесува на лицето и кога ќе дојде во допир со вода се прави како пена и се измива,отстранува водоотпорна шминка и го чисти лицето
   
  На your-girl.-.friend му/ѝ се допаѓа ова.
 15. macence123***

  macence123*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2016
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  123
  Пол:
  Женски
  Доколку сакате сами за себе да нарачувате производи мора да сте претставник,ние менаџерите го имаме и го објавуваме ова со цел да не контактирате и да ве зачлениме,од тука директно неможе да се зачлените,мора преку нас,ако имате дополнителни прашања повелете во порака
   
  На KayaLena му/ѝ се допаѓа ова.
 16. your-girl.-.friend

  your-girl.-.friend Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  1.054
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам многу :l::l:
   
  На macence123*** му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  830
  Портокалови ли се и овие? Леле ужас. Јас баш мислев да порачам повторно можеби правилните ќе стигнат, ама ништо не ми се фрлат џабе пари. Овие се warm glow така ли?
   
 18. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.753
  Пол:
  Женски
  Да. Warm glow се.
  Гледаш разлика има и во големината на топчињата. За бронзен тен ќе бидат добри, ама за зимо тешко, мава на портокалово. Старите ги имам 5 години, предобри ми се.
   
  На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  830
  ;(;(;( Ужас не стојат воопшто убаво, ги сакам старите. И јас ги имав 3/4 години ама ги потрошив пред една година.

  Да не знаеш слична нијанса од друга фирма?
   
  Последна измена од модератор: 7 јуни 2019
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.753
  Пол:
  Женски
  Да видиме следниот каталог што почнува на 11ти дали ќе се појават.