Авон и нивната козметика

Дискусија во 'Лице' започната од lovely-girl, 15 февруари 2012.

 1. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.753
  Пол:
  Женски
  Јас ќе ги нарачам лентичките за усни ќе ми требаат, па ќе пишам мислење.
   
  На marchi-cool и poppie им се допаѓа ова.
 2. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  830
  Можеш да сликнеш да видеме кутичето што пишува?
   
 3. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  2.703
  15604436750143907429351360454296.jpg


  15604437655793739755270002822218.jpg
  Лелеее сега гледам дека моите се други т.е deep bronze (извинете). Се мислев дека е др.нијанса зошто се мислев за купување помеѓу овие и warm glow. Ако сакаш ќе ти испратам и дм да видиш како стојат на лице. Сори уште еднаш. :)
   
  На Yeeah му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  830
  Ако може прати ми
   
 5. Youknow

  Youknow Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  698
  Dali nekoja go probala ova?
   

  Прикачени фајлови:

 6. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.065
  Допаѓања:
  8.708
  Пол:
  Женски
  ^^ Ја би го пробала пошо сум фанатик за светки и општо од порачки преку каталог, ама да го поевтинат.
   
 7. Yeeah

  Yeeah Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  2.638
  Ќе сакаш ли и на мене да ми пратиш слика како стојат на лице затоа што се мислам помеѓу овие или sunset glow.
   
 8. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  2.703
  Би сакала, пробав да ти пратам дм ама неќе нешто.
   
 9. Nikolinaaa.123

  Nikolinaaa.123 Активен член

  Се зачлени на:
  20 август 2018
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Здраво дали некој го користел ова и какво е ?
  [​IMG]
   
 10. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.862
  Допаѓања:
  3.706
  Пол:
  Женски
  Искуства од кремите за сончање?
   
 11. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.753
  Пол:
  Женски
  Јас го имав тоа плавото за после сончање и бев задоволна, едино мана е што лепи додека упие. За жал повеќе не го купив од таа причина.
   
  На hellocity му/ѝ се допаѓа ова.
 12. jessy96

  jessy96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2015
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  5
  Го имам помалото пакување, од 10 мл и сум прилично задоволна, дава сјај на кожата, убаво мириса и немаш потреба многу да ставаш количински бидејќи се размачкува убаво, само внимавај околу очите бидејќи на ранички пече, па сигурно не е безбедно блиску да се става покрај очите
   
  На Nikolinaaa.123 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.753
  Пол:
  Женски
  Ми стаса парфемот black suede touch и лентичките за лице. Внатре има 20 лентички плус 2 марамчиња.


  Дали може некоја да стави слики од фокусот?
   
 14. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.555
  Допаѓања:
  94.753
  Пол:
  Женски
  Јас ги пробав лентичките, многу ми се допаѓаат. Ги вадат влакненцата, не оставаат црвенило, не те пече кожата по влечењето.
   
 15. Кена Рис

  Кена Рис Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  458
  Допаѓања:
  2.144
  Пол:
  Женски
  Дали некоја може да ми каже која е цената на AVON Ultra Volume маскарата и на AVON True перлите за лице во каталог 10?
   
 16. TrinityNeo

  TrinityNeo Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2013
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  546
  Пол:
  Женски
  Dajte link od katalog 10
   
 17. lusii

  lusii Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2013
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  1.380
  Пол:
  Женски
  Од утре почнува, што значи веројатно утре ќе има линк.
  Го имам јас, ако те интересира нешто кажи, можам да ти сликам :)
   
 18. TrinityNeo

  TrinityNeo Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2013
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  546
  Пол:
  Женски
  Parfemite me interesiraat
   
 19. lusii

  lusii Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2013
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  1.380
  Пол:
  Женски
  IMG_20190701_203505.jpg IMG_20190701_203543.jpg IMG_20190701_203600.jpg IMG_20190701_203612.jpg IMG_20190701_203620.jpg IMG_20190701_203643.jpg IMG_20190701_203814.jpg
  Овие се подобрите понуди, другите се со цена иста како секогаш.
   
 20. resenska

  resenska Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  1.067
  Допаѓања:
  3.557
  Пол:
  Женски
  Moze nekoj da mi objasni procedurata ova sto pisuva kupuvaj online, ako ne si zaclenet vo avon, i kako da se isplati?
  Screenshot_20190704-005442.png