Авон и нивната козметика

Дискусија во 'Лице' започната од lovely-girl, 15 февруари 2012.

 1. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  2.674
  Допаѓања:
  24.776
  Пол:
  Женски
  Мислам дека ќе ти даде сам да се логираш лично ти на свое име да си имаш акаунт.
   
 2. resenska

  resenska Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  1.027
  Допаѓања:
  3.310
  Пол:
  Женски
  Moze nekoj sto e zaclenet vo avon i sto gi ima narednite katalozi da mi kaze cena na sjajot za usni so efekt na peckanje i pudra luks so 3 f10 i ovosniot sprej od kalinka za telo naturals?
   
 3. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.333
  Допаѓања:
  1.540
  375x500.52169.jpg
  Avon-parfem-Rare-flowers-Night-orchid_slika_O_98508279.jpg

  Како мирисаат? Дали се погодни за сега во лето, сакам нешто свежо, пријатно :?:
  Бев се одлучила за Alpha, но во овој каталог го нема :(
   
  На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.379
  Допаѓања:
  8.457
  Пол:
  Женски
  alpha ич не чини,убав е тој incandesence lotus нема да погрешиш со него
   
  На MayDiamonds му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.333
  Допаѓања:
  1.540
  Навистина ли не е убав?
  Јас пак читав коментари на fragrantica доста го фалеа и нотите му се баш некако свежи и летни, веројатно ќе го земам Lotus, каква му е трајноста дали знаеш?
   
 6. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.205
  Допаѓања:
  10.435
  Пол:
  Женски
  Мене ми е убав се е ствар на вкус.
  Ама не ми е баш летен, би рекла есенски дека е.
   
 7. GDE DA IDEM

  GDE DA IDEM Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2018
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Женски
  во најновите моментален каталог на Авон има марама со хербариум,дали ја има некоја од вас таа марама?
   
 8. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  1.298
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  Може некој да стави интересни понуди од Фокусот пошто ја го немам.
  Кампања 10/2019
   
  На buba4e89 и Kjara15 им се допаѓа ова.
 9. macence123***

  macence123*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2016
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  93
  Пол:
  Женски
  Јас ги имам на залиха овие две,Авон-Кензо се
   

  Прикачени фајлови:

 10. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.379
  Допаѓања:
  8.457
  Пол:
  Женски
  слаб му е мирисот. Мене не ми се допаѓа со оглед на тоа дека има многу поефтини и поквалотетни парфеми во авон.
   
 11. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.333
  Допаѓања:
  1.540
  Може предлог? :) Само да не е тежок јас сакам свежи парфеми
   
 12. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.379
  Допаѓања:
  8.457
  Пол:
  Женски
  инканденс лотус е добар за овој период
   
 13. resenska

  resenska Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  1.027
  Допаѓања:
  3.310
  Пол:
  Женски
  Ima li nekoj k 11?

  Moze li nekoj da stavi sliki od k11?
   
  Последна измена од модератор: 17 јули 2019
 14. Кена Рис

  Кена Рис Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  2.027
  Пол:
  Женски
  @MayDiamonds Incandessence Lotus и јас ти го препорачувам. Доста поразличен е од жолтиот Incandessence кој веќе ми е здосаден, мајка ми и стрина ми со години го користат. Според мене, Lotus е најдобар од колекцијата на Incandessence. Ако сакаш цветни и овошни мириси, идеален ќе ти биде.

  Јас си го купив од страната www.mojagarderoba.mk , таму беше поефтин отколку во каталогот.
   
  На MayDiamonds му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.610
  Допаѓања:
  9.426
  Пол:
  Женски
  Од Eve Confidence има 100ml така?
   
 16. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  2.674
  Допаѓања:
  24.776
  Пол:
  Женски
  Да
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. resenska

  resenska Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  1.027
  Допаѓања:
  3.310
  Пол:
  Женски
  Moze nekoj da slikne ponudi od k11?
   
 18. efrosinija

  efrosinija Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2016
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски

  Прикачени фајлови:

 19. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.610
  Допаѓања:
  9.426
  Пол:
  Женски
  Сликај по убаво не се чита
   
  На efrosinija му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.250
  Пол:
  Женски
  Драга многу е лоша сликата ништо не можам да видам. Сликај повторно или пиши ја декларацијата. Поздрав