Авон и нивната козметика

Дискусија во 'Лице' започната од lovely-girl, 15 февруари 2012.

 1. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  2.941
  Допаѓања:
  7.959
  Пол:
  Женски
  Не порачувам, не порачувам и оп гел за туширање од 720мл, 199 марк коректор(не знам зошто ми е), ај па може ќе го поклонам, иако сакав да видам како е бидејќи сенките за очи, а општо и сѐ од марк ми се погодило.
  И нормално, за 99 од парфемираните млека за тело. Преубаво ми мирисаат и не се лепливи, брзо се впиваат.
   
 2. Anie93

  Anie93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2016
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  414
  Пол:
  Женски
  Кои се тие парфемирани млека за тела? :)
   
 3. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  2.941
  Допаѓања:
  7.959
  Пол:
  Женски
  Парфимерирани, или како и да е. Еве вакви:
  prod_1195919_1_613x613.jpg
  Инаку ги има речиси од сите парфеми и млеко за тело од истата линија како парфемот.
   
  На Anie93 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. resenska

  resenska Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  1.001
  Допаѓања:
  3.214
  Пол:
  Женски
  Moze li nekoj sto go ima naredniot katalog na avon da mi kaze koga pocnuva i da slikne ponudi nesto?
   
 5. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.700
  Допаѓања:
  2.926
  Пол:
  Женски
  Дали има некакви подароци или попусти ако се зачленам сега?
   
 6. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  2.446
  Допаѓања:
  22.082
  Пол:
  Женски
  Треба да има да, плус ако сака и менаџерот може за првата порачка да ти пушти некој поклон.
   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Slatkish255

  Slatkish255 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  176
  Пол:
  Женски
  Ке може ли некоја претставничка да ми пише? Сакам да го разгледам каталогот и ако ми се допадне нешто да си нарачам:D
   
 8. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  3.819
  Добар ли е овој новиот?

  008.jpg
   
 9. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  3.737
  Допаѓања:
  6.044
  Пол:
  Женски
  На Kataklinkers му/ѝ се допаѓа ова.
 10. butterfly.285

  butterfly.285 Активен член

  Се зачлени на:
  30 август 2019
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Ајде некој нека ми каже зошто кога порачам нешто од авон,ми стигне со изминат рок на употреба??И дали и вие кога купите нешто е со изминат рок на употреба?
  Јас инаку купив шампон ми стигна на 31 август,а пишуваше дека рокот е до 8 август
   
 11. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  3.737
  Допаѓања:
  6.044
  Пол:
  Женски
  на производите од Авон стои датум на производство рокот е 3 години од датумот или на секое пакување пишува од отворање колку време трае. Никогаш не пуштаат со поминат рок значо на 8ми август е произведено
   
  На butterfly.285 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. butterfly.285

  butterfly.285 Активен член

  Се зачлени на:
  30 август 2019
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам,не знаев,се си мислев дека е со минат рок
   
 13. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  3.737
  Допаѓања:
  6.044
  Пол:
  Женски
  и ја така прв пат ко земав очекував да стои рок на употреба а не рок на траење
   
  На butterfly.285 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.378
  Допаѓања:
  7.857
  Пол:
  Женски
  Некоја претставничка да ми пише итно е да ја прашам нешто.