Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Авон и нивната козметика

Дискусија во 'Лице' започната од lovely-girl, 15 февруари 2012.

 1. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  2.982
  Допаѓања:
  8.234
  Пол:
  Женски
  Не порачувам, не порачувам и оп гел за туширање од 720мл, 199 марк коректор(не знам зошто ми е), ај па може ќе го поклонам, иако сакав да видам како е бидејќи сенките за очи, а општо и сѐ од марк ми се погодило.
  И нормално, за 99 од парфемираните млека за тело. Преубаво ми мирисаат и не се лепливи, брзо се впиваат.
   
 2. Anie93

  Anie93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2016
  Пораки:
  460
  Допаѓања:
  416
  Пол:
  Женски
  Кои се тие парфемирани млека за тела? :)
   
 3. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  2.982
  Допаѓања:
  8.234
  Пол:
  Женски
  Парфимерирани, или како и да е. Еве вакви:
  prod_1195919_1_613x613.jpg
  Инаку ги има речиси од сите парфеми и млеко за тело од истата линија како парфемот.
   
  На Anie93 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. resenska

  resenska Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  1.028
  Допаѓања:
  3.317
  Пол:
  Женски
  Moze li nekoj sto go ima naredniot katalog na avon da mi kaze koga pocnuva i da slikne ponudi nesto?
   
 5. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.822
  Допаѓања:
  3.030
  Пол:
  Женски
  Дали има некакви подароци или попусти ако се зачленам сега?
   
 6. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  24.896
  Пол:
  Женски
  Треба да има да, плус ако сака и менаџерот може за првата порачка да ти пушти некој поклон.
   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Slatkish255

  Slatkish255 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  389
  Пол:
  Женски
  Ке може ли некоја претставничка да ми пише? Сакам да го разгледам каталогот и ако ми се допадне нешто да си нарачам:D
   
 8. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  4.209
  Добар ли е овој новиот?

  008.jpg
   
 9. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.395
  Допаѓања:
  8.488
  Пол:
  Женски
  На Kataklinkers му/ѝ се допаѓа ова.
 10. butterfly.285

  butterfly.285 Активен член

  Се зачлени на:
  30 август 2019
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Ајде некој нека ми каже зошто кога порачам нешто од авон,ми стигне со изминат рок на употреба??И дали и вие кога купите нешто е со изминат рок на употреба?
  Јас инаку купив шампон ми стигна на 31 август,а пишуваше дека рокот е до 8 август
   
 11. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.395
  Допаѓања:
  8.488
  Пол:
  Женски
  на производите од Авон стои датум на производство рокот е 3 години од датумот или на секое пакување пишува од отворање колку време трае. Никогаш не пуштаат со поминат рок значо на 8ми август е произведено
   
  На sorbet и butterfly.285 им се допаѓа ова.
 12. butterfly.285

  butterfly.285 Активен член

  Се зачлени на:
  30 август 2019
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам,не знаев,се си мислев дека е со минат рок
   
 13. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.395
  Допаѓања:
  8.488
  Пол:
  Женски
  и ја така прв пат ко земав очекував да стои рок на употреба а не рок на траење
   
  На butterfly.285 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.611
  Допаѓања:
  9.433
  Пол:
  Женски
  Некоја претставничка да ми пише итно е да ја прашам нешто.
   
 15. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  4.209
  Во каталогот пишува Персиве парфем, а ми испратија тоалетна вода. Грешка е во каталогот или?

  Иначе новиот парфем од сликата погоре е убав. 550 ден го земав, попуст имаше.

  Screenshot_20190919-071920~2.png
   
 16. Simplicity

  Simplicity Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  407
  И јас го меркав овој. Али изгледа тоалетна вода е. Прогуглав баш сега, сегде така пишува...
  Дали проба, како е трајноста?
   
 17. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  1.313
  Допаѓања:
  5.072
  Пол:
  Женски
  Извини вака што се "убацувам".
  Тоалетната вода е убава и трајна.Но,има мирис карактеристичен за лето.Мириса на нешто тропско,лимон или лимета.
  За поладниве денови ти препорачувам позимски.
  Ако,секако гледаш летен,зимски.
  Инаку убав е и траен,бар за мене :)
   
  На Simplicity му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  4.209
  Ми беше нарачан за друга личност затоа и настана оваа збрка. Истите по каталог како што пишува нарачаа парфем, а добија кутија на која пишува тоалетна вода.

  Од порано го имам користено и летен парфем е, освежува, ама не држи или пак јас очекувам премногу.
  За овој период од годината само појаки парфеми се нарачуваат.
   
  На Simplicity му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Panthera

  Panthera Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2014
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  700
  Пол:
  Женски
  Дали некоја го има да каже како е задоволна? :)

  20190928_174521.jpg
   
 20. resenska

  resenska Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  1.028
  Допаѓања:
  3.317
  Пол:
  Женски
  Ako moze iskustvo da spodeli nekoj koi od gelovite za tusiranje ste zadovolni i dali imat ubav miris? Se dvoumam koj da poracam? Pomoš...
  Screenshot_20191001-225703.png
  Screenshot_20191001-225707.png
  I iskustvo za kremite nekoj?
  Screenshot_20191001-225835.png
  Screenshot_20191001-225838.png
   

  Прикачени фајлови: