Авон и нивната козметика

Дискусија во 'Лице' започната од lovely-girl, 15 февруари 2012.

 1. dalika1

  dalika1 Активен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2012
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  7
  Ги има ли користено некој овиа маски од Авон, дали помагаат ги гледам сега во новиот каталог и ги намалеле[​IMG]
   
 2. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Океј е Авон.Не се лоши производите,ама јас не ги користам,не ми одговараат многу многу..Кожава ми се навикна на друга козметика.Имам искуство само со едни од сенките.Добри се. :)
   
 3. ana-girl

  ana-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  14 март 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  648
  од најновиот каталог ги порачав кога ке ми стигнат ке ти кажам..незнам што да ти речам
  :)
   
 4. love.summer

  love.summer Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  24
  Знае ли некој како и кога и на каква коса се користи овој спреј[​IMG]
   
 5. Alone-Girl

  Alone-Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  25
  За секаква коса се користи најчесто за заплеткана бидејки со помош на ова спрејче.. многу лесно и брзо се расчеслива, не се разлетува и не се електириза.. јас го користам и баш ми е убаво, задоволна сум ..:)
   
 6. emzzy

  emzzy Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  10
  Јас само за мирис го користам..не сум знаела дека за расплеткана коса е :)
   
 7. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.867
  Допаѓања:
  2.033
  Од авон ги користам само лосионите, маскарите и парфемот пур бланка
  еднаш си земав и молив за очи али не ми одговара ми замаглуваат очите и ми солзат
   
 8. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  961
  Пол:
  Женски
  се разочарав од тоалетната вода Инфинит момент-900 денари чини, 100 пати се прснав воопшто не трае, ко да не сум се прснала, а па спрејот за тело нула. незнам што да кажам прекрасно мириса, ама кога го нанесувам на мојата кожа не мириса воопшто, изгледа до мојата кожа е проблемот-незнам што да кажам. :(
   
 9. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.275
  Допаѓања:
  5.132

  Не е до твојата кожа проблем туку убаво си пишува дека е тоалетна вода - 20% мирис и 80% алкохол-вода, и ако е некој нежен мирис нормално е да не трае.
  Не дека рекламириам нешто ама тоа е причина зошто мразам тоалетни води - не траат воопшто
   
 10. Skorpija87

  Skorpija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  68
  ми стигна моливчето од авон самоостречко прекрасно е плаво баш како што сакав :)
   
 11. milena96

  milena96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2012
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  dalika1 јас ја имам користено таа маска од авон ама не ми се допаѓаа..не ми одговара на лицето...па нез за твоето има разлика,не одговара на секој..а јас не ставам на моето лице мн маски бидејќи има проблем ми излеваат само повеке плуски... моментално си нарачав една од орифлејм Оптималс Нутри Калм....
   
 12. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  Капките за коса ги користев, ама последните години ги излијавија...шампоните ми ствараат многу првут, лосионите за тело ми се ок, сјајчињата за уста исто така, парфемите - одлично, со некои исклучоци.
   
 13. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.651
  Допаѓања:
  19.545
  Пол:
  Женски
  девојкијас сум нова кај авон и вака..си порацав некои производи но не ми стигна сега да цекам нареден пат кога ке дојдат другите производи или да си нарацам повторно??
  и како треба да ми ги дават цените мене,мисланм дека треба поефтино или онака како сто се во каталог..бидејки мене ми ги има пратено како во каталог а јас сум нивни застапник??::
   
 14. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски
  За производите што си ги нарачала види си во фактурата што ти пишува, дали ќе ти стигнат во наредната нарачка или воопшто ги немаат на залиха
  А за цените си имаш процент во однос на цехот што си го направила, тоа е за сите производи што ги нарачале кај тебе (тоа е и твојата заработка)
   
 15. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.651
  Допаѓања:
  19.545
  Пол:
  Женски
  Пишува само за еден спреј дека недостасува и не порачувај а за другите производи ништо не пишува...е да тоа ми вика и една другарка, требало поефтино да ми ги даваат мене, али мене ми стигна цена колку што беа во каталог....
   
 16. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски
  Епа можеби тие производи што си ги нарачала немаат дополнителен попуст ако се многу намалени во каталогот. На тој што ти пишува да не го нарачуваш значи дека го немаат воопшто на залиха.
  Најдобро ти е да си се консултираш со твојот координатор ако мислиш дека има некоја грешка
   
 17. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.406
  Допаѓања:
  3.469
  Пол:
  Женски
  Задоволна сум од некои нивни сенки , моливчињата за очи им се ок , друго не сум ни користела
   
 18. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.651
  Допаѓања:
  19.545
  Пол:
  Женски
  http://avonshop.co.uk/shop/Assets/image ... 086130.jpg

  девојки сте ја пробале маскарава?? добра е?? да не е како грутки и се пуста бојата???
  ја има ви мини каталогот и затоа да си прасам дали е добра...
  и која маскара ја користивте од авон која е најдобра според вас??
   
 19. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.651
  Допаѓања:
  19.545
  Пол:
  Женски


  Девојки за пудрава ако ја користел некој, кажете ми дали е добра?
  Ми треба се од шминка,така да си прашам што е добро и убаво, да си земам од тука...
   

  Прикачени фајлови:

  • avon-ideal.jpg
   avon-ideal.jpg
   Големина на фајлот:
   19,9 KB
   Прегледи:
   210
 20. ivanshe

  ivanshe Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  249
  Пол:
  Женски

  Сум користела неколку маскари од авон, оваа за која прашуваш конкретно не но мене омилена ми е оваа, не прави грутки никакви и стварно делува природно, уште ако знаеш да си ги кренеш трепките како треба супер :) :) :) за пудрава не знам :(
   

  Прикачени фајлови: