Авон и нивната козметика

Дискусија во 'Лице' започната од lovely-girl, 15 февруари 2012.

 1. Squirrel

  Squirrel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  420
  девојки дали некоја го има користено лосион(двослоен) за отстранување шминка?
  како сте задоволни?
   
 2. love.butterflies

  love.butterflies Активен член

  Се зачлени на:
  4 април 2012
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  23
  Јас работам како претставник во Авон и речиси од се по нешто имам дома ..Единствено не купувам аксесоари бидејќи многу се скапи, а и ми се имаат пожалено корисниците дека 'рѓосуваат.. Онака супер се во Авон, и многу повеќе ми се допаѓаат од Орифлеим.
   
 3. milena96

  milena96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2012
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  пудрата е одлична многу е убава....слободно купи си ја...а маскарата super Shock Max е најубавааа....
   
 4. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.439
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Премногу сум задоволна од козметиката на Авон
   
 5. Marija9

  Marija9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Јас сум зачленета во авон и скоро цела козметика ми е од авон. Еве неколку што ми се нај
  Имам 6-7 парфеми и од сите сум задоволна а најмногу го сакам тудеј, јак е и трај многу.
  За тело: лосионите скин со софт розевиот и од натуралс кремот од ванила.
  За лице: кремовите, геловите и тоникот од солушнс се преубај исто.
  Од планет спа маската со кал од мртво море, кремот за стапала и за раце.
  За уста: Од сјајчињата најубаво ми е тоа со ефект на пецкање за зголемување на усните и моливчињата мн траат.
  За очи: Од маскарите најубава ми е екстра ластинг и дијамантските моливчиња се незаменливи. Четирибојните сенки, трибојните сенки и течната сенка од супер шок.
  И за веѓи користам од моливчињата, и од нив сум презадоволна :)))
  Овие се некои од поомилените производи од авон, користам и многу други ама да не ги пишувам сите, овие мислам се доволно :D
   
 6. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  можеше да пишеш дека од се си задоволна, немаше потреба да набројуваш :lol:
  јас ги користам производите, најчесто парфеми и кармини од нив сум најзадоволна, исто и геловите за туширање и капки за коса зелените
  маскарите воопшто не ми се допаѓаат
  кремите и така и така, несум нешто презадоволна
  само од пудрите несум пробала, си купувам во парфимерија, вака нз која нијанса да порачам
  само пудрите несум ги пробала
   
 7. Marija9

  Marija9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Сакав да набројам, темата е за авон, и нема нигде нагласено дека не смеам да набројувам :D
   
 8. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.651
  Допаѓања:
  19.545
  Пол:
  Женски
  а моливите што се за очи добри се? сакам да си земам некое од оние што се сваткави и некое црно,препорачајтеми некое подобро.. :)
   
 9. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  немислев дека е забрането, туку да не се мачеше толку да пишуваш :D но ако не ти смета слободно набројувај си :lol:

  моливчињата се убави, но светките ги има само во каталог, во живо нема ни с од светки, а црните сите се убави, јас гo користам самоостречко blackest black, другите ми сметаат на очите, постојано ми сузат очите од нив.
   
 10. Marija9

  Marija9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Најдобри моливчиња се во тековниот каталог што се, дијамантските на последната страна, 149 ден, не се размачкуваат и светкаат
   
 11. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.571
  Допаѓања:
  17.874
  Пол:
  Женски
  Ај некој зачленет да ми пиши лп, да го прашам нешто :D
   
 12. The.dreamer

  The.dreamer Активен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  7
 13. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  733
  Допаѓања:
  764
  Пол:
  Женски
  Често нарачувам производи од авон, но најчесто производите за нега на тело (гелови за туширање, лосиони за тело...). Производите за нега на лице не ни помислувам да ги нарачам затоа што воопшто не годат на мојата кожа и најчесто имаат штетни последици врз лицето. Кога станува збор за парфемите и тоалетните води воопшто не сум задоволна затоа што не траат ни 5 минути по прскањето (иако убаво мирисаат).
   
 14. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.547
  Јас веќе две години само од Авон нарачувам. Оние производи што се за нега на тело и лице ми се допаѓаат ама од пудрите и руменилото воопшто не сум задоволна. Парфеми имам неколку порачувано и задоволна сум, исто и кармините им се убави и квалитетни. Ама затоа пудрите воопшто не ми се погодуваат.
   
 15. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.651
  Допаѓања:
  19.545
  Пол:
  Женски
  девојки која крема за лице да ја земам од авон,имам малце мрсна кожа и проблематична(со поткожни акни)
  и која маска да си ја земам?::::....поз
   
 16. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски

  чудно, ама јас највеке сум задовлна од парфемите, досега не ми се погодил некој што не трае, баш се трајни и не изветрејуваат брзо
   
  На Blue-eyes-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. IviA

  IviA Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  24
  Да користам козметиа од АВОН и сум задоволна до сега , најмногу купувам козметика за тело , и тоа тие овошните шејкови што се посебно тој ванила ... ги имам испробано скоро сите гелови за туширање ама не сум многу задоволна од нив
   
 18. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  743
  Пол:
  Женски
  Го купив спрејот пред некое време ама мириса феноменално, ми иде да го испијам :D :$
  [​IMG]
  Епа за 150 денари е навистина феноменален :inlove:
  Спреј од калинка и манго
   
  На resenska му/ѝ се допаѓа ова.
 19. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  733
  Допаѓања:
  764
  Пол:
  Женски
  Ги користел некој четирибојните сенки и дали се квалитетни?
   
 20. sleepingbeauty

  sleepingbeauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  540
  Пол:
  Женски

  Да, јас и многу сум задоволна.. прекрасни нијанси, трајни дури и ако не ја извадам шминката до сабајле ми траат. Моментално ја користам нијансата Моцха Лате мислам дека се викаше и се препреубави..За тие 300инесо денари, вредат многу :)