1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Авон и нивната козметика

Дискусија во 'Лице' започната од lovely-girl, 15 февруари 2012.

  1. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Од оваа брошура го нарачав Summerr white
    [​IMG]
    искрено во каталогот мнооогу убаво мирисаше,летен освежувачки.
    Се надевам дека нема да е утнат,зошто до сега од Авон не било утка со парфемите.

    А за разлика од Oriflame, во каталог едно мириса а друго стига.
     
  2. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    ^Немај гајле Сноу го имам користено порано овој многу, за мене е еден од најлесните парфеми на авон.
    Стварно мириса како на тестерот и е стварно му одговара името, најлетен паргфем од сите. Не си згрешила :)

    Jaс сум најпријатно изнанадена од сенките на авон, нјамного од оние 4 во 1 што се.
    Не се бришаат, траат со саати и лесно се нанесуваат, сенчаат.
    Имам 3, во план ми се да си земам барем уште 3 :D
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Ema.Sk, ana-banana и Beauchamp им се допаѓа ова.
  3. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Преубава е, додуша мајка ми ја користи ама знам и јас некогаш да и земам.
     
  4. Marbella

    Marbella Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    342
    Си ги порачав сината водоотпорна маскара од „super shock max“ и отстранувачот на шминка и специјално за водоотпорни маскари „extra lasting“ и презадоволна сум !
     
  5. SimplyElegant

    SimplyElegant Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    779
    Пол:
    Женски
    И јас планирам да си порачам минимум едни од овој каталог. :D
     
  6. honorthyself

    honorthyself Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.273
    Овој кармин на сликата подолу си го користам веќе подолго време и најубав ми е, значи никогаш не сум си погодила толку кармин колку овој и знам дека последен пат кога го видов во каталог на авон си порачав два, иако беа 400 денари, плашејќи се да не го тргнат. И тоа се случи. ;( Дали знаете дали уште го произведуваат? Очајно го сакам карминов. Ќе го има ли некогаш пак во каталог? :?: :|
     

    Прикачени фајлови:

    • images.jpg
      images.jpg
      Големина на фајлот:
      3,8 KB
      Прегледи:
      301
  7. Tearful

    Tearful Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    71
    А да ве прашам нешто. Го порачав оној серумот за зацврстување на вратот и деколтето од ПЛанет спа со маслиново масло. Од која возраст би требало да се користи ? јас имам само 17, па се мисслев дали на мајка ми да и го дадам или и јас да го користам :?:
     
  8. Li..Na

    Li..Na Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Многу користам производи од АВОН и најмногу сум задоволна од овошните лосиони и кремови за тело , посебно тој од ванила што е ...маскарите се добри , и лаковите за нокти , производите за стапала исто така , од шампоните не сум многу задоволна ....
     

    Прикачени фајлови:

    На AnGeL4e009 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. homealone

    homealone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    1.286
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    Се согласувам со мислењето на девојката претходно, но морам да додадам дека и сјачињата за усни им се прекрасни поготово тој со ефект на пецкање го обожавам.
     
  10. smurffi

    smurffi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    378
    Пол:
    Женски
    користам производи на АВОН .. ги меркам сега сјајчињата со ефект на пецкање , ми изгледаат супер
    aко можете да ми кажете дали се убави .. дали навистина ги испакнуваат усните и како им се движи цената ?? :) благодарам однапред :*
     
  11. Alone-Girl

    Alone-Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2012
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    27
    Сјајчињата се преубави, ги користам по долго време, ги испакнуваат до одредена граница, сега се намалени 179 мислам дека беа, онака се движат од 229 - 259. Кога го ставаш на уста чувството е прекрасно, свежина чувствуваш и самоувереност,имаат мирис на ментол.. порачај нема да зажалиш, според мене.
     
  12. smurffi

    smurffi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    378
    Пол:
    Женски

    http://www.avon.mk/brosura.htm ја разгледував брошурата и сега моментално се 360 денари .
    Ќе ги чекам кога ќе се на попуст и ќе си земам :) ти благодарам Alone-Girl :*
     
  13. ana.n18

    ana.n18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    56
    Ја обожавам,има убав мирис кожата ја прави мека и може да се користи и за лице,раце и тело.Од кога искочи редовно си ја порачувам. :up:
     
    На Waka-waka му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Berguzar

    Berguzar Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    7.314
    Единствено од лосионот не сум задоволна...имам спомнато и во друга тема
     
  15. 54321

    54321 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    400
    Го разгледував новиот каталог и сакам да го порачам новото масло за коса - мароканско арганово масло кое не се плакни. Го имаше и во претходниот каталог, па ако некој го има пишете како сте задоволни. Исто така сакам да прашам и за маската за лице со шеа путер од planet spa, за каков тип на кожа е?
     
    На silk му/ѝ се допаѓа ова.
  16. cacikr

    cacikr Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    243
    Маскарава е преубава ги издолзува трепкте и е бас ефтина, ја нацекав на попуст за 129 ден.[​IMG]
    Сјај за усни, ги имам првото и третото, преубави [​IMG]
    Дијамантските моливциња се преубави.
    Четката на расклопување е практицна за во цанта.
    Спрејот за тело од калинка и манго,исто и лосионот, преубаво мирисаат.
    Потоа крем за лица од зелен цај и краставица е добар за мојава комбинирана коза, имам исто и лосиони за тело и креми за раце и сите се нај нај, последно си го нарацав лакот против лупење и крсливост на ноктите и ке видиме каков ке е, имам и многу други работи од авон и само пофални зборови.
     
  17. ripkata

    ripkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    68
    Meне најубави ми се геловите за туширање :)
    Ги имам пробано скоро сите нонајубав ми е овој розовиов Garden of eden
    Што знам ,некој луксузен мирис ми има , а и не е многу скап. Сега вкви ќе ми требаат повеќе за во Скопје . Треба да си прикупам од следнава брошура :D

    Исто така морам и коректоров да го пофалам . Претходно користев на максфактор коректор ама тие во последно време ми се многу мрсни , а овој е баш толку сув колку што ми е потребо . И нијансата ми се погоди . :wasntme:
     

    Прикачени фајлови:

  18. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    Avon не земам често работи од кај нив само сјајчињата на пецкање интересни ми се и спрејот за тело од натуралс со се лосионот и гелот за туширање од вишна како мириса хух :inlove:
    [​IMG]
     
  19. silk

    silk Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    776
    Пол:
    Женски
    Маслото е перфектно,многу убаво мириса, косата ја прави многу нежна и сјајна, и ја ,,скротува,,. Нарачај го,нема да зажалиш.Јас го земев и ептееееен ми се свиѓа.
    А маската од шеа путер е за сува кожа.
     
    На 54321 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. meow22

    meow22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    213
    Допаѓања:
    79
    Многу производи од Авон користам, омилени ми се кремот за лице од праска naturals , маска од планет спа од саке, лосионите за тело од колекцијата Care - многу исплатливи, маскарата супершок, сега има нова Драма, и таа ќе ја пробам. Во секој случај задоволна сум од производите. :)