1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Автобуски, возни линии, такси компании...

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Wild.Child, 6 август 2010.

 1. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.689
  Тука може да поставувате прашања од типот, Кој број на автобус до каде оди, колку се картите за одредени автобуси, цени и броеви на такси компании и сл.
  Колку е повратна карта за автобус од Скопје до Битола ?
   
 2. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.069
  Пол:
  Женски
  а од битола за охрид ? :?:
   
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.412
  Пол:
  Женски
 4. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  3.865
  Допаѓања:
  15.258
  Сакам да прашам...?

  ИТНОООООООООО

  ве молам да ми кажете дали некој знае колку чини такси од Гевгелија до Дојран?
   
 5. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.542
  Сакам да прашам...?

  450-500 денари :)
   
 6. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  3.865
  Допаѓања:
  15.258
  Сакам да прашам...?


  многу бе :( Фала во секој случај

  :*
   
 7. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.542
  Сакам да прашам...?

  е да многу е , 450 мене ми земаше добар другар инаку не верувам за 450 да се нафати некој ...500тче ќе ти бара ... со автобус е многу поефтино :)
   
 8. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  3.865
  Допаѓања:
  15.258
  Сакам да прашам...?

  д
  а знам, ама ја сеа ке тргнам од ск, а последниот бус е во 4 од гевгелија..

  Ама ај се нафати дечко ми да ме земе.. :) И така е он у дојран, ке направи круг :P
   
 9. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.689
  Дали некој знае колку е такси од Кисела вода до Кадино (може и од Центар, или било која населба од околина од прилика) ? :)
   
 10. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  337
  Сакам да прашам...?

  Википедија вика http://mk.wikipedia.org/wiki/Кадино
  Кадино е 12 км од Скопје, додај му уште 5 до Центар и пресметај отприлика 25 денари по 17 километри, отприлика 425 денари. Ова не го кажувам од искуство. Ако некој се вози на таа релација нека каже сигурно.
   
  На Wild.Child му/ѝ се допаѓа ова.
 11. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.819
  Допаѓања:
  2.112
  Сакам да прашам...?

  Вајлд ќе одиш во Гранд? :lol: Од центар ти е некаде 400 денари , од К. Вода незнам :)
   
 12. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  501
  Кога има возови од Велес за Штип. Ми треба итно. Хелп...
   
 13. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.765
  Сакам да прашам...?

  Јас знам дека има еден од 16 и нешто.
   
 14. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.765
 15. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  748
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Девојки да ве прашам ако знае некоја да ми каже каде се наоѓа булевар Авној во Скопје и дали иде некој автобус натака, ако знаете ќе ми биде од голема полза, ви благодарам :)
   
 16. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.783
  Сакам да прашам...?

  Ако грешам нека ме поправи некој, но се си мислам дека бул АВНОЈ е уствари кај булевар АСНОМ, а тој се наоѓа во населба Аеродром паралелно со булевар Јане Сандански, од страната на Вардар.

  А автобус? Па 3, 5, 15. Тие мислам одат натака. Ај нека се јават аеродромци поарно.
  Или ако не ти е далеку земи такси, јас секогаш така го решавам проблемот кога не знам нешто кај се наоѓа :)

  Ако не - укуцај гугл мапс, и на мапите шарај ;)
   
  На ana-banana му/ѝ се допаѓа ова.
 17. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.760
  Допаѓања:
  10.042
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Пирамидка потврдено. :up:
   
  На ana-banana му/ѝ се допаѓа ова.
 18. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  748
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Гледав на гугл мапс и затоа и прашав дека ми излегува асном наместо авној и незнаев дали е тоа исто или не. Фала ви
   
 19. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.882
  Сакам да прашам...?

  Своевремено, престојував таму.
  Тоа е паралелниот булевар со бул. Ј.Сандански, како што кажа Пирамитковска. До таму директно бус нема, но затоа овие горенаведениве ке ти послужат, вклучувајќи ја и 23-ка.
  Ке префрлиш преку уличките до таму, во насока спроти Бисер ке се движиш.
   
  На ana-banana му/ѝ се допаѓа ова.
 20. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.834
  Пол:
  Женски
  Утре треба да одам до с.Трубарево на интервју за работа, дали знае некој со кој автобус се оди до таму пр. од Битпазар или од Центар...било во близина на Автокоманда и Маџари...Однапред благодарам и виш ми лак :)