1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Автобуски, возни линии, такси компании...

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Wild.Child, 6 август 2010.

 1. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.422
  Сакам да прашам...?

  ^^^
  Мислам беа 62 и 53, од битпазар, а тргнуваат од железничка, имам јас неколку пати одено таму, чести се автобусите..
  Лоли ти ја пуштам целата среќа на светот, и ајде да ни се пофалиш тука ;)
   
  На FBI и lolyta777 им се допаѓа ова.
 2. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.819
  Допаѓања:
  2.111
  Сакам да прашам...?

  Низ Трубарево минуваат 52, 53 и 68 (избегнувај 68 мн албанци има). Значи овие тргнуваат од железничка и минуваат и на бит пазар....Некој кажа 62, ама не е тој, не иде таму.
   
  На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.827
  Сакам да прашам...?

  Во колку часот има автобус од Прилеп за Скопје и обратно?
  Колку е картата? :?:
   
 4. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  337
  Сакам да прашам...?


  http://www.sas.com.mk/index en.html --- сајтот на автобуската не им е во функција, само англиската верзија, но нефункционална, па види овде:
  http://www.skopje.com.mk/Megju.asp

  Или јави се на тел. за инфо на автобуска 2466-313
   
  На kate-the-great му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.397
  Допаѓања:
  6.332
  Сакам да прашам...?

  До салата Борис Трајковски,знам дека нема скроз до таму автобус,но отприлика кои одат натака?
  7ца,5ка... или грешка сум? :?:
   
 6. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.123
  Допаѓања:
  4.446
  Пол:
  Машки
  Сакам да прашам...?

  Од каде?
   
 7. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.397
  Допаѓања:
  6.332
  Сакам да прашам...?

  Од Центар,од Железничка...
   
 8. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.123
  Допаѓања:
  4.446
  Пол:
  Машки
  Сакам да прашам...?

  Немаш ниеден од таму. Најблиска варијанта ти е осмица од Мавровка. Седмица оди по Партизанска, а петка по Иво Рибар Лола.
   
  На MacaLove му/ѝ се допаѓа ова.
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.954
  Допаѓања:
  54.950
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Имаш од центар 15каА оди по илинденска само провери на јсп кое време го има.
   
  На MacaLove му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.123
  Допаѓања:
  4.446
  Пол:
  Машки
  Сакам да прашам...?

  Сабота е денес. После 19 часот, 15ки - АШ! :)
   
 11. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.397
  Допаѓања:
  6.332
  Сакам да прашам...?

  За утре ми е,преку ден. :D
   
 12. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.123
  Допаѓања:
  4.446
  Пол:
  Машки
  Сакам да прашам...?

  Епа за 15А немаш распоред на страната, мислам дека е нова линија тоа. Како и да е, барем од искуство со 15-ка ти кажувам, дека во недела имаш на 30-40 минути по една, ептен е „лимитирана“. Јас сепак би ти препорачал да одиш со осмица, и зашто те остава поблиску до салата, а Мавровка е на 10 минути од железничка.
   
  На MacaLove му/ѝ се допаѓа ова.
 13. puflaa

  puflaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  23
  Кое такси не е поскапено? Мајка ми видела на некои дека пишувало дека вози по стара цена ама не запамтила коа ... :worried:
   
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.954
  Допаѓања:
  54.950
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Tакси вардар имаат некои возила кои сеште не се поскапени.
   
 15. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.123
  Допаѓања:
  4.446
  Пол:
  Машки
  Сакам да прашам...?

  Сигурно билe диви таксисти, што сами си се рекламирале така. :)))
  Инаку во рамките на компаниите владее една заедничка тарифа, така што тешко некој да скршнува од неа, барем легално. :)

  И за Вардар, тие возат вон контрола на фирмата, доколку се дознае, би ги суспендирале.
   
 16. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.748
  Допаѓања:
  10.029
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Такси Рива возат по стара цена, до 1-ви Мај.
  Знам дека и на ФБ страната им пишува дека по стара цена возат.
   
 17. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.954
  Допаѓања:
  54.950
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Значи, да се јавиш во централата на вардар и да прашаш сами ќе ти кажат дека имаат и такви и такви возила.
   
 18. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.123
  Допаѓања:
  4.446
  Пол:
  Машки
  Сакам да прашам...?

  Точно де, сите го знаат тоа, и во рамките на самата фирма. Одев 2 години со девојка чиј татко е еден од најстарите нивни возачи, така што упатен сум како и што функционира. Секогаш имаше период во денот кога ќе го исклучеше такси-метарот, и возеше саат-два на свое/диво, а бидејќи повеќето од таксистите стојат добро со диспечерките, ќе ги упатеја кој период ќе го прават тоа, за да не ги бара баш нив тогаш, односно да не дојде до основа за казна.
  Така што, да, самите Вардар ќе ти кажат дека имаат од двата типа на возила, но тоа е стриктно по меѓусебна соработка, а не по закон, тоа сакав да кажам. :)

  Mожеби и подолго време ќе се поевтини, не пишува на ФБ никаде дека до први мај, дај Боже. :lol:
   
 19. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  952
  Допаѓања:
  7.281
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Од Струга за Охрид некој да ми кажи кога има автобус, на колку време?
   
 20. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.912
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Излегуваш на постојка, во секое време поминуваат комбиња и таксисти што возат за Охрид. Многу ги има.
  Иначе фала на одговорот женски. :)
   
  На Dgirlll и blagicabane им се допаѓа ова.