1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Автобуски, возни линии, такси компании...

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Wild.Child, 6 август 2010.

 1. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.776
  Допаѓања:
  4.119
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Кај беше Беверли трговскиот? Со кој автобус се стига до таму?
   
 2. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.560
  Допаѓања:
  35.665
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Накај козле. со 57 ца :)
   
 3. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.833
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  со 57-ка дефинитивно и со 5-ка
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.954
  Допаѓања:
  54.950
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Со 57мица се стига до таму, Беверли е во Капиштец.
   
 5. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.743
  Допаѓања:
  9.690
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  каде можам да најдам на нет некоја страна да видам во колку саат има автобус од скопје за прилеп ?.. итно ми е :)
   
 6. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  Сакам да прашам...?

  А оти не се јавиш да си прашаш, најсигурно ти е така..Еве ти ги телефоните
  02 2466011
  02 2466313 :hai:
   
  На Juicy му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.975
  Пол:
  Женски
  Иде ли автобус од Н.Лисиче до Драчево и кој (ако иде)? :?:
  Не знам да се снајдам на странава на ЈСП :tmi:
   
 8. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.594
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  31 али од лисиче..
  моеш со 5ка или 15ка до југодрво,па после 41 да фатиш
   
  На Monna.Monna му/ѝ се допаѓа ова.
 9. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.560
  Допаѓања:
  35.665
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Со кој автобус да одам до Педагошки факултет и отприлика кај да се симнам? :?:
   
 10. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.900
  Сакам да прашам...?

  Пак јас ќе ти одговорам. :lol: Зависи каде живееш, но на Партизанска поминуваат речиси сите броеви. Инаку ќе треба да се симнеш кај Хотел Карпош и после преминуваш од другата страна на Партизанска и позади зградите е Педагошки факултет. Е во комшии ќе ми доаѓаш. :lol:
   
 11. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.560
  Допаѓања:
  35.665
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  оф живеам Радишани :) на рекорд ќе фатам некој,затоа бројче ми треба :)
  4ka оди натака така?
   
 12. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.900
  Сакам да прашам...?

  Па од Рекорд можеш да фатиш 4,24,22,21,15,7,26 и 59. Сите одат наваму. :)
   
  На anastasijaki му/ѝ се допаѓа ова.
 13. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.560
  Допаѓања:
  35.665
  Пол:
  Женски
  Дали ноќниве линии на јсп функционираат? Никогаш не сум одела толку касно со автобус, а сега морам, и имам автобус во 03:35 ама не знам дали ќе го има воопшто :?:
   
 14. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  74.741
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Јас речиси секогаш си доаѓам со тие.
   
 15. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.560
  Допаѓања:
  35.665
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Ама јас треба да идам со тие,накај центар,и затоа не знам дали ќе има, за враќање од град има луѓе, ама за идење у 3 ипол сабајле тешко :(
   
 16. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  74.741
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Мислам дека последниот после оди до гаража, за Центар не верувам. Ама јавис е во ЈСП или прашај некој шофер.
   
 17. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.594
  Пол:
  Женски
  Ако знае некој да ми каже кај да најдам на интернет возен ред за возови? :)
   
 18. mia9184

  mia9184 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  www.mz.com.mk :hai:
   
  На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.030
  Сакам да прашам...?

  Со кој автобус се идеше до Сопиште, знам 24ка застанува во Припор :^) :?:
   
 20. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  718
  Сакам да прашам...?

  Има и 24ка до Сопиште, инаку и со 58мица се иде. За други не ми текнува :?: