1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Автобуски, возни линии, такси компании...

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Wild.Child, 6 август 2010.

 1. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.030
  Сакам да прашам...?

  Не бе 58мица глеам на нет по селава иде приградска линија :^)
   
 2. GreenEyes

  GreenEyes Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  43
  Сакам да прашам...?


  24 на која пишува до Сопиште. поретки се :)
   
  На Plavusa.17 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. spanko

  spanko Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  521
  Сакам да прашам...?

  Во колку саат има автобус од Скопје за Прилеп денес? Има некоја страна кај што може да видам?!
   
 4. SuperGirl2010

  SuperGirl2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  На spanko му/ѝ се допаѓа ова.
 5. EdithPiaf

  EdithPiaf Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  73
  Превоз до аеродром Александар Велики

  Колку е такси до аеродром Александар Велики . последно кога одев бесхе 800 денари од центар до таму . после одев со кола а сега одкога ги кренаа цените немам одено . и дали некој има пешачено од последната патарина до аеродромот викаат дека за 15 минути се стигнувало по некое патче ?? дали некој знае ?
  фала
   
 6. Margaux

  Margaux Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  33
  Превоз до аеродром Александар Велики

  Со градско такси не знам али можеш да прашаш во туристичка агенција, има некои организираат превоз за 900-1000мкд со приватно возило.
   
 7. Flow

  Flow Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  20
  Сакам да прашам...?

  Девојки, која е најдобра такси компанија во Скопје? Со најбезбедна вожња и возачи? :D Не е важна цената..
  И ако може бројчето. Фала ви.
   
 8. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.745
  Сакам да прашам...?

  Автокука 076215777 со колите Chevrolet Cruze нови супер се ;)
   
  На Flow му/ѝ се допаѓа ова.
 9. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  706
  Сакам да прашам...?

  Да не знае некој колку е карта за автобус до Охрид? :)
   
 10. Monroe

  Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  416
  Сакам да прашам...?

  Од 700 до 800 денари (повратна) :)
   
  На IndieGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  800 е повратна, така ми кажа сестра ми. :wasntme:
   
  На IndieGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  114
  Сакам да прашам...?

  Од каде до каде.. Пример од кавадарци е 700 повратна 400 денари еден правец (Екстра Бус)
   
 13. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  706
  Сакам да прашам...?

  Од Скопје до Охрид мислев. :) Инаку фала на другите што ми одговорија. :) :)
   
 14. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.638
  Сакам да прашам...?

  Прашање до скопјанки (а ако знае и некоја друга може да одговори): ако може да ми дадете неколку броја од посигурни такси компании низ СК? И нивните имиња секако... :)
   
 15. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  Сакам да прашам...?

  Такси Парк- 075/ 215-158, се возам постојано со него.
  Башка е 20 денари поевтино од сите. :lol:

  Такси Старо Водно - 070/ 309-188
  Такси Лорд 071/ 315-179
   
 16. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.638
  Сакам да прашам...?

  И уште нешто: ако вртиш на оние броеви 15.... доволно е само 02 пред бројот, така? :?:
   
 17. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  Сакам да прашам...?

  Не не. Одма со 15. Но тоа е од домашен.
  Ја овие броеви што ти ги напишав се да титнеш од мобилен. Титкаш, и они ти се јавуваат дали од скриен број, и слично. :)
   
 18. Monroe

  Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  416
  Сакам да прашам...?

  Колку чини карта од Охрид до Струга со автобус, а колку со такси? :^)
   
 19. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  2.286
  Допаѓања:
  24.747
  Пол:
  Женски
  Дали возот во 22:40 од Скопје за Велес сообраќа нормално како и порано или е укинат?
   
 20. miljkovic

  miljkovic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2010
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  361
  Сакам да прашам...?

  40денари со комбе, а 50денари со такси ;)