Автобуски, возни линии, такси компании...

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Wild.Child, 6 август 2010.

 1. Dusica24mkd

  Dusica24mkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2016
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Kolku bi cinelo. Taksi od city mall do aleksandar palace... I koja e najdobra taksi kompanija vo sk...
   
 2. ray-man

  ray-man Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2012
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  382
  Пол:
  Машки
  350 денари
   
  На Dusica24mkd му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Пале 345

  Пале 345 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2017
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  2.242
  Пол:
  Женски
  Бил некој скоро на Матка со бус? Ме интересира дали е се како што треба
   
 4. La.RagazzaMisteriosa

  La.RagazzaMisteriosa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2013
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  7.350
  Пол:
  Женски
  Здраво, знае ли некој која бројка оди од автобуска (меѓуградска) до Радишани ?
  Благодарам.
   
 5. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  7.582
  Допаѓања:
  116.545
  Пол:
  Женски
  Како па да не..100 може да речеш ама 350 од сити мол до александар палас?!
  Не ти е срам вака да ги лажеш членките?!
   
  На Avery му/ѝ се допаѓа ова.
 6. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.265
  Допаѓања:
  27.967
  Пол:
  Женски
  Автобус 47 на ЈСП.
   
 7. LegallyBlonde00

  LegallyBlonde00 Активен член

  Се зачлени на:
  6 март 2019
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Дали може некој да ми помогне . Купив карта повратна онлине преку Визз аир . Ми ја даде картата да ја испринтам за доаѓање но сега се логирам и не ми ја дава картата за враќање никаде не ми ја покажува да ја испринтам ?
   
 8. Пале 345

  Пале 345 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2017
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  2.242
  Пол:
  Женски
  Од железничка до Чаир гинекологија со што може да стигнам? Од Аеродром мислам дека нема освен 35ка ама не иде во недела.
   
 9. En89

  En89 Активен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2018
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Дечки кој автобус иде до марков манастир ?
   
 10. Antebellum

  Antebellum Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  588
  Допаѓања:
  4.316
  Кои автобуси поминуваат кај зоолошка градина во Скопје?
   
 11. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.414
  Допаѓања:
  95.079
  Пол:
  Женски
  Само 8ца :)
   
  На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.195
  Допаѓања:
  44.177
  Пол:
  Женски
  И 15А нели минуваше?
   
  На Antebellum и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 13. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.414
  Допаѓања:
  95.079
  Пол:
  Женски
  Да и 15А оди @Antebellum, искрено се немам возено у неа и затоа не знаев. :$
   
  На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.884
  Допаѓања:
  3.073
  Пол:
  Женски
  Можеш и со 15А
   
  На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Antebellum

  Antebellum Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  588
  Допаѓања:
  4.316
  На Bitter-Sweet и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 16. Stayy W

  Stayy W Активен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2018
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  455
  Да не знае некој колку чини возна карта од Скопје до Прилеп ( повратен билет ) ?
   
 17. Rakometar

  Rakometar Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2017
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Машки
  500 денари повратна, 370 во еден правец
   
 18. marlonbrando69

  marlonbrando69 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  4.128
  Пол:
  Машки
  од 300 до 1500, зависно од тоа која такси компанија :)
   
 19. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  1.378
  Допаѓања:
  5.570
  Пол:
  Женски
  Кога има бесплатен воз за студенти?И со индекс се вади таа карта?
  @poenta
   
 20. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.414
  Допаѓања:
  95.079
  Пол:
  Женски
  Секој четврток за млади до 27 и секој прв и трет викенд за студенти. Да, со индекс се вади. Ова дечко ми што ми кажувал, ако згрешив нешто нека ме поправи некој:)