Автобуски, возни линии, такси компании...

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Wild.Child, 6 август 2010.

 1. Oxymoron

  Oxymoron Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.257
  Допаѓања:
  10.937
  Обратно е, четвртоците се за студенти, а првиот и третиот викенд се за млади. Во четврток се вади карта со индекс со последен заверен семестар, а за викендите со лична карта. Нека си прочита и @GirlRose :)
   
  На GirlRose и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 2. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  5.891
  Пол:
  Женски
  А колку е повратна со воз од Штип до Прилеп? :D
   
 3. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  2.652
  Допаѓања:
  31.687
  Пол:
  Машки
  https://mzt.mk/vozen-red/
   
 4. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  5.891
  Пол:
  Женски
  Ко да нема тука за таа релација.Знам дека се симнуваш во Велес и од таму за Прилеп.Ама пишуваше на картата Штип-Прилеп.Само не знам колку беше.
   
 5. Nalla

  Nalla Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2018
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  226
  Пол:
  Женски
  Дали може ве молам некој да ми каже превоз со автобус/комбе дали има до Сандански, Бугарија?
  Моите уплатија за бања ама немаат организиран превоз:^)
   
 6. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  6.521
  Пол:
  Женски
  Дали важи за четврток бесплатен воз за студенти сега за време на распустов?
   
 7. SpringGirl

  SpringGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  1
  Да :D
   
  На Blue.Sky му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.916
  Допаѓања:
  3.148
  Пол:
  Женски
  Каде можам да водам распоред на автобуси од Струга до Охрид? Конкретно за од хотел Еуротел ми треба.
   
 9. LegallyBlonde00

  LegallyBlonde00 Активен член

  Се зачлени на:
  6 март 2019
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  Дали може некој да ми одговори дали сеуште линијата 3а ќе ги носи учениците до Михајло Пупин?
   
 10. Bella15

  Bella15 Активен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2017
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  Каде застанува 22А најблизу до автобуска станица?
   
 11. Bella15

  Bella15 Активен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2017
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  И колку чини такси од автобуска станица до сити мол?
   
 12. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  2.704
  Пол:
  Женски
  Значи од 7-ми септември, така?
   
 13. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.286
  Допаѓања:
  28.254
  Пол:
  Женски
  Ако мислиш на меѓуградската автобуска станица, никаде во близина не застанува 22 А зашто не сообраќа на таа релација.

  Не знам која е цената на такси превозот до таму. Сообраќаат многу автобуси, доколку ти одговара да користиш јавен превоз.
   
 14. Delena18

  Delena18 Активен член

  Се зачлени на:
  11 август 2017
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Од илинденска кои бројки одат до транспортен?
   
 15. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  6.521
  Пол:
  Женски
  Само 15ка А застанува на станицата кај Транспортен и си продолжува кон Аеродром.
  8ца оди до Бит пазар.
   
  На Delena18 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Miki52615

  Miki52615 Активен член

  Се зачлени на:
  14 август 2019
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Машки
  avtobus od zeleznicka do hotel karpos kako mozam da stignam moze da mi objasni nekoj
   
 17. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.286
  Допаѓања:
  28.254
  Пол:
  Женски
  На таа релација сообраќаат 7, 15, 21, 22. Најдобра опција е да чекаш на постојката (првата) кај Комплекс банки (НБРМ), зашто сите сите застануваат таму.
  Може и со 21А и 21Б, но тие се поретки.
   
 18. Miki52615

  Miki52615 Активен член

  Се зачлени на:
  14 август 2019
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Машки
  postoi li nekoja aplikacija ili web sajt preku koj mozam da se snajdam kade treba da izlezam ova mnogu slozeno mi izgleda jsp gradskiov prevoz
   
 19. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.286
  Допаѓања:
  28.254
  Пол:
  Женски
  Напротив, едноставно е.
  Се симнуваш на станицата хотел Карпош после станицата Симпо. Хотелот е веднаш тука и се гледа од автобусот.Можеш да прашаш и некој од патниците или возачот.
  Отвори на страната на јсп и избери возен ред по постојка.
  Дали има посебна апликација, не знам.
   
 20. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  5.891
  Пол:
  Женски
  Денес и утре има бесплатен воз?