1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Автобуски, возни линии, такси компании...

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Wild.Child, 6 август 2010.

 1. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.397
  Допаѓања:
  6.332
  Сакам да прашам...?

  Нормално е. :)
   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 2. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  338
  Сакам да прашам...?

  Девојки знаете ли колку би било отприлика такси од центар до почетокот на жичарава на Водно? Не ми се оди во автобус, претопло е..
   
 3. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.123
  Допаѓања:
  4.446
  Пол:
  Машки
  Сакам да прашам...?

  Само едно ќе ти кажам...
  Подобро срцев удар од топлината, отколку откако ќе ја видиш цената. :lol:

  Не очекувај да поминеш со помалку од 250.

  А, и да, жичарата во понеделник не работи, ако одиш заради тоа.
   
 4. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  338
  Сакам да прашам...?

  Не ми беше за денес, за деновиве :) Ќе бидеме двајца, нема да биде страшна цената ако е до 300 :)
   
 5. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.900
  Девојки со кој автобус можам да стигнам од Тафталиџе до Т-mobile во Аеродром или Ново Лисиче (не знам како му доаѓа)?
   
 6. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.594
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  До Ново Лисиче можат да те донесат 3ка, 5ка, 15ка, 23ка.. а од тафталиџе кој и да е автобус што иде до Рекорд или пак Југодрво ..
   
 7. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.745
  Сакам да прашам...?

  Не знам кои автобуси се од Тафталиџе, мислам 24ка ама тој иде до К.Вода.
  Ако е така можеш да се симнеш на рекорд, поминуваат 3кa,23ка,15ка и 5ка таму. Тие идат накај Аеродром и Ново Лисиче, само не знам каде е т-мобиле, дали баш од таму идат :?:
   
 8. She

  She Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  54
  Сакам да прашам...?

  Девојки, поточно тие од Скопје... Може некој да ми каже со кој автобус да одам од карпош 4 до државна болница и обратно? Гледав на сајтов од ЈСП и најдов еден што оди до водњанска ама не оди често...
   
 9. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  718
  Сакам да прашам...?

  Со 22а, ама не знам дали ја има денес затоа што возат по празничен распоред. Инаку друг нема што оди директно, ќе треба до Центар да одиш па да фатиш 3ка или 50ка. Исто за 3ките не сум сигурна денес колку ги има, инаку во работен ден се чести.
  Инаку јас СДП што е разликата меѓу доктор по дентална медицина и доктор по стоматологија :?: :^)
   
  На She му/ѝ се допаѓа ова.
 10. gochhe

  gochhe Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2011
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  8
  Сакам да прашам...?

  22a
   
 11. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.284
  Допаѓања:
  4.469
  Сакам да прашам...?

  може ли некој да ми пише кои автобуски линии одат за маџари...на пр.од центар или од автобуска кој автобус треба да го фатам
   
 12. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.104
  Допаѓања:
  41.388
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Одат 50ка и 23 ка.
  50 ка ти поминува од Рекорд, Работнички универзитет, па Бит Пазар, а 23ка те врти преку аеродром и ново лисиче, така да тој можеш да го фатиш на Рекорд, кај Градска болница, Југодрво или под железничка.
   
  На kolovoz му/ѝ се допаѓа ова.
 13. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.560
  Допаѓања:
  35.665
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Кој друг автобус освен 21А поминува во близина/кај Систина?
   
 14. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.603
  Сакам да прашам...?


  5ка :) многу блиску застанува кај систина :)
   
  На anastasijaki му/ѝ се допаѓа ова.
 15. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  338
  Сакам да прашам...?

  Абе какво блиску? 5ка блиску застанува кај старата Систина, веќе не е таму..
   
 16. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.739
  Сакам да прашам...?

  кој автобус оди од парк до клинички Центар,
  и каде се чека на Рекорд во Центар или :?:
   
 17. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.560
  Допаѓања:
  35.665
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  3,50,9 :) 3 и 50 на рекорд,50 ка може и на битпазар, исто и 9 ка на битпазар :)

  едит не видов дека си пишала од парк :tmi: освен овие три други не идат до клинички, а колку што знам ниту еден не поминува кај парк :?:
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.709
  Допаѓања:
  59.949
  Од Нова железничка до Клинички со 23ка ќе стасам, нели ??? :D

  И дали некој се разбира во рутери, ми треба мала помош. :)
   
 19. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.534
  Ќе стигнеш. ;)
  Симни се на последна 23ка, премини преку улицата и само нагоре по Водњанска.
  Кога ќе видиш еден куп луѓе и таксисти, тоа е веќе Клиниката.
  5 мин. е одење пеш.
  А и прашај си некој по пат, не е срамота. :)

  А од Нова железничка оди директно дотаму и 3ка.

  Ѕирни си распоред, да не чекаш премногу на автобуска.
  http://jsp.com.mk/
   
  На Doozy му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.709
  Допаѓања:
  59.949
  Сакам да прашам...?

  Знам каде е, редовна сум си јас таму, него обично одиме со кола. Одамна немав одено со автобус, ќе се симнам на еден паркинг зад згради, нели ?? :D Одам со другарка, па страв ми беше да не ја однесам со 22ка до Лепенец. :D
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.