1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Автомобили

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Superiska, 7 април 2010.

 1. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Me interesira po kakvi koli se palite bmw,mercedes i dr,ili kakva kola treba da poseduva eden decko za da bide zabelezan od vasha strana,ili pa kakva kola vie bi sakale da ja imate?
   
 2. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  Hmm ne se palam po koli i voopsto ne mi e bitno deckoto jaka kola ako ima deka nesto poveke ke mi znaci i sl. go gledam sekogas covekot a ne dali vozi bmw ili fico,a i najcesto deckovcite sto imaat mnogu pari i jaki koli se nekoi kreteni i ligusi sto mislat deka ako imaat jaka kola i mnogu pari mozat da ja imaat sekoja devojka(sekoja cest na isklucocite).A onaka sakam vozenje,sakam koli i licno za mene bi sakala da imam edno peugeot 206 samo za mene :) e toa i vo idnina sakam da si bidam jas samata nezavisna i uspesna,da rabotam,a za deckoto dali ke ima previse pari i kakva kola ke vozi bas i ne me interesira.A za devojkite sto se palat samo po jaki koli i pari se znae sto se sponzorusi
   
  На little women и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
 3. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Зашто мислиш дека се палиме на коли и дека дечковците мора да поседуваат ваква или таква кола??? Немој да генерализираш, постојат и вакви и такви, но жената е нешто многу подлабоко од тоа што мислиш ;) ;) ;)
   
 4. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  BEZ RAZLIKA KAKVA KOLA IMA TOJ ILI TAA ...AKO NEMA VO GLAVA SE E ZALUDNO..I DVETE SUM GI IMALA STO NE ZNACI DEKA SEKOJA ZENA ILI MAZ SE PALI.. NA KOLA A NE NA TOJ ILI TAA ZAD VOLAN.KOLATA ZA MENE E POTREBA A NE ZA DA BIDAM ZABELEZANA ILI NEKOJ DA PADNE NA IZGLEDOT MOJATA KOLA.
   
 5. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  На коли на се палам колата е потреба, само кај нас се смета за луксуз, луксуз е се повеќе од она што му е потребно на еден човек. Дечко ми кога се запознавме возеше Уно, па Поло, па Вектра а сега има нов Пасат. А јас сум возела и Југо и Уно а и Пасатот на дечко ми. Значи сигурно не сум се палела на Уното на дечко ми, човек во животот ќе смени многу автомобили, така дечко ми како напредуваше на работа можеше да си дозволи поголем автомобил, се надевам дека кога ќе бидеме семејство, кога ќе имаме дечиња ќе имаме и финансиска можност за убав семеен автомобил .
  Нормално е се што е убаво да не привлекува, јас кога бев во хангарот на Ред Бул во Австрија неможев да се нагледам убави автомобили ама дека ќе забележам некој дечко поради автомобилот што го вози :? не верувам.
  Ако се плесне негде и ништо не остане од автомобилот што тогаш, :D ќе го откачиш дечкото се додека не купи нова кола ?
  Тоа се глупости и на коли се палат само девојки со IQ20, е сега да не ме сватите погрешно немам ништо против тоа да се палат на коли туку на дечковци поради колата што ја возат.
  А ти Superiska гледам дека имаш тешки дилеми во животот и се додека бараш девојки што се палат на нешто, нема да си најдеш добра девојка, скапите коли човек може да си ги дозволи после многу години работа и успех во кариерата, така да тие што се палат на такви коли завршуваат со чичковци од по 50 години. Кој дечко може да си дозволи кола скапа кола освен ако не е мафијаш или дилер ?
   
 6. marina22mk

  marina22mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  51
  Ne me interesira voopsto kolata, biten e deckoto, ako toj e OK mi e gajle dali imal fico ili imal mercedes ili ni ednoto ni drugoto
   
 7. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Haha vidite jas nemam nikakvi dilemi,nitu pak sum decko sto misli deka ako imam dobra kola deka sekoja devojka ke ja imam,jas samo ja postaviv temata za da si gi kazete vasite mislenje!sekoj si ima razlicno mislenje i go pocituvam.ne mi e namerata nekoja da ja povredam,ako ima izvinete togas.
   
 8. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Сега види вака,тој може да биде богаташ,да има незнам каква кола,а да нема нити карактер нити ништо и да си биде убав,ама па што ке ми го убав,наконтен,со незнам какви коли,кога нема карактер.Знаеш што, побитно ми е тој каков човек е,човекот ми е битен а не неговите коли,неговото богатство итн.Сега има и такви женски што одат со нивните дечковци за пари,и обратно,тоа сум го видела,така да ништо веќе не ме чуди,само ми е смешно кога ке ми каже дали девојка или дечко,дека се со партнерот затоа што го сакаат,а не заради неговите/нејзините пари,а во пракса делуваат поинаку,за разлика од тоа што го зборат пред другите.Тоа ми е толку смешно,затоа што кога некој ке ми каже такво нешто,одма знам дека мафта.Ние луѓево сме ептен дволични,едно збориме во јавност,а сосем друго мислиме во себе,многу сме лукави,но не зборам за сите :D
  Иначе мене која кола ми се допаѓа и што сакам да имам од автомобили е еден Гранд Чироки џип,мерак ми прави,а дали ке имам незнам :D
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Никогаш ниту еден дечко не ме привлекол заради автомобилот кој го поседува. Не ми е толку ниско мерилото.
  А јас би сакала да си имам една Фолксваген Бубачка....
   
 10. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Што ќе му е убава кола, ако има фаца како глушец, или недај боже некоја трета рака?
  Колата воопшто не ме привлекува, човекот е битен, по стотти пат истото го кажувам!

  А ако се прашувам која марка јас ја преферирам како поубава, иако никогаш нема да ми дадат волан во рака, ептен не ме бидува, тогаш Ауди. За мене нема замена!
   
 11. Ginna

  Ginna Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  па дефинитивно AUDI или BMW, но сепак колата не е пресудна за некој да се забележи..:)
   
 12. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  pa iskreno,sekoja devojka se oseka ubavo ako se vozi vo ubav avtomobil i sigurno nema da mi smeta,ama nema ni da mi e pricina za da bidam so nego.mnogu mi e pobitno jas da si imam ubava i nova kola,kako sto e na primer opel insignia 2009 :D preprepreubava e
   

  Прикачени фајлови:

 13. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.793
  Допаѓања:
  65.509
  Пол:
  Женски
  Не мора да има кола. Инаку јас сакам да си купам едно пежо 206 и топ сум :D
   
 14. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  не ме интересита тој што вози...ама ме интересира јас што возам....т.е. ќе возам во иднина кога се надевам ќе си купам пежо 207 :D :D :D

  и да се надополнам...имам колега што вози ауди ТТ ама дечкото е сељак прва класа...џабе му колата кога 2 реченици незнае да сврзи и многу лошо изгледа не се одржува и стилот му е катастрофа.... :roll:
   
 15. FuriousBaby

  FuriousBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  2
  За коли и мотори сум прва! Значи за колите и моторите а не за тоа кој ги вози! Битно ми е јас да си имам една количка, па понатака зависи од можностите и мотор! ... а дечко ми моментално нема кола но ете пак сум со него! Значи не е до колата или моторот туку до типот и мозокот :)
   
 16. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.050
  Ке бидам скромна Mercedes i BMW :D :D ...аама јас да ги имам.. ;) :D ..А типот важно да има свои квалитети, а за кола не ме занима.
   
 17. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.784
  Допаѓања:
  131.336
  Мнооогу сакам автомобили!!! Секакви, убави, нови, брзи автомобили. Уше да немаше џандари на секој километар по патиштата... И да, да немаше толку дупки... Ех, адреналин...
  Сакам џипови, спортски коли, кабриолети, седани... се' сакам!
   
 18. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  876
  Пол:
  Женски
  мене мноооогу ми се свиѓа mini cooper,многу сакам да си имам едно такво за мене или дечко ми :roll: ама дефинитивно за изборот на дечко не е пресудно каков автомобил има,додуша и дечко ми моментално нема кола па што... :?:
   

  Прикачени фајлови:

 19. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  94
  Никогаш до сега не сум бирала дечко според тоа каква кола вози, а верувам ни во иднина.
  Што се однесува до мојата неостварена желба...

  [​IMG]

  ...е вакво нешто би ми било сосема доволно :mrgreen: скромно нели :lol:
   
 20. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Женски
  Се согласувам со мислењата пред мене, значи не ми е важно каква кола ќе има дечкото, додуша досега само еден дечко имаше кола и тоа не беше некоја луксузна. Како што кажа фјуриасбејби за коли и мотори сум луда, многу сакам, ама секако да си се мои, јас да си ги возам.Животна желба ми е да имам BMW X5 ili Audi A8
   

  Прикачени фајлови: