Автомобили

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Superiska, 7 април 2010.

 1. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  38

  Уууу сакам волво да имам лично за мене или дечко со сиво волво баш како едвард од Twiillight :)
   
 2. trapalce

  trapalce Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  1

  може,ако е таксист :) хахахахаа
   
 3. trapalce

  trapalce Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  1
  значи ова е мојот ѕвер :)
  а и не се правам нешто ау ова она ко некој сељак,сакав да кажам дека не се ку.чам што дека возам мерцедес
   

  Прикачени фајлови:

 4. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.824
  Пол:
  Женски
  па и не се палам по автомобили :) како што и вие го дефиинирате тоа :) едноставно ми се допаѓаат убави автомобили.
  а дечко со убав автомобил? па повеќе би сакала со поголем ум отколку празноумен со брз и убав автомобил :D :D
   
 5. trapalce

  trapalce Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  1

  apsolutno te poddrzuvam
  pisav so latinica zasto nejke so kirilica ne znam zasto se nadevam ke mi prostat administratorite
   
 6. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
 7. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  3.918
  Пол:
  Женски
  Јас не знам да возам,а дома имаме рено 19 (Сива)
  [​IMG]

  Инаку кога ке бидам повозрасна сакам да научам да возам и да имам ваква кола

  [​IMG]
   
 8. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  629
  е сеа кој не сака добар автомобил тој лаже :D
  јас си уживам да си се возам во добра кола...само да биде црна,и долга каратки коли многу мразам...а и дечко ми ми ја создади таа навика велејќи дека него не го личело во кратка кола,па од таму и јас се заљубив во долги коли.....планираме во иднина да се подновиме,иако и оваа сега ни е нова (но дечко ми често менува кои)па размислуваме за пасат
  [​IMG]
  инаку за мене многу си сонувам за џипче и тоа bmw x5
  те го:
  [​IMG]
   
 9. Tabby

  Tabby Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2010
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  23
  Џабе кола ако нема карактер и понашање ;)
   
 10. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.512
  Повеќето од моите дечковци не ни имале автомобили. :D
  Никогаш не сум гледала, ниту ме интересира, јас лично не се палам на такви според мене тривијалности, најмалку пак на туѓи автомобили. :D

  Ако зборувам за себе, ми се допаѓаат автомобилите на Seat, а посебно слатки ми се Smart (шпоретче) :D и Mini morris :inlove: Сакам автомобили со 4 врати, тоа ми е најбитно ;) (Добро шпоретчето е исклучок :D ).

  Инаку, не знам што мерак имаат девојките да се палат и фалат со автомобилите на нивните дечковци, какви и да се, кога тој автомобил си е негов. Никогаш нема да е мој, ниту сакам. Многу без везе муабет е овој, просто се ежам колку е глупав и ме нервира...
   
 11. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.396
  Пол:
  Женски
  Јас како за мене сакам мало количе, некој калос, мазда 2 и слично...барем додека се поднаучам да возам. Инаку многу мерак ми прави Ауди 4- бело. Ах...можеби еден ден... :wasntme:
   

  Прикачени фајлови:

  • Audi-A4-S.Image.jpg
   Audi-A4-S.Image.jpg
   Големина на фајлот:
   27,6 KB
   Прегледи:
   297
  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   2,5 KB
   Прегледи:
   297
 12. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  629
  е за што не мора значи дека таа кола е на дечко ми!дечко ми кога си ја купи новата кола ја пиша на мое име,таа е и половина моја иако со негови пари,понекогаш е кај мене па кај него :D сеа незнам кај секој различно,тој автомобил што е на дечко ми е и мој,тие пари што се негови се и мои поовина од неговата заработка е на моја сметка,кога си купуваме нешто го делиме...понатаму планираме да си купиме друга како што веќе спомнав по горе....и не се фалиме со колите на дечковците(барем не во мојот слуичај бидејќи се ни е заедничко)треба да постои делба и разбирање во врската и нема да има делење ова е мое твое,штом си во врска се е заедничко тоа е љубов :inlove: и така позз. :*
   
 13. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.512
  Во твојот случај Аннни убаво си ја подредила работата ;) Не зборувам за заедничко кога е, како во вашиот случај, за луѓе во сериозна врска или во брак, тогаш веќе е јасно. Јас зборував исклучиво за девојки кои едноставно се китат со туѓи пердуви, а прво на памет ми паѓаат автомобилите, дечко ми ваква кола вози, дечко ми ова ми го купи... Па еве нека купи таа нешто за промена, како што велиш ти, и ти придонесуваш, па е заедничко, не чекаш само од него... Се разбравме важно ние, и баш убаво што ти ја пишал и на твое име ;)
   
 14. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.216
  Никогаш не ме палеле машки со јаки коли, дури и одвратни ми се! се перчат и им се чини дека се центар на светот! Дечко ми нема кола и тоа не ми смета, но понекогаш го гледам хендикепот на тоа што нема кола! секогаш има проблем со превозот, не може да ме однесе никаде! Јас имам кола и обично јас го возам него! кога се работи за моја кола е тогаш веќе сакам да е некоја убава и да и се радувам! уживам во убави коли! Моментално имам Сеат Ибица, а за во иднина би сакала Фиат Браво!
   
 15. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.318
 16. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  629
  еве една што ми прави мерак:
  [​IMG]
   
 17. Paranormal

  Paranormal Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  17
  Моментално немам положено ама имам возено Seat Ibiza црвена а би сакала едно BMW 320d или Ford Shelby а желба огромна ми е Ford Mustang

  BMW 320d
  [​IMG]

  Ford Shelby
  [​IMG]

  Ford Mustang
  [​IMG]
   
 18. Tamarax3Ronaldo

  Tamarax3Ronaldo Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  6
  Еве јас обожавам коли..Омилена..Ламборџини :D
   
 19. barbiegirl

  barbiegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  49
  Реалноста е дека поглемиот дел од девојките можеби и само на шала ќе се завртат по некое BMW или Мерцедес!! Тоа не може да се порекува. И секоја барем еднаш си посакала да се вози во јака кола. Е сега јас лично повеќе би сакала јас да ја возам (и поседувам нормално) отколку да ме возат. А сон ми е Z4!!!
   
 20. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Не се палам ни на машки со коли ни на коли .
  [​IMG]
  За вакво собирам пари :D