1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Автомобили

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Superiska, 7 април 2010.

  1. anije

    anije Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    39

    Уууу сакам волво да имам лично за мене или дечко со сиво волво баш како едвард од Twiillight :)
     
  2. trapalce

    trapalce Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    1

    може,ако е таксист :) хахахахаа
     
  3. trapalce

    trapalce Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    1
    значи ова е мојот ѕвер :)
    а и не се правам нешто ау ова она ко некој сељак,сакав да кажам дека не се ку.чам што дека возам мерцедес
     

    Прикачени фајлови:

  4. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    па и не се палам по автомобили :) како што и вие го дефиинирате тоа :) едноставно ми се допаѓаат убави автомобили.
    а дечко со убав автомобил? па повеќе би сакала со поголем ум отколку празноумен со брз и убав автомобил :D :D
     
  5. trapalce

    trapalce Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    1

    apsolutno te poddrzuvam
    pisav so latinica zasto nejke so kirilica ne znam zasto se nadevam ke mi prostat administratorite
     
  6. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
  7. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Јас не знам да возам,а дома имаме рено 19 (Сива)
    [​IMG]

    Инаку кога ке бидам повозрасна сакам да научам да возам и да имам ваква кола

    [​IMG]
     
  8. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    е сеа кој не сака добар автомобил тој лаже :D
    јас си уживам да си се возам во добра кола...само да биде црна,и долга каратки коли многу мразам...а и дечко ми ми ја создади таа навика велејќи дека него не го личело во кратка кола,па од таму и јас се заљубив во долги коли.....планираме во иднина да се подновиме,иако и оваа сега ни е нова (но дечко ми често менува кои)па размислуваме за пасат
    [​IMG]
    инаку за мене многу си сонувам за џипче и тоа bmw x5
    те го:
    [​IMG]
     
  9. Tabby

    Tabby Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2010
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    25
    Џабе кола ако нема карактер и понашање ;)
     
  10. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Повеќето од моите дечковци не ни имале автомобили. :D
    Никогаш не сум гледала, ниту ме интересира, јас лично не се палам на такви според мене тривијалности, најмалку пак на туѓи автомобили. :D

    Ако зборувам за себе, ми се допаѓаат автомобилите на Seat, а посебно слатки ми се Smart (шпоретче) :D и Mini morris :inlove: Сакам автомобили со 4 врати, тоа ми е најбитно ;) (Добро шпоретчето е исклучок :D ).

    Инаку, не знам што мерак имаат девојките да се палат и фалат со автомобилите на нивните дечковци, какви и да се, кога тој автомобил си е негов. Никогаш нема да е мој, ниту сакам. Многу без везе муабет е овој, просто се ежам колку е глупав и ме нервира...
     
  11. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Јас како за мене сакам мало количе, некој калос, мазда 2 и слично...барем додека се поднаучам да возам. Инаку многу мерак ми прави Ауди 4- бело. Ах...можеби еден ден... :wasntme:
     

    Прикачени фајлови:

    • Audi-A4-S.Image.jpg
      Audi-A4-S.Image.jpg
      Големина на фајлот:
      27,6 KB
      Прегледи:
      297
    • images.jpg
      images.jpg
      Големина на фајлот:
      2,5 KB
      Прегледи:
      297
  12. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    е за што не мора значи дека таа кола е на дечко ми!дечко ми кога си ја купи новата кола ја пиша на мое име,таа е и половина моја иако со негови пари,понекогаш е кај мене па кај него :D сеа незнам кај секој различно,тој автомобил што е на дечко ми е и мој,тие пари што се негови се и мои поовина од неговата заработка е на моја сметка,кога си купуваме нешто го делиме...понатаму планираме да си купиме друга како што веќе спомнав по горе....и не се фалиме со колите на дечковците(барем не во мојот слуичај бидејќи се ни е заедничко)треба да постои делба и разбирање во врската и нема да има делење ова е мое твое,штом си во врска се е заедничко тоа е љубов :inlove: и така позз. :*
     
  13. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Во твојот случај Аннни убаво си ја подредила работата ;) Не зборувам за заедничко кога е, како во вашиот случај, за луѓе во сериозна врска или во брак, тогаш веќе е јасно. Јас зборував исклучиво за девојки кои едноставно се китат со туѓи пердуви, а прво на памет ми паѓаат автомобилите, дечко ми ваква кола вози, дечко ми ова ми го купи... Па еве нека купи таа нешто за промена, како што велиш ти, и ти придонесуваш, па е заедничко, не чекаш само од него... Се разбравме важно ние, и баш убаво што ти ја пишал и на твое име ;)
     
  14. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Никогаш не ме палеле машки со јаки коли, дури и одвратни ми се! се перчат и им се чини дека се центар на светот! Дечко ми нема кола и тоа не ми смета, но понекогаш го гледам хендикепот на тоа што нема кола! секогаш има проблем со превозот, не може да ме однесе никаде! Јас имам кола и обично јас го возам него! кога се работи за моја кола е тогаш веќе сакам да е некоја убава и да и се радувам! уживам во убави коли! Моментално имам Сеат Ибица, а за во иднина би сакала Фиат Браво!
     
  15. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
  16. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    еве една што ми прави мерак:
    [​IMG]
     
  17. Paranormal

    Paranormal Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    18
    Моментално немам положено ама имам возено Seat Ibiza црвена а би сакала едно BMW 320d или Ford Shelby а желба огромна ми е Ford Mustang

    BMW 320d
    [​IMG]

    Ford Shelby
    [​IMG]

    Ford Mustang
    [​IMG]
     
  18. Tamarax3Ronaldo

    Tamarax3Ronaldo Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2010
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    6
    Еве јас обожавам коли..Омилена..Ламборџини :D
     
  19. barbiegirl

    barbiegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    49
    Реалноста е дека поглемиот дел од девојките можеби и само на шала ќе се завртат по некое BMW или Мерцедес!! Тоа не може да се порекува. И секоја барем еднаш си посакала да се вози во јака кола. Е сега јас лично повеќе би сакала јас да ја возам (и поседувам нормално) отколку да ме возат. А сон ми е Z4!!!
     
  20. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Не се палам ни на машки со коли ни на коли .
    [​IMG]
    За вакво собирам пари :D