Автомобили

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Superiska, 7 април 2010.

 1. oceangirl

  oceangirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  66
 2. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  453
  Мене не ми е потребно дечко ми да има кола,а и да има таа кола никогаш нема да биде моја а не ни сакам,доволна сум способна сама да си заработам :) Еве еден ден какви коли ќе возам :^)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 3. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  еве го количето на татко ми,знам да ја возам (надвор од градот, кај што нема многу сообраќај) ;) ама немам положено, сакам оваа година да полагам.
  иначе не сум некој фан на бог знае какви коли, сакам да е удобна и да не троши многу,едноставно да е практична а сепак да е убава на изглед
   

  Прикачени фајлови:

  • linea.jpg
   linea.jpg
   Големина на фајлот:
   65,7 KB
   Прегледи:
   223
 4. pufi-cufi

  pufi-cufi Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2010
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  1.763
  Вакво џипчуле возам и мн си го сакам..Иначе болна сум за едно BMW X6,
   

  Прикачени фајлови:

  • 01.jpg
   01.jpg
   Големина на фајлот:
   81,2 KB
   Прегледи:
   214
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
   

  Прикачени фајлови:

 6. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Би сакала да возам БМВ, а моментално ја возам колата на татко ми (опел) :)
   
 7. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.467
 8. thatsmysecret

  thatsmysecret Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  214
  Мојата Алтеичкааа, ја обожавам :hug:

  [​IMG]
   
 9. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.929
  Допаѓања:
  6.399
  Пол:
  Женски
  па не би ми се слошило да имам пред врата една ford puma сега :D
   
 10. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.621
  Никогаш не ме воспитуваа на тој начин да гледам по пари или по коли. Еее колку километри имам изодено пеш со еден дечко па не ми пречеше што нема кола. Потоа кога го запознав маж ми , а со оглед на фактот дека јас и тој се запознавме во дискотека и флертувавме околу 1 месец , не прашав сигурно извини каква кола имаш, туку кога се понуди да ме однесе до дома кога ја видов колата, навистина беше преубава, едно преубаво БМВ, но секако не ми беше важно. Се зедовме реши и ја продаде и што сега јас да го оставам :D. Инаку јас си имам моја кола, ми ја купи маж ми mini cooper црвена боја како за мене супер, а тој си се поднови со seat altea.
   
 11. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.295
  Морам да ја имам, многу ми е дамска и преубава :inlove: Форд Фиеста и тоа токму оваа боја :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На mime87 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. lebarka

  lebarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  26
  Обожавам Volvo. Не е некоја фенси марка, ама сепак според мене комбинацијата од квалитет и сигурност што Volvo ја дава е одлична. Додуше, малку сум скептична (но, сепак заљубена) од кога Volvo беше купен од кинези. :) Инаку вака за мене би си купила Volvo C30, а за подолги дестинации Volvo V70.
   
 13. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Бубица! :inlove:
  [​IMG]
  Куперче! :inlove:
  [​IMG]
  Ауди А6 :inlove:
  [​IMG]
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 14. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  Не им се толку палам отколку што сакам да ги имам овие две ми се животен сон :inlove: :inlove:
  BMW z4 :inlove: :inlove:

  BMW x6 баш ваква бојааа :inlove: :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • BMW-Z4-1.jpg
   BMW-Z4-1.jpg
   Големина на фајлот:
   49,4 KB
   Прегледи:
   160
  • x6_firefox_lowband.jpg
   x6_firefox_lowband.jpg
   Големина на фајлот:
   160,2 KB
   Прегледи:
   160
 15. fs-fs-fs

  fs-fs-fs Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  809
  Допаѓања:
  800
  Пол:
  Женски
  Уживам во коли огромен обожавател сум, возам како Михаел Хумакер....на многу места сум била со кола, дури и јас го возам децко ми кога ќе одиме негде надвор од градот, бидејќи имам осет за тоа....автомобили сум возела многу....еве сили од мојата прва, последна и се надевам следна кола....сега немам лично моја па ги користам на татко ми и мајка ми малку се гребам, а и штедам на бензин и онака поскапе :D
   

  Прикачени фајлови:

  • tvingo.jpg
   tvingo.jpg
   Големина на фајлот:
   7,7 KB
   Прегледи:
   156
  • megan.jpg
   megan.jpg
   Големина на фајлот:
   6,7 KB
   Прегледи:
   155
  • alfa.jpg
   alfa.jpg
   Големина на фајлот:
   7,8 KB
   Прегледи:
   155
 16. Mini.girl

  Mini.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  12
  Од таму и произлегува моето име на форумов :) Мини...Мини Купер. Го обожавам автомобилов, го посакувам премногу за мене. Малечок,а голем, див, но нежен, сладок, совршен...мечтаам за него повеќе пати во текот на денот, а кога ќе здогледам како некој го управува, се палам и ја вртам главата се додека ми е во видикова линија аххх
  Сега за сега го имам само како бураго количка :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  На frutini и viki44e им се допаѓа ова.
 17. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  705
  не се разбирам во коли ич, не сум ни некој голем фан, ама најмногу ми се допаѓа мини купер :)
   
 18. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.668
  Жена шофер и кола :inlove:
  Обожавам убави автомобили.Ама да имам јас,не се палам по празноглавци кои се прчат со своите коли мерцедеси,bmw и сл...бидејќи гледaм ги има многу.јас имам форд фиеста многу си ја сакам и ептен ми се погоди-иако на старо ја купив.
  а сон ми е некој ден да имам-Ford focus ,Chevrolet Cruze ili Opel insignia(ili Astra).Искрено се надевам дека ќе ми се оствари сонот :rock:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 19. lady05

  lady05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  47
  Јас сум голема љубителка на коли многу сакам да возам, моментално имам Форд ФОКУС и многу ми е убава уживам во неа.....
   
 20. lady05

  lady05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  47
   

  Прикачени фајлови: