Автомобили

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Superiska, 7 април 2010.

 1. Incubus

  Incubus Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  8
  I jas imam takva super kolice :)
   
 2. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  490
  Здравје кога ќе положам, сакам да си возам некое мало количе што ќе можам секаде да го паркирам :lol:
  Многу ми е слатка бубата како кола :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На white.kitten и frutini им се допаѓа ова.
 3. lady05

  lady05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  47
  И бубите многу ми се свигаат.... здравје ке си купам понатаму...
   
 4. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
  Не ми се верува дека не сум единствена што сака Буба!!!
  Секогаш кога ќе кажам дека сакам Буба сите ме гледаат ко ненормална и ми викаат А како не! Јас сакам џип, да се знае дека возиш кола! |( хахаха Јас па ич нејќам големи коли. Мало и слатко, во секое време да можеш да паркираш, а сепак изгледа толку стилски :) Ај лав ит! :inlove:
   
 5. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  513
  Обожавам автомобили, сите марки и модели ги знам :)
  Моментално имаме 2 автомобили, Форд Ескорт и сега пред 1 месец купивме Мицубиши Лансер Спортбек црн, ист како на сликата е.

  [​IMG]

  А ќе заборавев да кажам, исто така и чичкоми пред неколку месеци купи Мицубиши како нас, али чичкоми зеде Аутлендер, а ние зедовме Лансер.

  [​IMG]

  И морам да кажам дека сме презадоволни од Мицубиши како јапонска марка на автомобили.
   
 6. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.277
  Допаѓања:
  5.155
  Не се палам многу по автомобили ама си гледам и марка и дизајн. Моментално си имам Тојота Корола од овие новиве и презадоволна сум. Автомобилот повеќе го гледам како потреба која ќе ми врши работа
   
 7. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  Мнооооогу сакам автомобили али Aston Martin DB9 Volante :inlove: во срце го носам :lol: Се надевам дека ќе се случи некое чудо евангелиско и ќе го имам :D Ептен скромно :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Не се фалам со убави коли...ама мене ме бендисва оваа Audi A4 веќе 6 месеци го чекам татко ми да ми го купе :^) ама како што гледам се иплаќа чеканото http://www.youtube.com/watch?v=O6gsdQre ... r_embedded :D :D
   

  Прикачени фајлови:

 9. Monicaa

  Monicaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2010
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Јас би сакала да имам Mini Cooper или Audi tt здравје кога ќе положам :D
   
 10. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.469
  Не ми треба автомобил за да забележам некој дечко. :)
  Вака лично, иако не сакам автомобили јас би оваа:

  [​IMG]

  Многу ми е женствена, стабилна и силна. Покажува карактер, чудно знам. :D
   
 11. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.643
  Изгледа по карактер сум мегаломан, па сакам само големи и гломазни ствари окулу мене, очигледно бикот си работи во мене па сакам луксуз и комфор, затоа ова кју 7 ми прави мерак и те како, еве го [​IMG]

  Прав лепотан, еден ден мора нешто вакво да возикам [​IMG]

  Што да правам кога ми е безобразно секси...

  А сега за сега би се задоволила и со едно Пежо 206 цц[​IMG]
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Muffin.Love

  Muffin.Love Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  14
  Јас лично многу се палам на коли...не за друго него во такво опкружување живеам татко ми има работа со коли и по дома само за тоа збориме и сите тие особености на одредени коли, а откога јас сум родена татко ми смени 7 коли меѓу кои и многу добри светски познати марки како Јагуар и Крајслер. Ама во никој случај не би го гледала дечкото со тоа каква кола има.... сеа сум мала ама за понатака :lol:
   
 13. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.053
  Допаѓања:
  4.167
  Пол:
  Женски
  Мојот сега веќе бивши вози Range Rover, и откако ја испробав ги срушив стереотипите дека џиповите се гломазни коли, дури мислам и е подобар модел од било кој. Имаш прегледност на ситуацијата и контрола целосна. Јас возам алтеа и сум задоволна.
   
 14. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.378
  Допаѓања:
  10.116
  Пол:
  Женски
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.956
  Пол:
  Женски
  Најубави ми се џиповите дефинитивно...ама не оние огромнине.
  И дизел да ... лесна за возење.
   
 16. l-a-d-y-di

  l-a-d-y-di Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  203
  Пол:
  Женски
  Премногу сакам да возам Џип, по можност да е
  [attachment=0]audi.jpeg
   

  Прикачени фајлови:

  • audi.jpeg
   audi.jpeg
   Големина на фајлот:
   98,9 KB
   Прегледи:
   92
 17. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.705
  Допаѓања:
  25.385
  Пол:
  Женски
  Јас пак не сакам џипови, не дека се разбирам од коли ама вакви ми се допаѓаат:
  [​IMG]
  Или пак кабриолет. :rock:
  [​IMG]
   
 18. Beatriche19

  Beatriche19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2012
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  85
  Отсекогаш сум сакала кола ауди, но сега за сега го имам фордов... штедиме пари за ауди хехех :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

 19. EleonoraLovato

  EleonoraLovato Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2012
  Пораки:
  683
  Допаѓања:
  675
  Audi R8 :inlove:
  скромно де :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

  • dddd.jpg
   dddd.jpg
   Големина на фајлот:
   315,5 KB
   Прегледи:
   66
  • dddsfdsfdsf.jpg
   dddsfdsfdsf.jpg
   Големина на фајлот:
   183,9 KB
   Прегледи:
   66
  • gfgsgs.jpg
   gfgsgs.jpg
   Големина на фајлот:
   292,3 KB
   Прегледи:
   66
  На Beatriche19 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Mosquiita

  Mosquiita Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2013
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  663
  за 18ти роденден добивам ваков поклон од мојте родители :) :) :)
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   10,8 KB
   Прегледи:
   76