Автомобили

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Superiska, 7 април 2010.

 1. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  133
  Пол:
  Женски
  Koja kola bi bila soodvetna za vozac pocetnik
   
 2. Mini90

  Mini90 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2014
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  2.125
  Пол:
  Женски
  26730701_923841281113377_6905586689940747088_n.jpg :inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:
   
  На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.
 3. "Zoki"

  "Zoki" Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  8.405
  Пол:
  Машки
  До колку пари?
   
 4. violetblue

  violetblue Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  1.035
  Допаѓања:
  3.182
  Според мене помала кола, за полесно маневрирање и паркинг, плус за почетник не треба да надминува 77 kw. Opel Corsa на пример, Citroen C1, ili C3, Peugeot 107 ili 206, Chevrolet Spark, Ford Ka зависи од финансиите.
   
  На cresa-jagoda и "Zoki" им се допаѓа ова.
 5. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  7.784
  Пол:
  Женски
 6. m.bt23

  m.bt23 Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2018
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Мислење за Опел Астра ГТЦ?
   
 7. AAKG

  AAKG Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2019
  Пораки:
  347
  Допаѓања:
  340
  Астра ГТЦ е face lift изменета е само надворешно во браниците, фаровите и штоповите се затемнети.
  Мотоеите се исти и кај гтц и кај основната верзија. Ако бараш дизел, 1.7cdti ти е супер мотор, брз, експлозивен и мала потрошувачка. Има и со 1.3 мотор дизел ама е многу тромава.
  1.9 120 или 150 кс се доста покажани али се малку и проблематични со дизни, тешки се за репарирање. И кај сите модели, замаецот е потрошен материјал и кошта скапо. Од бензинци 1.6 ти е топ.
  Гтц барај со cosmo опрема. Ако најдеш 1.7cdti 110кс 6 брзини, најдобра ваеијанта. Ова ти го пишам од мое искуство пошто имам два опели астра х и вектра б.
   
  На m.bt23 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. BonitaSenorita66

  BonitaSenorita66 Активен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2020
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Која е подобра ауди А3 или А4
  Ии колку им се движат цените? Онака половни:D:wasntme:
  Ако продава некој од вас тука да се ценкаме хаха се шалам:inlove:
   
 9. AAKG

  AAKG Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2019
  Пораки:
  347
  Допаѓања:
  340
  Koja godina?
  Ako baras od 2005-2008podobra varianta ti e a3 1.9tdi 105ks.
  Ako baras od postarite modeli 2000-2003 podobri se A4 1.9tdi 110ks.
  Najdobra varijanta ti e opel astra H 1.7cdti pojke oprema od audito, polesni za odrzuvanje, brzi i pokvaliteten enterier.
  Cenite na audi se dvizat od 3200 do 4500 evra.
  Astrite se 3600 2008-2009
   
 10. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  3.191
  Допаѓања:
  11.060
  Пол:
  Машки
  Opel Antara или Chevrolet Captiva 2008/9?
  И Ford Kuga доаѓа во обзир :)
   
 11. AAKG

  AAKG Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2019
  Пораки:
  347
  Допаѓања:
  340
  Opel antara. Super se. Sevrolwtot slaba limaria, korozirva.
  Od ford begaj podaleku.
   
  На Ahoy му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  3.191
  Допаѓања:
  11.060
  Пол:
  Машки
  Ти благодарам. Значи ептен поделени мислења, некој велат Кугата најдобра, од Опел подалеку.
  За Nissan Qashqai мислење?