1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Автомобил за свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од pink4ever, 5 декември 2010.

  1. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    Многу луѓе ја украсуваат колата на нивната свадба. Најчесто и некои нивни блиски ставаат по некој свечен декор ( машни, ленти)...

    Други пак изнајмуваат лимузини за овој настан.

    Нај последно што видов беа лименки од пива закачени за багажникот, така да свадбената кола кога се движи тие тропаат и предизвикуваат внимание. :rofl:

    Во сите Американски филмови на колите пишува Just married - штотуку венчани, кај нас ова сеуште не сум го забележала.


    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  2. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Кола за на свадба

    Многу убаво се украсуваат сега колите за свадба, ми се допаѓа тоа.. Инаку тоа со Just Married, Го има и кај нас, на последниве свадби го видов :)
     
  3. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Кола за на свадба

    Јас имам забележано кај некои коли и кај нас дека веќе почнаа да ставаат just married и баш ми се допаѓа тоа, мислам дека колата навистина треба да биде убаво украсена , но и не пренатрупана во сите бои како што има некои случаи :D.
    Она со лимузините ми се допаѓа, но и да не е лимузина ако е интересно украсена и се разликува од останатите пак може да привлече внимание.
    Инаку имам слушнато и за носење на невестата на коњ, мотор :lol: :lol: :lol: :lol:
     
  4. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    Автомобил за на свадба

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На NotInLove88 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Автомобил за на свадба

    Океј ми е малку едноставно украсување на автомобилот, но не со огромни пуфки и никако лимузина. Мразам лимузини (ме птосеќаат на мртовечки автомобили).
    А во последно време кај нас имам видено и кочии со коњи. Баш интересно.
     
  6. pufi-cufi

    pufi-cufi Популарен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2010
    Пораки:
    382
    Допаѓања:
    1.764
    Автомобил за на свадба

    кај нас имаше и лимузина и пајтон...лимузината беше за моите и за родителите на мојот сопруг, а пајтонот за нас на кој пишуваше just married...супер беше :)
     
    На Victorya му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Автомобил за на свадба

    [​IMG]

    Нешто што многу ме нервира е тоа Just Married. Абре македонче пусто! А зошто никој не пишува Штотуку венчани?
    [​IMG]

    [​IMG][​IMG]
     
    На babybelle и Bozica1980 им се допаѓа ова.
  8. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Автомобил за на свадба

    Јас во нашиот град освен убаво накитени автомобили исто така имам видено автомобили со лименки на кои пишува џаст мерид :lol: лимузина,пајтон,а на најголемиот булевар имам видено и снашка и младоженец на мотор а зад нив кумовите и останатите.Али добро,тоа се оние друштва со мотори често што се собираат.Јас сакам со лимузинка да се возам-незнам зошто :)
    Инаку ако најдам слики со убаво накитени автомобили,ке ставам :)
     
  9. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    Автомобил за на свадба

    [​IMG]
     
    На AIT му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Автомобил за на свадба

    Едни двајца што ги знам од мојот град за својата свадба си спремаа едно фиќо како бомбонка. Не дека немат пари ама интересно да биде. Сите украсуваат лимузини, џипови и какви не автомобили, а овие шлакнати фиќото го украсија за мерак :D еве едно вакво [​IMG]

    их ама немам слика да го ставам да го видите што интересно е :rofl:
     
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Автомобил за на свадба

    ^ И кај мене имаше таков случај. Фиќово БЕЛО и на него врзана една БЕЛА панделка поголема од него :D Срцкасто ептен беше :inlove:
     
  12. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Автомобил за на свадба

    Eтеее јас со шо сакам да ми дојди мажот ти..ама ова никако не смее да го види..оти глава сечам ќе дојди со сканија :lol:
     

    Прикачени фајлови:

    • wedding cars.jpg
      wedding cars.jpg
      Големина на фајлот:
      35,6 KB
      Прегледи:
      782
  13. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Автомобил за на свадба

    Порано многу сакав лимузини, но во последно време не ми се баш омилени :)
    Се разбира дека автомобилот треба да биде убаво скоцкан, не пренатрупано, да биде убаво и елегантно.
    Ептен ми се допаѓаат кочиите, многу би сакала да си изнајмам кочија за мојата свадба :lol: но не би се осмелила не сум видела овде кај нас, а баш би било интересно, не сакам нешто што е стандард, како сега сите во лимузини, би сакала нешто необично :)
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Hopeful и Bozica1980 им се допаѓа ова.
  14. stef

    stef Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2009
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Автомобил за на свадба

    na svadbava na mojata drugarka eve kako ja ukrasiv kolata....
     

    Прикачени фајлови:

    На rajna-vojvoda му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.787
    Допаѓања:
    131.399
    Автомобил за на свадба

    Како помала на денот на свадбата се замислував во Спачек којшто јас ќе го возам. Пукната бев по спачек, ама па спачек на свадба, е тоа ми беше врв!

    А кога беше свадбата имав други приоритети. Не се сеќавам ни како беше украсен автомобилот. Бевме со автомобилот на родителите на сопругот, не знам ни зошто не бевме со нашиот (маку беше постар, ама што има врска :D ). Обичен, просечен автомобил, па не го ни возевме ние, туку не возеше брат му. Ама тој период веќе толку ми беше пукнат филм од се, што последно што ми падна на памет е автомобилот :D

    Важно желбата за спачекот ми остана неостварена. Ај, следниот пат :D Црн хумор.
     
  16. dragana21

    dragana21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    6
    Автомобил за на свадба

    dali moze nekoj da mi dade podetalni informacii (tel.broj,website),kolku kosta za iznajmuvanje na limuzina,bidejki ke pravime svadba pa sakame da go imame i ovoj detalj koj mnogu mi se dopaga! :*

    [mod-kirilica:Pknsbif4][/mod-kirilica:Pknsbif4]
     
  17. aaleksaandraa

    aaleksaandraa Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    34
    Автомобил за на свадба

    И така фино лепо си положив јас за кола и здравје боже кога ќе ми дојде време за свадба невестата ќе вози. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  18. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Автомобил за на свадба

    На последната свадба што бев сега во недела колата беше накитена со детски кукли-кукли де кукли со кои се играат децата-девојчиња. Целата бев во ??? и прашав зошто се тие кукли, да не имаат некое значење и добив краток и јасен одговор - си украсува кој како сака, ние сакавме вака.
    Необично ми беше, како да се родило дете во автомобилот а не дека се возат младенци. Свашта!
     
  19. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Автомобил за на свадба

    хаххаха епа не знам што би направила ама повеќе ми се допаѓааат лимузините.... :D
     
  20. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Автомобил за на свадба

    Бев свадба каде што момчето и невестата беа во SMART количка црвена ептен јако украсена, крабрио со just married наместо регистрација. Ептен беа оргинални! Многу повеќе ми се допаѓаат некои орѓинални идеи одколку да ја земат најубавата т.е. најскапата кола :lol: :lol: ја има некој од роднините и така класично украсена.