1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Автомобил за свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од pink4ever, 5 декември 2010.

 1. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  Многу луѓе ја украсуваат колата на нивната свадба. Најчесто и некои нивни блиски ставаат по некој свечен декор ( машни, ленти)...

  Други пак изнајмуваат лимузини за овој настан.

  Нај последно што видов беа лименки од пива закачени за багажникот, така да свадбената кола кога се движи тие тропаат и предизвикуваат внимание. :rofl:

  Во сите Американски филмови на колите пишува Just married - штотуку венчани, кај нас ова сеуште не сум го забележала.


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.157
  Кола за на свадба

  Многу убаво се украсуваат сега колите за свадба, ми се допаѓа тоа.. Инаку тоа со Just Married, Го има и кај нас, на последниве свадби го видов :)
   
 3. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  125
  Кола за на свадба

  Јас имам забележано кај некои коли и кај нас дека веќе почнаа да ставаат just married и баш ми се допаѓа тоа, мислам дека колата навистина треба да биде убаво украсена , но и не пренатрупана во сите бои како што има некои случаи :D.
  Она со лимузините ми се допаѓа, но и да не е лимузина ако е интересно украсена и се разликува од останатите пак може да привлече внимание.
  Инаку имам слушнато и за носење на невестата на коњ, мотор :lol: :lol: :lol: :lol:
   
 4. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.641
  Пол:
  Женски
  Автомобил за на свадба

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На NotInLove88 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Автомобил за на свадба

  Океј ми е малку едноставно украсување на автомобилот, но не со огромни пуфки и никако лимузина. Мразам лимузини (ме птосеќаат на мртовечки автомобили).
  А во последно време кај нас имам видено и кочии со коњи. Баш интересно.
   
 6. pufi-cufi

  pufi-cufi Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2010
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  1.764
  Автомобил за на свадба

  кај нас имаше и лимузина и пајтон...лимузината беше за моите и за родителите на мојот сопруг, а пајтонот за нас на кој пишуваше just married...супер беше :)
   
  На Victorya му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Автомобил за на свадба

  [​IMG]

  Нешто што многу ме нервира е тоа Just Married. Абре македонче пусто! А зошто никој не пишува Штотуку венчани?
  [​IMG]

  [​IMG][​IMG]
   
  На babybelle и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 8. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.807
  Автомобил за на свадба

  Јас во нашиот град освен убаво накитени автомобили исто така имам видено автомобили со лименки на кои пишува џаст мерид :lol: лимузина,пајтон,а на најголемиот булевар имам видено и снашка и младоженец на мотор а зад нив кумовите и останатите.Али добро,тоа се оние друштва со мотори често што се собираат.Јас сакам со лимузинка да се возам-незнам зошто :)
  Инаку ако најдам слики со убаво накитени автомобили,ке ставам :)
   
 9. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.641
  Пол:
  Женски
  Автомобил за на свадба

  [​IMG]
   
  На AIT му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Автомобил за на свадба

  Едни двајца што ги знам од мојот град за својата свадба си спремаа едно фиќо како бомбонка. Не дека немат пари ама интересно да биде. Сите украсуваат лимузини, џипови и какви не автомобили, а овие шлакнати фиќото го украсија за мерак :D еве едно вакво [​IMG]

  их ама немам слика да го ставам да го видите што интересно е :rofl:
   
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Автомобил за на свадба

  ^ И кај мене имаше таков случај. Фиќово БЕЛО и на него врзана една БЕЛА панделка поголема од него :D Срцкасто ептен беше :inlove:
   
 12. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  Автомобил за на свадба

  Eтеее јас со шо сакам да ми дојди мажот ти..ама ова никако не смее да го види..оти глава сечам ќе дојди со сканија :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • wedding cars.jpg
   wedding cars.jpg
   Големина на фајлот:
   35,6 KB
   Прегледи:
   782
 13. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.566
  Пол:
  Женски
  Автомобил за на свадба

  Порано многу сакав лимузини, но во последно време не ми се баш омилени :)
  Се разбира дека автомобилот треба да биде убаво скоцкан, не пренатрупано, да биде убаво и елегантно.
  Ептен ми се допаѓаат кочиите, многу би сакала да си изнајмам кочија за мојата свадба :lol: но не би се осмелила не сум видела овде кај нас, а баш би било интересно, не сакам нешто што е стандард, како сега сите во лимузини, би сакала нешто необично :)
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Hopeful и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 14. stef

  stef Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Автомобил за на свадба

  na svadbava na mojata drugarka eve kako ja ukrasiv kolata....
   

  Прикачени фајлови:

  На rajna-vojvoda му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.550
  Допаѓања:
  127.469
  Автомобил за на свадба

  Како помала на денот на свадбата се замислував во Спачек којшто јас ќе го возам. Пукната бев по спачек, ама па спачек на свадба, е тоа ми беше врв!

  А кога беше свадбата имав други приоритети. Не се сеќавам ни како беше украсен автомобилот. Бевме со автомобилот на родителите на сопругот, не знам ни зошто не бевме со нашиот (маку беше постар, ама што има врска :D ). Обичен, просечен автомобил, па не го ни возевме ние, туку не возеше брат му. Ама тој период веќе толку ми беше пукнат филм од се, што последно што ми падна на памет е автомобилот :D

  Важно желбата за спачекот ми остана неостварена. Ај, следниот пат :D Црн хумор.
   
 16. dragana21

  dragana21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  6
  Автомобил за на свадба

  dali moze nekoj da mi dade podetalni informacii (tel.broj,website),kolku kosta za iznajmuvanje na limuzina,bidejki ke pravime svadba pa sakame da go imame i ovoj detalj koj mnogu mi se dopaga! :*

  [mod-kirilica:Pknsbif4][/mod-kirilica:Pknsbif4]
   
 17. aaleksaandraa

  aaleksaandraa Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  34
  Автомобил за на свадба

  И така фино лепо си положив јас за кола и здравје боже кога ќе ми дојде време за свадба невестата ќе вози. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 18. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.330
  Автомобил за на свадба

  На последната свадба што бев сега во недела колата беше накитена со детски кукли-кукли де кукли со кои се играат децата-девојчиња. Целата бев во ??? и прашав зошто се тие кукли, да не имаат некое значење и добив краток и јасен одговор - си украсува кој како сака, ние сакавме вака.
  Необично ми беше, како да се родило дете во автомобилот а не дека се возат младенци. Свашта!
   
 19. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Автомобил за на свадба

  хаххаха епа не знам што би направила ама повеќе ми се допаѓааат лимузините.... :D
   
 20. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.555
  Автомобил за на свадба

  Бев свадба каде што момчето и невестата беа во SMART количка црвена ептен јако украсена, крабрио со just married наместо регистрација. Ептен беа оргинални! Многу повеќе ми се допаѓаат некои орѓинални идеи одколку да ја земат најубавата т.е. најскапата кола :lol: :lol: ја има некој од роднините и така класично украсена.