1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Авторитет во врската

Дискусија во 'Канта' започната од Celebrity3, 18 септември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Celebrity3

  Celebrity3 Активен член

  Се зачлени на:
  7 август 2013
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  3
  Мислите дека авторитетот во врската е важен кога вие го имате врз некого или пак го мислите спротивното?
  Според мене тоа не е нешто што треба да постои во една врска,но секој не размислува така.Доколку авторитетот постои тоа мислам дека меѓу партнерите или постои некој проблем како недоверба или пак тој/таа е премногу опседнат/а со непотребни грижи за превласт во врската.Но кога ќе го осетите тоа на своја кожа е многу непријатно.Па, какви размислувања имате за оваа тема? :)
   
 2. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  8.467
  Допаѓања:
  39.688
  Пол:
  Женски
  :)

  Мислам дека треба да го смениш името на темава.

  А за прашањето, сметам дека треба да има компромис помеѓу партнерите.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.