1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Адам Лабунски

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Butterfly1234, 7 септември 2016.

 1. Butterfly1234

  Butterfly1234 Активен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2014
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  Здраво дечки темва ја отворив со цел да слушнам ваши мислења. Во последно време слушам за новата "звезда" Адам Лабунски тоа дека ја. Има наклонетоста на понежниот пол, иако некои го сметаат за квалитетен вокал други и не се толку фасцинирани од неговата појава. Ме Интересира Како го доживувате вие? Што мислите, има ли место за него на македонската сцена? Како ја прифаќате неговата појава?
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 2. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.467
  Да ја скрати таа могли косица, може да искочи нешто зезнато добро ]:):rofl:
  Со овој имиџ тешко. :shake:

  Иначе тука е добар на пример  :beer: :drunk:
   
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.322
  Допаѓања:
  58.228
  Пол:
  Женски
  Рано си слушнала за него. :D Мене одамна ми е познат, на еден фестивал го слушнав со оваа песна  Е сега дали беше Охрид фест не сум сигурна.
  Добар е, добро пее ама мислам треба да си поработи на имиџот. Добро, косата му е препознатлив знак ама тие маичките со V израз што ги носи никако не можам да ги одобрам. Некако педерски делува...
   
 4. V.odolija

  V.odolija Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2014
  Пораки:
  1.060
  Допаѓања:
  18.973
  По лигаво суштество од ова немам видено. Неколку емисии гледав каде што настапуваше,за пеење збор нема,убаво пее,ама тоа лигавење и занес до небо едноставно да ти се :puke: Многу рано се вивна дечкото во облаци.Не ми се допаѓа (n)(n)(n)
   
  На blackwave, Someonespecial, tteea55 и 5 други им се допаѓа ова.
 5. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  4.310
  Допаѓања:
  33.118
  Пол:
  Женски
  Мене па ми се допаѓа:lol:
  Секси е некако насмеан цело време, различен од сите воошто
  Косицата му е топ, природна :!:далеку посредена од многу наши пејачки
   
  На Gosh и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 6. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.326
  Пол:
  Женски
  Прв пат го видов дечково на еден фестивал, ама не слушав како пее. И додека пееше на Пинк ѕвезди не го гледав. Само денот кога беше полуфиналето. Ми се допаѓа како пее. Што се однесува до косата, баш убаво му стои. Има харизма дечкото.
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 7. JustBeautiful

  JustBeautiful Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2011
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  233
  Пол:
  Женски
  На мајка ми и беше фаворит. :D Инаку добар е, токму стилот, косата го прават уникатен и препознатлив. Не сум фан, ниту пак го следам ама сметам дека на секој талент треба да му се пружи шанса да биде дел од македонската музичка сцена.
   
 8. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  2.401
  Допаѓања:
  36.373
  Пол:
  Женски
  Мене на свадба ми го донесоа како изненадување :D . Супер беше сите го пофалиа.
   
  На malerozna, elimkd, Gosh и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.127
  Маче е, има нешто латино во него...И убаво пее...Не зезајте, ве молам....:inlove:

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Luna88, Bitter-Sweet, Dabria и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Dabria

  Dabria Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2016
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  1.219
  Пол:
  Женски
  Иако не слушам ваква музика, ми се допаѓа како изгледа. И косата ми е врв. :nod:
   
  На Victorian и Arthur им се допаѓа ова.
 11. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  673
  Допаѓања:
  2.513
  Пол:
  Женски
  Незнам баш точно но неколку мои бивши школски велеа дека демек бил циган,и дека тоа Адам му било уметничко име....не сакав да дискриминирам само реков да кажам(пред да ме осудувате)
  инаку него го имам видено и слушнато(на снимка на телефон) во еден ноќен бар како и ја пее омилената песна на една девојка и онака солиден :D
   
 12. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.509
  Пол:
  Женски
  Има нешто спешл во него, некоја харизматичност го краси, сексипил..ама за мој вкус е малку слабичок, како скакулче ми е:rofl:
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Butterfly1234

  Butterfly1234 Активен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2014
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  Таман работа, не сме овде за да дискриминираме и осудуваме, но мислам дека за разлика од името неговото презиме не е македонско па така за неговата националност навистина незнам :).... што и да е дечкото одлично пее :D
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 14. jasmina00

  jasmina00 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2012
  Пораки:
  961
  Допаѓања:
  1.371
  Пол:
  Женски
  Дечкото му е син на пејачот Ибро Лабунски мислам Ибро се викаше.....стар пејач.
  И нема врска дали е циган или не.....но дека добро пее пее

  само што ептен му се дигна цената, откако го пофалија на пинк звезди и на крај се разочара бидејќи не влезе во топ 5 :) но тоа е таму гласа публиката...

  е сега дали ќе успее да направи кариера
   
  На anakonda88 и Arthur им се допаѓа ова.
 15. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.482
  Пол:
  Женски
  Детево е од Струга ,и го познавам од гледање , многу ситно детенце а на ТВ ми е сосема поинаков :D
  Не е нешто посебно али добро пее
   
 16. Lotus-14

  Lotus-14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  659
  Пол:
  Женски
  Мене бидејќи го знам ми е сељак....
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Butterfly1234

  Butterfly1234 Активен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2014
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  Се познавате лично? :D
  Образложи ни малце зошто сељак?
  Додуша делува малце на самобендисан, дигнат
   
 18. Jovanotti

  Jovanotti Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2016
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  321
  Пол:
  Машки
  Го имам видено на улица. Патуљак е за машко. Не повеќе од 170 цм.
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 19. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.127
  Пол:
  Женски
  шабани everywhere
   
  На crimson, Victorian, Arthur и 2 други им се допаѓа ова.
 20. Lotus-14

  Lotus-14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  659
  Пол:
  Женски
  Такви му се манирите. Се ќе направи да е центар на внимание а не е интересен верувај бидејќи само прави провокаторски муабети, буцкало невидено е.
   
  На theunforgiven му/ѝ се допаѓа ова.