1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Адам Ламберт (Adam Lambert)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од LightOFF, 8 февруари 2011.

 1. LightOFF

  LightOFF Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  72
  Адам Мичел Ламберт (англиски: Adam Mitchel Lambert) (роден на 29 јануари 1982) е американски пејач, текстописец и актер од Сан Диего, Калифорнија. Во мај 2009 година, тој завршил како финалист на осмата сезона на American Idol.

  [​IMG]

  Што мислите за него?дали мислите дека ќе постигне огромна слава или тоа што е геј ке влијае на неговата кариера ? ? ваши мислења и коментари :) :)
   
 2. poison.ivy

  poison.ivy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  406
  Допаѓања:
  198
  Многу ми се допаѓа Whataya want from me од него. Искрена да бидам само таа и ја имам слушнато :)
  Сакав да искоментирам дека нема врска каква е сексуалната определеност на пејачот/пејачката, она што е битно се неговите песни. Барем за мене е така. Не ми пречи што е геј, само нека прави добри песни како оваа што ја спомнав :) Мислам дека скоро сите го делат ова мое мислење (освен некои хомофобични личности)
   
  На LightOFF му/ѝ се допаѓа ова.
 3. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  If I Had You и For Your Entertainment ми се омилени од него (покрај What Do You Want From Me). Мене ми е многу симпатичен и баш ми е срцка, ама штета што е геј :worried: Инаку се запрепастив кога во една интервју прочитав дека идол му е Бил Каулитз од Токио Хотел :^) : "Adam Lambert has a crush on Bill Kaulitz" :o
   
 4. xAne

  xAne Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2010
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  8
  Одaмна му го имам преслушано албумот и омилени песни ми се: What do you want from me, If I had you, Fever, For your entertainment, Time for miracles...
   
  На LightOFF му/ѝ се допаѓа ова.
 5. LightOFF

  LightOFF Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  72
  Тотало се слагам со тебе,не е важна сексуалната определеност, само што во едно интервју тој изјави дека кога го најавуваат тоа геј било секогаш напрет...The openly gay singer Adam Lambert,исто така дека не сака луѓето да го дожививаат како геј туку како пеач.. би ти препорачала да му ги слушнеш и др песни.многу му се убави поз :) :)
   
 6. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Адам Ламберт е една од најперспективните звезди на Америка во моментот. Според мене единствен наследник на Фреди Меркјури. Дечкото е едноставно фантастичен, таков распон на глас, такви настапи, изглед :inlove: :inlove: , се комплет што треба да има, има. И тоа уште на почеток на кариера, алал да му е.
  Го гледав Американскиот идол кога тој беше еден од учесниците, и за жал, сеуште постојат стереотипи и хомофобија па и вотаква демократска и напредно општество како Америка, и многу тактички му беа објавени слики во компромитирачки пози и drag queen изданија, и тоа беше и единствена причина зошто не победи. Кратко и јасно.
  На албумот на мое лично задоволство има песна од Matthew Bellamy од Мuse, која Мett несебично му ја даде, гласот на таа песна му е :o
  http://www.youtube.com/watch?v=5XOlGFpFxpc
  Инаку, за Адам , еден од најпознатите и најпризнаени британски музичари, Брајан Меј беше фасциниран од гласот и самата појава на Адам, што уште за време на идолот даваше изјави за него, а на финалето настапи со Queen, ( Brian May i Roger Taylor)и заедно со Крис ( дечкото кој победи) ја изведоа We are the champions. :rock: Адам имаше апсолутна доминација на сцената ]:)
  Да не зборам на памет, еве некои настапи. Сите што сакаат рок, знаат што сакам да кажам :)

  http://www.youtube.com/watch?v=0BiegN4-iT4 :rock: :clap: :clap:
  http://www.youtube.com/watch?v=PfR0JGWX62E
  http://www.youtube.com/watch?v=tE4Nl1-Fq5Y
  http://www.youtube.com/watch?v=DE8C1Th9iaU

  Enjoy!!
   
  На LightOFF му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Не го слушам многу. Знам само 3 негови песни
  What do you want from me
  For your entertainment
  If i had you
  Инаку има убав глас и симпатичен е :)
   
  На LightOFF му/ѝ се допаѓа ова.
 8. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
 9. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Во лик не ми е симпатичен. Ич.
  Ме потсетува на Бил од Токио хотел, а него го сметам за исчупана кокошка.

  Ја знам сам Whataya want from me, и доста ми се допаѓа песна.
  Ја слушав по 10тина пати на ден, но ниту една друга песна не му знам.

  Има вака фин глас, може ќе слушнам уште нешто колку да не сум на една песна.
   
 10. babylove123

  babylove123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  55
 11. Gioia

  Gioia Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Има јак вокал тоа не можам да го оспорам,има и ок изглед,се труди да биде поразличен од другите.И јас знам малце песни од него,се разбира What do you want from me ми беше хит коа искочи,се надевам ќе има успех иако у Америка секој ден веќе се појавуваат слични на него!
   
 12. K4813

  K4813 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  9
  Има топ песни особено What do you want from me :inlove:
   
 13. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
 14. cupcake27a

  cupcake27a Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  21
  Ми се допаѓаат неговите песни и стилот :)
   
 15. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.588
  Веројатно единствениот кој е попопуларен од победникот на американскиот идол таа година, бидејќи искрено јас не се ни сеќавам кој победи - знам дека беше помеѓу него и Адам Ламберт и - како и 90% од светот го знам токму Адам Ламберт. :)

  Ми се допаѓа неговиот глас и What do you want from me, му го преслушав албумот, ама остатокот од песните некако не ме воодушевија. Како да не му го погодиле толку стилот, има од се' по нешто и на крајот едно големо НИШТО.

  Но, млад е, има доволно време да се пронајде и реализира.
  Мене ми е интересен.
  Ова ми е најдобрата изведба од идолот.
  http://www.youtube.com/watch?v=PfR0JGWX62E
   
 16. macedonia.timeless

  macedonia.timeless Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2012
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  137
  Еххх само колку го сакав кога ја почна кариерата.
  Сега немам слушнато многу за него, да не ја видев темата немаше да се сетам на него..
   
 17. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  На Natali.3 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Anne15

  Anne15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2012
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  243
  Пол:
  Машки
  Има прекрасен глас а и изглед.Штета што е геј,по него девојките би лудувале. :)
   
 19. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.584
  Пол:
  Женски
  И јас исто! 8)
   
 20. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  702
  Допаѓања:
  601
  Неам пишано на темава,пу срам да ми е :tmi: Ми се допаѓа човекот.Имам гледано интрвјуа од него и стварно ми се свиѓа како размислува,а и на изглед не е лош :P И шо ако е геј,пак има цела армија женски шо лудуват по него :D Знам поголем дел од песните негови.Омилена For Your Entertainment ама убави ми се If i had you,Whataya want from me,Cuckoo,Runnin и др.Иначе од тоа шо Адам го симпатизира Бил од Токио Хотел заклучив дека јас и Адам имаме ист вкус за момци :lol:
  Јас за Бил ѕвезди симнувам :$ :inlove:
   
  На Natali.3 му/ѝ се допаѓа ова.