1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Адам Ламберт (Adam Lambert)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од LightOFF, 8 февруари 2011.

  1. LightOFF

    LightOFF Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    72
    Адам Мичел Ламберт (англиски: Adam Mitchel Lambert) (роден на 29 јануари 1982) е американски пејач, текстописец и актер од Сан Диего, Калифорнија. Во мај 2009 година, тој завршил како финалист на осмата сезона на American Idol.

    [​IMG]

    Што мислите за него?дали мислите дека ќе постигне огромна слава или тоа што е геј ке влијае на неговата кариера ? ? ваши мислења и коментари :) :)
     
  2. poison.ivy

    poison.ivy Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    198
    Многу ми се допаѓа Whataya want from me од него. Искрена да бидам само таа и ја имам слушнато :)
    Сакав да искоментирам дека нема врска каква е сексуалната определеност на пејачот/пејачката, она што е битно се неговите песни. Барем за мене е така. Не ми пречи што е геј, само нека прави добри песни како оваа што ја спомнав :) Мислам дека скоро сите го делат ова мое мислење (освен некои хомофобични личности)
     
    На LightOFF му/ѝ се допаѓа ова.
  3. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    If I Had You и For Your Entertainment ми се омилени од него (покрај What Do You Want From Me). Мене ми е многу симпатичен и баш ми е срцка, ама штета што е геј :worried: Инаку се запрепастив кога во една интервју прочитав дека идол му е Бил Каулитз од Токио Хотел :^) : "Adam Lambert has a crush on Bill Kaulitz" :o
     
  4. xAne

    xAne Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2010
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    8
    Одaмна му го имам преслушано албумот и омилени песни ми се: What do you want from me, If I had you, Fever, For your entertainment, Time for miracles...
     
    На LightOFF му/ѝ се допаѓа ова.
  5. LightOFF

    LightOFF Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    72
    Тотало се слагам со тебе,не е важна сексуалната определеност, само што во едно интервју тој изјави дека кога го најавуваат тоа геј било секогаш напрет...The openly gay singer Adam Lambert,исто така дека не сака луѓето да го дожививаат како геј туку како пеач.. би ти препорачала да му ги слушнеш и др песни.многу му се убави поз :) :)
     
  6. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Адам Ламберт е една од најперспективните звезди на Америка во моментот. Според мене единствен наследник на Фреди Меркјури. Дечкото е едноставно фантастичен, таков распон на глас, такви настапи, изглед :inlove: :inlove: , се комплет што треба да има, има. И тоа уште на почеток на кариера, алал да му е.
    Го гледав Американскиот идол кога тој беше еден од учесниците, и за жал, сеуште постојат стереотипи и хомофобија па и вотаква демократска и напредно општество како Америка, и многу тактички му беа објавени слики во компромитирачки пози и drag queen изданија, и тоа беше и единствена причина зошто не победи. Кратко и јасно.
    На албумот на мое лично задоволство има песна од Matthew Bellamy од Мuse, која Мett несебично му ја даде, гласот на таа песна му е :o
    http://www.youtube.com/watch?v=5XOlGFpFxpc
    Инаку, за Адам , еден од најпознатите и најпризнаени британски музичари, Брајан Меј беше фасциниран од гласот и самата појава на Адам, што уште за време на идолот даваше изјави за него, а на финалето настапи со Queen, ( Brian May i Roger Taylor)и заедно со Крис ( дечкото кој победи) ја изведоа We are the champions. :rock: Адам имаше апсолутна доминација на сцената ]:)
    Да не зборам на памет, еве некои настапи. Сите што сакаат рок, знаат што сакам да кажам :)

    http://www.youtube.com/watch?v=0BiegN4-iT4 :rock: :clap: :clap:
    http://www.youtube.com/watch?v=PfR0JGWX62E
    http://www.youtube.com/watch?v=tE4Nl1-Fq5Y
    http://www.youtube.com/watch?v=DE8C1Th9iaU

    Enjoy!!
     
    На LightOFF му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Не го слушам многу. Знам само 3 негови песни
    What do you want from me
    For your entertainment
    If i had you
    Инаку има убав глас и симпатичен е :)
     
    На LightOFF му/ѝ се допаѓа ова.
  8. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
  9. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Во лик не ми е симпатичен. Ич.
    Ме потсетува на Бил од Токио хотел, а него го сметам за исчупана кокошка.

    Ја знам сам Whataya want from me, и доста ми се допаѓа песна.
    Ја слушав по 10тина пати на ден, но ниту една друга песна не му знам.

    Има вака фин глас, може ќе слушнам уште нешто колку да не сум на една песна.
     
  10. babylove123

    babylove123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    55
  11. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Има јак вокал тоа не можам да го оспорам,има и ок изглед,се труди да биде поразличен од другите.И јас знам малце песни од него,се разбира What do you want from me ми беше хит коа искочи,се надевам ќе има успех иако у Америка секој ден веќе се појавуваат слични на него!
     
  12. K4813

    K4813 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    9
    Има топ песни особено What do you want from me :inlove:
     
  13. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
  14. cupcake27a

    cupcake27a Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    21
    Ми се допаѓаат неговите песни и стилот :)
     
  15. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Веројатно единствениот кој е попопуларен од победникот на американскиот идол таа година, бидејќи искрено јас не се ни сеќавам кој победи - знам дека беше помеѓу него и Адам Ламберт и - како и 90% од светот го знам токму Адам Ламберт. :)

    Ми се допаѓа неговиот глас и What do you want from me, му го преслушав албумот, ама остатокот од песните некако не ме воодушевија. Како да не му го погодиле толку стилот, има од се' по нешто и на крајот едно големо НИШТО.

    Но, млад е, има доволно време да се пронајде и реализира.
    Мене ми е интересен.
    Ова ми е најдобрата изведба од идолот.
    http://www.youtube.com/watch?v=PfR0JGWX62E
     
  16. macedonia.timeless

    macedonia.timeless Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2012
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    137
    Еххх само колку го сакав кога ја почна кариерата.
    Сега немам слушнато многу за него, да не ја видев темата немаше да се сетам на него..
     
  17. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    На Natali.3 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Anne15

    Anne15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Машки
    Има прекрасен глас а и изглед.Штета што е геј,по него девојките би лудувале. :)
     
  19. Natali.3

    Natali.3 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    5.739
    Допаѓања:
    54.589
    Пол:
    Женски
    И јас исто! 8)
     
  20. Stefani999

    Stefani999 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2012
    Пораки:
    702
    Допаѓања:
    601
    Неам пишано на темава,пу срам да ми е :tmi: Ми се допаѓа човекот.Имам гледано интрвјуа од него и стварно ми се свиѓа како размислува,а и на изглед не е лош :P И шо ако е геј,пак има цела армија женски шо лудуват по него :D Знам поголем дел од песните негови.Омилена For Your Entertainment ама убави ми се If i had you,Whataya want from me,Cuckoo,Runnin и др.Иначе од тоа шо Адам го симпатизира Бил од Токио Хотел заклучив дека јас и Адам имаме ист вкус за момци :lol:
    Јас за Бил ѕвезди симнувам :$ :inlove:
     
    На Natali.3 му/ѝ се допаѓа ова.