1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Аделина Тахири

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Klaudi, 12 април 2011.

  1. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Слушав интервју со неа на фаци,многу лигаво девојче и доста слаб вокабулар |(
    Инаку ме потсеќаво стилот- на бугарските пејачки,иако во тело е гром,многу несоодветно си го покажува убавото тело,невкусно да речам,и воопшто не ми се допаѓа стилот или е премалку или е премногу ,кога и да сум ја видела на тв :doh:
     
    На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
  2. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    Е морав да искоментирам на темава! Значи девојкава што се вика лично ја знам, зашто живее во мојата населба. Мене искрено ми личи на поговоркана.. Тело гром, фаца лом! Или пак можеби девојката си е убава природно, ама со 10 кг шминка на неа, оуу не! :x Ја имам видено тука во продавница во населба и имаше значи тон шминка на неа. Пудра, пудра, пудрааа! И посебно и се познаваа дупките на лицето. А инаку, навистина има 19 години? Јас баш ја мислев за постара. Сега, морам да го спомнам брат и, зашто учи во моето школо и е препреубав, значи женските по него врат си кршат! Ама, кое женкариште е.. Аууф. Исто, Аделина ни пееше пред една недела во наше школо по повод една манифестација, значи девојката стварно има добар глас, знае да игра и се тоа, само морам да и забележам за тоните шминка и несоодветниот начин на облекување. Незнам, барем мене ме нервира. Или се облака крајно разголено, онака се да и се гледа или пак, некако, пренафрлано и кич! Секако дека знае некогаш да искомбинира, ама тие случаеви како да ми се ретки.


    И баш и ги видов нозете од блиску, целите и беа прошарани со вени и некако, слабичка ми беше. Како пејачка, има добар глас, ама ме нервира бре со стилов што го фура како бугарскине пеачки. И ај да направеше барем една песна на македонски, мило ќе ми беше. (Можеби и има, ама јас незнам.. :?:) Албанските песни (барем тие што и ги слушнав на манифестацијата) и се онака, певливи и ти се фаќаат за уво, ама што знам.. Како целина, не ми се допаѓа Аделина како појава.
     
    На TammyDeyn, pink4ever и ludoto19 им се допаѓа ова.
  3. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Епа ослабнала :D инаку убаво пее, да
    и дефинитивно преубаво ми е облечена на спотов!
    и плус малата си спие на пари да се разбереме :rofl:
    тука ми е многу убаво облечена, мада сината боја не ми е омилена!
    и 100 пати поубаво изгледа вака, префинето, отколку со гол мев, голи нозе голи цицки!
    А цицка држи тоа :bow: капа и симнувам


    http://www.youtube.com/watch?v=QD3x6Q2s ... F62CFA98B7
     
    На blueeparadise и rossonerka им се допаѓа ова.
  4. Hova

    Hova Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    127
    Првапт ја гледам девојкава, сега ја слушнав на кратко... за пеење, пее, со однос на тоа какви и се песните,ама се повеќе ми личи на некоја од силиконската долина...Значи богат татко, доволно е убаво да изгледа и ,оп пејачка.... Немам ништо против девојкава, додека има публика нека фура... 8)
     
    На Name му/ѝ се допаѓа ова.
  5. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Who? :^)
     
    На tessie, MarchelineAmaru, LivingGlam и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Еве ова веќе ми се допаѓа :)
     

    Прикачени фајлови:

    На 2468 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Не ми се допаѓа, од проста причина што ми делува превештачко! :puke:
     
  8. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    I second that.

    Првпат ја гледам, на последниве слики ми се допаѓаат комбинациите, ама на тие првите...џунгла стил, бајаги кичесто.
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  9. fierce

    fierce Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    179
    Не ми се допаѓа стилот на Аделина, ниту пак нејзините песни кои секогаш имаат некој глуп текст, а ни гласот не ми се допаѓа. Многу кичесто се облекува за мој вкус, иако понекогаш знае да изненади со некоја убава комбинација ама ретко. Страшно ме нервираат гримасите што ги прави секогаш кога пее :puke:
    Кај неа единствено нешто што ми се допаѓа е телото, тоа мора да и го признаам.

    И да навистина има 19 години, родена е во април 1992.
     
  10. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    ја имам слушнато како пее и искрено нема некој пејачки способности девојката е исфорсирана без сомнение но многу убаво изгледа како сакате речете девојката е гром мн.ми се допаѓа
     
  11. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Девојкава ја имам видено на Балканика, ама пееше песна на албански. Не сум слушнала од неа македонска песна, па можеби и затоа не ја знаат повеќето. Он топик за стилот - мене девојкава ми е убава, негувана, за тоа колку става шминка не знам, ама стилот и е катастрофален. Некако ми е пресериозна во комбинациите за нејзини години, не знам каде читав дека си позајмувале фустани со мајка и. Малку е кичеста, прави чудни комбинации на парчиња облека, ама убаво тело има и може добро да се среди ако работи со некој стилист.
     
  12. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    Која е оваа? Првпат ја слушам и гледам. Бре како да не живеам во Македонијава
     
  13. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Ја видов денес во Креативо и викаше на продавачката да се јавува за попуст и си купи фустан со попуст за нејзе 2500денари а беше облечена исто како на 1вата слика од 1виот коментар само наместо таа сукњичка имаше нешто друго со мајка и и со мало дете сестра и или машко беше не видов.. Убава е во живо како и на сликите нема голема разлика не беше многу нашминкана само како дупки на фаца да има:/ иначе косата и беше страшно мрсна со фатен спуштен реп хаха :)
     
  14. white.kitten

    white.kitten Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    76
    Ја обожаваааммм :inlove: :inlove: Колку е преубава во живо и колку прекрасноо се облекува. Последен пат ја видов кога пееше во нашата сала беше преубаво облечена :inlove: Инаку живее во моја населба :rofl:
     
    На Klaudi му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Klaudi

    Klaudi Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    39
    На Rock-a-Fella и white.kitten им се допаѓа ова.
  16. Klaudi

    Klaudi Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    39
    Аделина е албанска пејачка,слабо е застапена на нашата естрада затоа можеби не ја знаеш :*
     
  17. white.kitten

    white.kitten Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    76
    Блу значи кај беше Аделина разголена на манифесстациијата?? Случајно ти да не ја помеша со онаа смотанана Аделина Реџепи ?? :lol:
     
  18. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Ма дај ... Тема за типкава :tmi: :o омг

    Ок значи овака има стил колку што ја гледам на тв знае да се скоцка бог знае колку кеш има не велам дека сите ама барем 95 % ќе бидете и поубаво облечени од неа ;) дај ми пари јас ќе се облекувам подобро и од Вики Бекам . Фаца но коменто значи тело ок стил многу подобар ама за да отвориме тема за типкава :o :^) , да не беше Зоран и Фаци ќе беше само обична албанска девојка која има многу пари и бај да беј добро се облекува и толку !!! :!:
     
  19. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    3tata fotka-uufff :l:
     
    На Klaudi му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    What is this i don't even
    За тебе не е 'ефтина',а за мене е ефтина.
    Who cares about her family?
    Зборуваме за нејзиниот стил,кој е очаен и да.. делува како девојка што работи во црвената улица, а ни во најмала рака не ме интересира дали нејзините родители биле добро ситуирани или не.
    Ефтино делува зошто кога ќе ја види машко.. не..
    нема да ја види
    ќе зјапа во нејзиното бујно деклоте и во нејзините нозе и само ќе чека погоден момент за да ја легне или да си го измава еднаш на неа.
    И тоа ја прави ефтино.
    Што и каиши носат како да им се мини скукњички.
    Крај краева не мора да се облекуваш како курвиче за да бидеш атрактивна нели?
     
    На MarchelineAmaru, Hipica и Izaabella им се допаѓа ова.