1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Аделина Тахири

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Klaudi, 12 април 2011.

  1. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Сега дознав за пејачкава шо и не ме чуди има многу млади надежни таленти од просториве шо допрва ќе ги запознаам :lol: но од тоа шо можев да приметам од сликите грешка и е на типкава шо претерува, ко на првите слики ко шо би рекол некој цел плакар го истурила врз неа...пренатрупано и препровокативно, ако сакаш нозете да ги истакнеш обично треба да си подискретен со деколтето и сл а не вака „се на послужавник“ ипак се пејачки, т.е. треба да се атрактивни ама да не си дозволат изгледот да им лепи лоши етикети, сепак колку од гласот повеќе и од изгледот заработуваат. Не е грдо девојчето, добро телце фаќа, ама подискретен имиџ да имаше подобро ќе ја истакнеше убавината...
     
  2. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Прв пат ја гледам девојкава и се согласувам дека има доста
    ку*вински
    стил, нормално не значи дека таква е и карактерно. Како и да е мене не ми се допадна.
     
  3. Miss.Waldorf

    Miss.Waldorf Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    16
    Аделина многу си ја сакам и песната нук јам пендуар ( не се каам). Гостуваше кај нас во училиште =)
     
  4. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    Баш сега братучед ми ми покажуваше некои слики на интернет од нејзе и мојата реакција беше ваква :puke: ја немав видено повише од 2 години и сега ми дојде како гром од ведро небо...убаво но невкусно за девојче од 19 години и прво нешто што го помислив беше има ли оваа татко?

    грозно најискрено ниту има некој стил да кажеш ауууу ја откри америка ниту е посебно убава а исто викаат дека фацата и е исто ко да и копал некој цела со дупки (да се поместам од место)

    не ја сваќам поентата за отварање на тема за нејзе али ок е. мое мислење е дека е многу богата а мајка и е типична (да не речам што) и ја направи ќерка и иста ко нејзе (дури и полоша)
    не ја мразам затоа што немам причина ама ја жалам :(
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Heartbroken

    Heartbroken Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 април 2011
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    17
    хахаххахахахах убаво се изнасмеав не знаев дека постои тема за оваа :o иначе пошто следам од албанскава естрада доста баш сега беше актуелна со трачеви дека дечко и ја оставил заради тоа што не била невина и типкава за да го прикрие тоа изјавила дека тој наводно имал жена и деца (смајлиштосекрсти) и лично ја знам од некои мои блиски познанства и типкава е мнооооооооогу глупа и неписмена али тоа е тоа парите го вртат светот!!

    ја прашуваат дали ја следиш нашава емисија она одговара па сакам да ја следам но бидејки патувам многу по патувања не можам :lol: има мнооогу киксови само во моментот не ми текнува
     
  6. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Мене не ми се допаѓа стилот на облекување, премногу е кич, често е претерано разголена. А се што е претерано не е добро, така да без вкус ми е некако.
    Според мене нема убаво лице, нема некои забележителни црти, сосема обична. Ама има добро тело.
    Сепак ми е доста антипатична.
     
  7. TS-310

    TS-310 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    37
    Не ми се свиѓа ич.И целата е разголена како бугарска пеачка :puke: :puke:
     
  8. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Само една песна и знам вуај.
     
  9. maleckataa

    maleckataa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    44
    Eјј ај погледнете прво самите во огледало па послем озборувајте некој друг,Aделина бас си е супер а тоа сто на вас ви е криво сто вие никогас немозете да ја имате нејзината убавина нејзиното тело никој не ви е крив за тоааа
     
  10. Belieber163

    Belieber163 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    373
    Допаѓања:
    444
    Стилот не ми се допаѓа. Во ликот е како од шпанските серии, но кога ќе се спојат ликот и телото е иста како бугарските пеачки што по цел ден се вртат на Планета.
     
  11. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    Мене баш ми се допаѓа ;) многу ми е секси и убаво пее има пари си се облеква како што и одговара... кој може да и забрани сигурно не вие ;) инако ке се презанесвате дека не сте а уствари сте едни болно љубоморни не знам на што се должат сите овие коментари курва била ваква таква а вие уствари што сте толку примени хохохо капа ви спуштам :swear: што не држи светот .. нема врска дека е албанка не е ни кузнај што во лицето ама има тело гром :wasntme: И НЕ СТЕ ИНТЕРЕСНИ ПОКЕ 8)
     
  12. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    De gustibus non est disputandum.

    Кој кому може да забрани да си каже мислење...особено на форум? Ова е форум човече, а убавината е мошне индивидуална и релативна работа, она што е преубаво за еден може да биде најгрдо за некој друг, затоа стандардите за убавина постојано се менуваат и пак не се гаранција дека нечиј изглед ќе му се допадне секому. Зашто некој да е љубоморен? Ова е форум, од кај знаете со колку убави жени праите муабет па да се љубоморни некому? Инаку се изјаснив и погоре за девојчето, по мое, малку да е подискретна во имиџот многу повеќе ќе си ја истакне убавината и на лицето и на телото. Затоа што во естетиката секогаш помалку е повеќе. А убаво тело има, а и лицето не и е лошо. Како што еднаш кажа една моја професорка пред да матурираме Како и да се облечете за на матура, секоја ќе биде убава на свој начин. И ѓаволот е убав на 19 години.

    Ја не би така да генерализирам (не се согласувам со последната реченица во целост), но факт е дека младоста си носи своја специфична убавина и постојат и те како начини истата да се истакне а да не се биде кич. Но нели, како велат и кичот е уметност а има и луѓе на кои им се допаѓа. Мене не.
     
    На interesna и bal0n43 им се допаѓа ова.
  13. bal0n43

    bal0n43 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    81
    Прв пат од темава видов дека постои девојкава и според сликите ми личи на некоја од бугарските пејачки. Ми се допаѓа како е облечена на првата и последната слика, но другите ми се ептен некако блгариан стајл.. А за згодна-згодна си е :)
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  14. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Mене на таа со сивиот капут баш ми се допаѓа и зашто да не го тера имиџот во таа насока. Младешки е и тренди и мене исто ми се допаѓа. А, за малку ќе заборавев

    Не можеме да и забраниме, но штом е естрадна ѕвезда, се појавува на телевизија, од изгледот заработува, нормално дека ќе биде тапет на дискусија и да, со самото тоа, таа не треба да се облекува како само на неа и е кејф, туку треба да гледа да и се допадне тоа и на публиката.
     
    На bal0n43 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    За типкава чујем први пут у животу. :rofl:
    Аман бе за секој почнавте да отварате теми, па не дека некој стил имаат, а посебно па оваа.:shake:
    Стил е нешто што го негуваш, значи цело време си таква, на пример pin-up стилот, готик стил, и што ти ја знам таму.Девојкава нема стил.
    На една слика е облечена во мини сукња и гол стомак, на друга во хеланки и маица, на трета во нешто трето, ми личи на бл'гаркине од Планета. :tmi:
    А за згодна згодна е, не викам, фацичето просек и е.
     
  16. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Не ми се допаѓаа воопшто изгледов на девојкава.Иста ми е ко некоја бугарска пејачка.А уште од далеку се познава дека на неа има стаено 345683463908636903746374638963769348 килограми пудра.Страшно.
     
  17. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    Прв пат ја гледам девојкава и од сликиве што ги видов не ми остави никаков впечаток. Премногу е ова за мене. Како што кажаа погоре, тера некој бугарски стил.
    Ништо ново, веќе видено. И лошо, многу лошо.
     
  18. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Никад чуо, али од сликиве можам да заклучам дека е многу згодна девојка, нема никаква посебна лепота, ко и пола маало, сака ужасно грди чизми и е претерано провокативно облечена за мене. Не ме бендисува.

    Исправка, овде ми е убаво облечена. И само овде.
    [​IMG]
     
  19. ines.h

    ines.h Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    1.689
    Допаѓања:
    18.856
    Лигава ми е .
    Толку имам да кажам
     
  20. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    Ќе речам дека поради годинките сваќам зошто сака се да и биде испотенцирано, всушност секој еден еднаш мора да помине низ тој период , ..кај неа ќе речам дека ми се допаѓа што е тоа сега на овие години
    затоа што некој ги фаќа оваа криза на 35-45 години и тогаш ми изгледа стварно грозно
    но сепак морам да искоментирам дека има премногу шминка и премногу солариум
    Не за џабе рекле младост -хубавост