1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Аделина Тахири

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Klaudi, 12 април 2011.

  1. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Зошто бре да се дискутира само за изгледот? Пеачка е бе. :^) Само што премногу важност и дава на изгледот. А и за нејзинта музика не би отворила тема, сепак е алб пејачка, не верувам дека ја слуша некој. :tmi: А и музиката не и е кој знае што, ама песнава пак...
    http://www.youtube.com/watch?v=QtyUkPBL ... r_embedded
    :inlove:
     
  2. archana1111

    archana1111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    9
    гостуваше на една емсиија на албански јазик,на алсат,,и девојката навистина се прикажа како фина,однослива,паметна..знае каде и се границите...таа е едно дете во семеството до нејзината 17-та година,потоа мајкаи роди бебе...толку години родителите се грижеле само за неа,се и купувале,,итн...значи и приватно се облекува преубаво,..на прв поглед,изгледа на курва,,,која само се рекламира...и јас ја мсилев така,бидејќи пресудив како и многу други ,според нејзиниот стајлинг...но не е таква,сосема е поинаква,мирна и срамежлива...мозеби немаше ни да биди тоа штое денес ако не ја поттикнеа нејзините родители..
     
  3. maleckataa

    maleckataa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    44

    да аделина навистина е прекрасна девојка мене ми се допаѓа начинот на кој се облекува онака многу ми е мила :) иначе во приватен живот е премногу добра,дружељублива.
    те сакам аделинааааааааааа
     
  4. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    хахахахаах стварно срамота што отварате профили ( и добро како не ве мрзи |( ) само за да напишете еден добар збор за типкава .. |( Јас лично не ја мразам (немам зошто) ама дека типкава нема п од пеење и нема п од писменост е факт..
    :?: До каде стигнавте !!
     
    На Tanjamm и Saki15 им се допаѓа ова.
  5. maleckataa

    maleckataa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    44
    [mod-navredi:2x0wzl8a][/mod-navredi:2x0wzl8a]
     
  6. tessi

    tessi Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    517
    Стварно е згодна девојка :) Во фаца не е нешто најнај.но никој не е совшен.Што се однесува до нејзиниот стил знае убаво да се облече.Некогаш знае да ја премине границата и да делува кич ама некогаш е тип топ средена.Особено ми се допадна кога случајно ja фатив на А1 телевизија кај Сузе во емисија беше.Тогаш беше преубаво облечена,ништо провокативно,а изобилуваше со сексипил.А се гледа и дека девојчето си има пари па може да си дозволи многу повеќе од една обична девојка на 18-19 години :)
     
  7. IvanaMkd

    IvanaMkd Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2012
    Пораки:
    4.184
    Допаѓања:
    3.051
    Не сум ја забележала до сега, или слабо скандали.
    Откако ја разгледав темава, можам да кажам дека е убава, згодна и има добар стил на облекување (тамам за естрада). :clap:
     
  8. ems13

    ems13 Активен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2012
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    3
    Несакам да ги фалам луѓето,не е тоа моја особина. Јас лично се знам со Аделина и можам да кажам дека е многу фина,паметна и воспитана девојка. Природно си е убава и се одржува во топ форма,но како може да избегне солариум или надградба на нокти кога афродита с и е спонзор хаха :P
    А за стилот два три збора.. мене ми се допаѓа нејзиниот стил, си фура во марки,но зошто да не кога си може,некогаш ја гледаме во кратко или со поизразено деколте,па да бидеме реални на 19 години сите тоа го прават. Како и да е неможеме да судиме за вкусовите :)
     
    На IvanaMkd му/ѝ се допаѓа ова.
  9. HurremSultan

    HurremSultan Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2012
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    119
    Не знам зошто ги напаѓате и ги нарекувате љубоморни тие што не го бендисуваат стилот на Аделина. Мора ли на секого да му се допаѓа? Па и за тоа е темата нели, девојката што ја отворила темата прашува што мислиме за нејзиниот стил. И не прочитав некој да ја нарекува курва туку дека стилот и е курвински.
    Ок, јас нема така да се изразам но и мене лично не ми се допаѓа како се облекува. Ептен е нападно, исфорсирано, вештачки, кич... Не знам не ми е по вкус. Јас сум за понежен изглед, а мислам и повеќе би и стоело на годините. За нејзината музика не знам, имам слушнато само една нејзина песна и не ми се допаѓа како пее. Како и да е, има убави очи и сигурно убавината би и дошла повеќе до израз ако биде поприродна. Тоа е мое мислење, вкусовите се различни, да не се навредат фановите.
     
  10. IviA

    IviA Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    24
    Кој што сака нека збори ама девојкава е стварно убава и има стил ;) ;) многу добро знае да искомбинира и секогаш изгледа секси , браво за неа , останатите можат да љубоморат колку што сакаат
     
  11. JoxyTheFreak

    JoxyTheFreak Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    5.566
    ^ Девојката е убава и згодна и се.
    За пеење нема да коментирам ја немам слушнато.
    Ама побогу кој стил го гледаш ти на сликиве?
    Јас само гледам кичерај на извоз,шљокици и бугарски локни.
    Тоа не е стил. Тоа е униформа на класична кафанска певаљка! :puke:
     
  12. TheIdealMe

    TheIdealMe Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    88
    Прв пат ја гледам девојкава :?: сеедно по сликите постирани стилот воопшто не ми се допаѓа... не сум некој мрчатор, но навистна е дискутабилно дали може да се нарече стил :x
     
  13. shururup

    shururup Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    36
    Ич не ми е убава, ниту природна. Вакви на секој корак има :)
     
  14. Li..Na

    Li..Na Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Симпатична девојка е , има стил , убаво се облекува .... ;)
     

    Прикачени фајлови:

  15. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.720
    Допаѓања:
    4.207
    Пол:
    Женски
    Симпатична е и со тоа тело може да си дозволи многу повеќе од изглед ала блгарска певачка.
    И да, како опседната е со тоа копирањето на Бијонсе и Кристина Агилера донекаде.
    За гласовните способности нема што да коментирам, ја слушав само за Денот на независност, и право да ви кажам ништо не чув. Само се чанчотеше.
    http://www.youtube.com/watch?v=QtyUkPBLQOo Сепак, ова ми се допадна.
     
  16. MotherMonsterI

    MotherMonsterI Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2012
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    837
    Парите си го прават своето...тоа имам да го кажам...
     
  17. IJAE

    IJAE Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    798
    јас лично ја познавам аделина, не ми е другарка пријателка како да кажам, девојката си е супер, мнг е добра и згодна во целина убава е. За стилот нејзин мене лично ми се свиѓа, добро некогаш имала некои испади, јас слично така се облакам, само не толку кратко и провокативно
     
  18. owi

    owi Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    123
    Аделина ми е убава, но кога има еден тон шминка на неа и сите тие траканици..
    Кога го даваат видеото пред да играат ( за емисијата Танц со ѕвездите зборувам) ми е благоречена ужасна. Чудна ми е со тие како дупчина од страна на лицето ,незнам како да објаснам, а и забите воопшто не и одговараат со тенот. Воопшто! Како пластични и се, језива ми е..

    А за телото нема што да се коментира, преубава фигура :)
     
  19. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    За стилот можам да кажам дека е супер. Многу поубаво и поженствено се облекува иако е албанка и од македонските девојчиња кои се завиткуваат во вентијаги, што за нив стилот на Аделина е провокатен. За на фацата не ми е нешто посебно..ама со шминкиве денес може се да се среди. За пеење не знам, затоа не коментирам.
     
  20. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    п.с Фаца има оргинал албанска ;)