1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Адел Лори Блу Адкинс (Adele Laurie Blue Adkins)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од spellbound, 2 април 2011.

 1. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  Адел е англиска пејачка-текстописец која има освоено две Греми Награди и е најдобар женски поп вокал.
  Родена е на 21 мај 1988 во Тотенхем, Северен Лондон, Англија.
  Лично многу ја сакам и едвај чекав да се појави некоја ваква :)
  Aко темата е дупла се извинувам
  http://www.youtube.com/watch?v=N-iOcKaSeFo
  http://www.youtube.com/watch?v=rYEDA3JcQqw
   
  На bluegirl7, Beauchamp и crazylady им се допаѓа ова.
 2. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.429
  На La.Reina.Del.Sur му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.585
  Па интересно е како една песна ќе те направи омилена преку ноќ, каде и да се свртам ја слушам Someone like you и мистериозно сите ја сакаат и одеднаш ја почитуваат ... |(
  Песната е преубава, но од општиот хаос почнува да се приближува до копчето на одбивност, барем кај мене.
  19 е прекрасен албум, не верувам дека некој/а го слушнал пред дотичниов хит, но... тоа е.
  Mене за жал, ниту тој хит од првиот албум не ми се бендисуваше најмногу, зборувам за Chasing Pavements, сосем обична наспрема сите други квалитетни песни.
  Crazy For You
  My Same
  а за Hometown Glory сите зборови запираат тука.
  http://www.youtube.com/watch?v=nL49yZNE4yk

  Oд новиот албум и ја сакам Turning Tables.
  http://www.youtube.com/watch?v=3J4L4FP1 ... re=related

  За крај, се надевам дека нема да потклекне на сите ѕвезди кои се извадени како од калап, да ослабе до точка на непрепознавање, да почне манијачно да потемнува и да мавне некој силикон.
  Ја сакаме ваква каква што е.
  Human.
   
  На anabel-a, BeYourself, Cacy и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.704
  Допаѓања:
  6.928
  Ќе цитирам еден другар: Џабе им е на пола од светската сцена да држат диети кога немаат ваков глас. Девојкава е да се наежиш! Прва нејзина песна што ја слушнав пред година дена беше Chasing pavements и си скролав горе долу по youtube пошто ме заинтригира. Наидов и на уште неколку песни кои ме бендисаа. Е сега, мрaзам кога некоја песна се искомерцијализира до точка на одбивност и ушите ми се презаситуваат од лириксот: Never mind I'll find someone like you... а и од вокалот. Ама се тешам дека истото беше со B.o.B.-Airplanes летово, па ќе ја заборават пеачкава до наредниот месец. Thumbs up од мене за Адел! :)
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 5. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  без разлика дали слушам или не, почитувам вакви вокали, бидејќи се реткост, од оваа пеачка ми се допаѓа песната:

  http://www.youtube.com/watch?v=rYEDA3JcQqw

  супер песна и спот.

  последната песна која е балада како кажа погоре една членка, ептен ја претераа со пуштање, неможам мислам ќе пукнам...

  оваа погоре мислам и не и толку пуштана, а е предобра!
   
  На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
 6. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  836
  Кој глас го поседува девојкава :clap: :clap:
  Првата песна што ја слушнав од Адел беше Чејсинг Пејвментс, песната не ме импресионира нешто многу,многу...
  Ама затоа Самван лајк ју секој ден ја слушам :lol: :lol:
   
 7. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
 8. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.704
  Допаѓања:
  6.928
 9. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.892
  Почитувам оригиналност, единственост и тотална професионалност.
  Доказ дека не ти треба витка става и разголени бутини за да бидеш број 1.

  http://www.youtube.com/watch?v=r2j279pZxTY

  Мене ми се допаѓа. И тоа што не е шланг особа ја прави нешто уникатно како артист. А има убавина и поседува огромен шарм.
  За гласот и начинот на пеење да не зборувам. Просто совршено.
  Секоја чест. :bow:
   
  На Buttterfly, anabel-a, dancing.queen и 4 други им се допаѓа ова.
 10. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  омилена ми е Someone Like You... ;(
   
 11. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Изгледа јас сум изрод што ја немам досега слушнато пејачкава, гледам ја постираат на фб, ама не ја уклучувам. Некако ми е ту мач, на секое што колку и да е добра пре форсирано ми делува. И така, не сум ја слушнала досега :)
   
 12. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Искрено пред некое време ги слушнав нејзините песни и веднаш ми се допаднаа :)
  Ја немам видено порано но откако стана хит ,,Someone like you" и да не скаш ќе ја слушнеш бидејки е на топ листа и сите ја слушат :D
   
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  На L-enna и mysterious им се допаѓа ова.
 14. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
 15. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  210
  Ги спуштив двата нејзини албума и одлични и се. Ми се допаѓаат скоро сите песни и мислам дека е еден од подобрите вокали во последните 5 години.
  Покрај Rolling in the deep, Someone like you, Set fire to the rain и оваа ми е меѓу поубавите
  http://www.youtube.com/watch?v=kWakZcEGB38
   
 16. Zlatusko

  Zlatusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  736
  Кажав еднаш на форумот пак ќе повторам. Конечно глас, а не тело. Не ја знаев Адел се до Someone like you, ама кога ја слушнав песната одма го преслушав цел албум. Тотално ме фасцинира женава. Одамна немам слушнато подобра боја на глас и емоцијата која излегува од него. Толку силно, а изведено со неверојатна леснотија. Издржано, темпирано, а сепак диво на свој начин. Не можам да одвојам некоја песна, сите ми имаат своја убавина, а оваа ја издвојувам бидејќи ја нема никој постирано тука до сега.
  http://www.youtube.com/watch?v=Qgp7hlkfstI
   
  На mirna0911 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  505
  Супер е, многу убав глас има и песните ги пее со емоции. Многу почитувам кога некој ќе успее со квалитетот што го поседува :!:
  Rolling in the deep ми е на repeat веќе 2 дена :lol:

  http://www.youtube.com/watch?v=rYEDA3JcQqw
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 18. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.661
  Пол:
  Женски
  Кога првпат ја слушнав Someone like you, не ми се свиѓаше, како и секоја балада.Ама после тоа, другарка ми ми ја пееше нон стоп и еднаш ја пуштив на јутјуб за да сфатам што толку и се свиѓа.И нормално, кога со внимание го слушнав текстот и јас се заљубив во песната.Освен таа и Rolling in the deep(која не ми е нешто посебно), не знам други песни од Адел
   
 19. Blumarine

  Blumarine Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  188
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 20. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  88 :o :o :o :o не ми се верува ....
  Да ме споредат со неа ќе и бидам како ќерка ако била само малку постара :lol:
  Инаку експрес слава виде девојква со една песна сите ја дознаа ;) како и да е несомнено поседува талент и има убави песни .... Се надевам ќе си остане нормална и нема да го фати примерот на Бритни , Ејми В . |( итн.....