1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Адел Лори Блу Адкинс (Adele Laurie Blue Adkins)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од spellbound, 2 април 2011.

  1. Doberman

    Doberman Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    519
    На Wild.Child му/ѝ се допаѓа ова.
  2. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
  3. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
     
  4. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Совршена е.Гласот и е неверојатен,а песните и се прекрасни.
    Најчесто и ги слушам песните кои ги пее во живо,и’ се восхитувам на гласот.
    http://www.youtube.com/watch?v=8hm2E58P_dc
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  5. musicgirl55

    musicgirl55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    56
    Ги обожавам нејзините песни.Гласот и е совршен. :)
     
  6. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Има специфичен глас, навистина е квалитетна пејачка, ама веќе која ја слушнам Someone like you ми се повраќа. Мој фаворит од нејзините песни е
    http://www.youtube.com/watch?v=08DjMT-qR9g
     
  7. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Конечно некој да ми го просвели денот :D
    Ме инспирираат нејзините песни, ме ранежнуваат. За гласот да не коментирам.
    полека ми станува една од омилените :inlove:
    МОрам да и ја истакам
    http://www.youtube.com/watch?v=LLoyNxjhTzc&ob=av2n
    а за http://www.youtube.com/watch?v=qemWRToNYJY не коментирам веќе, нема мислам на еден човек да не у се допаѓа песнава.
    Just like the old good days. i am in love whit the music AGAIN :inlove:
     
  8. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
  9. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    џабе глас, џабе се, коа изгледа како тетка од 40 години.
    за да си ѕвезда во вистинска смисла на зборот треба да бидеш комплетен, а тоа подразбира барем солиден изглед што оваа го нема (барем според мене не напаѓајте одма :) )
    и Someone like you ми се свиѓаше на почеток, али зашто ја пуштаа на секој пола саат здосади одма.
    и само ќе застане на тоа микрофонот и пее. треба да се случува нешто. не циркус. ама вака едноставно не е интересна за гледање. на тв еднаш се погоди МТV и ја даваа и чим татко ми рече сврти оваа ли ќе ја гледам... no comment :D

    и сеа видов дека е '88. :o omg вака е недопустливо да изгледа обичен човек, а не некој што се занимава со јавна професија. ко мајка да ми е, а помала е од мене .

    @ starbucks. не знам што толку те иритирам. ја си пишувам за темата. ти секад мене ме коментираш. очигледно имаме различен вкус за музика и се, што е мн нормално, не може сите исти да бидат. немам ништо против тебе. стварно не можам да те сватам.
     
  10. simon4etooo

    simon4etooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    186
  11. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Би ти објаснила многу работи,ама гледам дека нема да има фајде. Мислам дека си верен фан на Гага,Мајли,Џастин,што освен нивни песни,немаш слушнато извонредни гласови и песни никогаш.
     
    На anabel-a, Mini-Mouse, Monna.Monna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    старбукс, остај ја не гледаш дека само провоцира со непознавање на музика и музички квалитети. а за вкус нема да коментирам па ни за слух-ако е срцка Биберчето или Ким се воздржувам од коментари.

    Да не бидам офф мислам дека темава не е за тоа дали она е дебела или изгледа како тетка туку како пее и за нејзината ПЕАЧКА кариера. Модератори гледајте ги мислењата амн, смешно е веќе да читам коментари од типот дебела е и затоа не ја сакам или пак мн грдо се ми облака како тетка ми е :fubar: |( Не е ни манекенка ни старлета па да се окачиме толку мн на изгледот.
    Ќе ја цитирам во еден реченица каде покажува деке не само што пее најубаво на свет туку е невиден текстописец и мн паметна особа.мене ме фасцинира со реченицава: I make music for the ears not the eyes 8) So true.
    Но ретко кој денес го цени тоа и го забележува :(
    За крај ќе ја оставам песнава ја чув пред некој ден, се запрепастив од осиромашеноста на музиката во последниве години(со ретки исклучоци) и конечно направив нешто добро за моите уши.
    http://www.youtube.com/watch?v=nL49yZNE4yk
     
    На anabel-a, Mini-Mouse, bittersweet и 3 други им се допаѓа ова.
  13. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    И Павароти што беше еден скоцкан, згоден, лепотан, абре манекенче.
    |(

    Убаво кажаа девојките погоре, станува збор за глас, за изведба и за квалитетот на песните.
    А тука нема утка.
    А мене па и воопшто не ми е грда, ниту ми изгледа теткинско.
    Напротив, слатка ми е многу кога ќе и ја погодат убаво шминката, и ми се допаѓа што не потклекнува на општите стандарди кои ги пропишува општеството и светот кога станува збор за надворешен изглед.

    Како може ова да не чини?
    Би ја гледала и слушала нон стоп.
    http://www.youtube.com/watch?v=w44dk4ysnz8&ob=av2n
     
    На Sephora, BeYourself, crazylady и 5 други им се допаѓа ова.
  14. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    [​IMG]
    ;)
    И да, многу ми е мила. Затоа што има глас, а не расипана грамафонска плоча во грлото.
     
  15. kumalisa

    kumalisa Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    74
    Алал да ти е каков глас има! И нека се издигне преку ноќ , па заслужува него некои што немаат благе везе од пеење и пославни од талентираните стануваат... Браво! Баш е оргинална и unique :)

    http://www.youtube.com/watch?v=Qgp7hlkfstI
     
  16. Wilde2105

    Wilde2105 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    24
    Прекрасна девојка , но кога прв пат ја слушнав ( на радио ) и си помислив дека пее "florence and the machine" само стилот ми беше чуден. :D А кога потоа кога ја преслушав дома ,сватив дека се работи за слична боја на глас а два различни жанра , и двете ми се посебни - ги обожавам. Ни треба уште вакви музичари ... А да ја поздравам Кеша погоре , тамбс даун девојко :)
     
  17. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    Конечно квалитет.
    Па јас воопшто не ги знам песните на Џастин, Мајли, Селена. Кога во мобилен си ја погледнав плејлистата необновена скоро една година мислев дека сум заостанала. Ама не... зошто да си зафаќам простор со ѓубре.
    Адел е за восхит. Кога ја слушам ме полазуваат морници. Песните и се со содржина, а не за цицки, газови, секс.
    Криво ми е искрено што пред Someone like you ретко кој ја знаеше. Битно се покажа, благодарејќи на талентот, а не голотијата.
    Затоа ја ценам
     
    На Divinebutterfly, crazylady и mops им се допаѓа ова.
  18. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
  19. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Cимпатична е девојкава,има убав глас,но someone like you и таа другата deepin нешто ми се дојдени преку глава,од секоедневно поставување на фб,на радио нонстоп и дури ми дојдоја одбивни :worried:
     
  20. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Секоја чест за Адел, ма нема она глас - гласиште ипол !
    Chasing Pavements беше огромен хит пред некои 4-5 години (или помалце), ако не се лажам. :^)
    И ја снема едно време девојкава, ми беше мака - си викам отиде оваа, а убава промена беше на тако званата естрада.

    Мање битно, нејзините песни имаат се' - не текст, не музика, а гласот е круна на сето тоа.
    Убава ми е и како појава - дама е, што дека не е 90-60-90 ?
    Еве на пример Тејлор Свифт е ко извајана, а чат пат се прашувам дали има глас да гукне нешто, ко да ќе и го снема секоја минута.

    И ептен и' се заразни песниве - нон стоп ми се мота некоја у глава, а оваа химна ми е, се приметува и по потписот. :lol:
    http://www.youtube.com/watch?v=rYEDA3JcQqw&ob=av3e
    &
    http://www.youtube.com/watch?v=VK4TwstB2AM