Аеробик

Дискусија во 'Фитнес' започната од m.a.r.e, 15 декември 2009.

 1. Girl-love

  Girl-love Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  17
  Дали со одење на фитнес се слабее?

  Девојки сакам да одам на mix aerobic но несакам никако да ослабнам, сакам само малце да си го зацврстам телото. Дали би ослабнала ?
   
 2. Barbie07

  Barbie07 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2013
  Пораки:
  353
  Допаѓања:
  588
  Пол:
  Женски
  Мојот фитнес ден (+ мотивации)

  Aеробик комбинирано со зумба се слабее ?? или е повеќе за оформување на телото?..сакам да почнам , па прво да си прашам... :)
   
 3. didicool

  didicool Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2013
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  85
  Некој да ми каже дали има во училиштето Браќа Миладиновци аеробик? фала однапред :)
   
 4. sarricka

  sarricka Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  26
  Колку калории се трошат за 40 мин аеробик тренинг?
   
 5. MissArte

  MissArte Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  4
  Има аеробик и пилатес до зградата на Општина Аеродром во Мичурин. Одма е во зградата до општината, има едни скалички за надоле и тука е салата.
   
 6. jessy.j.1990

  jessy.j.1990 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Здраво :) Дали би можеле да ми препорачате аеробик клуб во Центар, Капиштец, Карпош 1?? Однапред благодарам ;)
   
 7. Babylon

  Babylon Активен член

  Се зачлени на:
  30 август 2013
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  21
  Топпло ти го препорачувам Mикс Аеробик. Во Центар тренинзите се на неколку локации - Дом на АРМ. „Јосип Броз - Тито“, „Димитар Миладинов“. Јас сум многу задоволна од пристапот и вежбите на инструкторката кај која одам. Еве ти линк https://www.facebook.com/pages/Mix-Aero ... 5876077364 :)
   
 8. Nounejm

  Nounejm Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2013
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  4
  Здраво на сите.
  Сакам да прашам дали од аеробик 12 часа месечно ќе може да се ослабе да речеме од сеа до мај? И колку?
   
 9. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.489
  ^ Зависи од интензитетот на вежбите и најповеќе од исхраната во текот на тој период.
  Секогаш ме бунеле вакви прашања, со оглед дека секој организам различно реагира на се.
   
 10. jessy.j.1990

  jessy.j.1990 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Здраво дали би можеле да ми препорачате аеробик клуб во Центар, Крпош 1 или Капиштец??Благодарам :)
   
 11. sweetgirl1106

  sweetgirl1106 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2012
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  106
  Пол:
  Женски
  Од колку години пуштаат на аеробик? Јас имам слушнато од 14. :?:
   
 12. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.184
  Сега почнав со поздрав начин на исхрана и од април месец сакам да вежбам аеробик. Сакам да ослабам неколку кила. За колкав период да очекувам резултати? Има некој ослабено со вежбање аеробик?
   
 13. sanja.burgundy

  sanja.burgundy Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2013
  Пораки:
  934
  Допаѓања:
  9.069
  Пол:
  Женски
  Јас одам на аеробик, кој вклучува кардио вежби, тегчиња, вежбање со топки, степери и слично. Сакам да кажам дека постојано сме во движење, не е типично - само вежби правење. Презадоволна сум.
  Во килограми сега за сега сум 1,5-2 ослабната, ама не е секогаш поентата килограмите. Ние кога вежбаме, постојано сме во движење и правиме кардио вежби со кои се трошат калории. Значи се растегнуваме, се затегаме и слично.
  Јас лично немам многу килограми изгубено, но имам изгубено центиметри во обем, најмногу во струкот, а и во спојлерите (на шала кажувам дека откако почнав со аеробик - немам на што да си ги потпирам рацете на половина).

  Ако те интересира повеќе каде одам, што и како, слободно пиши ми лична порака, да не излезе дека рекламирам вака јавно. Многу сум задоволна од мојата инструкторка. Не знам кај други како е, кај неа ми е прв пат и планирам да си продолжам континуирано. Инаку одам 2 месеци.

  На ова мислев - немаат врска килограмите секогаш ;)
  [​IMG]
   
  На rainbowec и Mimi123 им се допаѓа ова.
 14. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.184
  Одлично sanjа! Ти благодарам :)
   
  На sanja.burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.327
  Допаѓања:
  3.447
  Пол:
  Женски
  Знаете некој аеробик кај што има почетни групи, во околината на Центар? Да не отидам таму и да ги гледам ко теле првите часови. :?:
   
 16. supergirlsk

  supergirlsk Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2014
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  8
  Здраво девојки,

  Може ли некој да ми препорача аеробик во Аеродром.
  Слушнав дека имало негде околу Бисер 500 денари месечно, ама не знам каде???

  Позз
   
 17. nadja29

  nadja29 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  341
  Би сакалаа да прашам дали со аеробик се ослабнува,јас внимавам на храната ама ми недостига физичка активност?
   
 18. Platoniclover15

  Platoniclover15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2014
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  31
  дали некој има идено на total body workout и како е ?
   
 19. Millkyway

  Millkyway Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2015
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Сакам да почнам да вежбам и се одлучив за аробикот. Каде би можела да одам на аеробик во општина Аеродром и дали има некоја од вас што оди и колку сте задоволни? Благодарам однапред
   
 20. mici.i

  mici.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  12
  Здраво девојки дали знаете некое место за аеробик во центар, капиштец или околината? Фала ви :)