Аеродроми и авио превози

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Nina24, 2 ноември 2010.

 1. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.755
  Допаѓања:
  138.566
  Многу подобро е до меминген па со бус, отколку од мк до минхен со бус:D
  Друга опција со аустриан со конектиран лет и најчесто саат време чекање на аеродром во виена..
  Исто ти испаѓа на крај во време ама најчесто поскапо..

  Возењето од аеродром до минхен нема ни да го осетиш.. автобусите се топ, автопат е..само додека излезе на автопат може малку гужва да ве фати.
  Повеќе време може низ минхен да се возиш ако ти е далеку смештајот..
   
  На Ana-Marija24 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. pictors

  pictors Активен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2020
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  2
  Здраво девојки !

  На праг на резервација сум за Инстанбул со Пегасус, ама прв пат ќе патувам со таа авио компанија, па пред да резервирам, ако има некој искуство, плис споделете како сте поминале, од чекирање билет до слетување. Досега сум патувала со Виз аир за Европа и Сан Екпрес за Турција, па очекувам слично искуство и со Пегасус.
   
 3. piglet1

  piglet1 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2015
  Пораки:
  655
  Допаѓања:
  13.281
  Пол:
  Женски
  Пегасус е најужаснста компанија според мене. Двапати имам патувано, немајќи друг избор. Слетува на Sabiha Gokcen, кој воедно е мал аеродром и overcrowded. На еден шалтер сите патници ги чекираат, што значи ќе се изначекаш, а може и да го испуштиш летот, исто како мене. Неудобно е во авионот и претесно... За мене е последен избор.
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. pictors

  pictors Активен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2020
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  2
  Друга опција е Туркиш А. само што ќе ме кошта повеќе.
   
 5. piglet1

  piglet1 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2015
  Пораки:
  655
  Допаѓања:
  13.281
  Пол:
  Женски
  И со Turkish имам патувано двапати, супер е.
   
 6. carver91

  carver91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2016
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  СКОПЈЕ И КИЕВ ВО ДЕКЕМВРИ ЗА ПРВПАТ ЌЕ СЕ ПОВРЗАТ СО ДИРЕКТЕН АВИОНСКИ ЛЕТ

  Летовите кон Скопје ќе почнат на 6 декември и ќе бидат на распоредот двапати неделно, во четврток и недела.

  „Виндроуз“ ќе овозможи Скопје и Киев за првпат да се поврзат со директна авионска линија. Летовите кон Белград и Скопје ќе се одвиваат со авиони од типот „АТР72-600“ и „ембраер Е145“, кои можат да примат 78, односно 49 патници. Компанијата веќе ги пушти во продажба картите за летот до Скопје.

  https://sdk.mk/index.php/makedonija/skopje-i-kiev-za-prvpat-ke-se-povrzat-so-direkten-avionski-let/
   
  На Ahoy му/ѝ се допаѓа ова.