Аеродроми и авио превози

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Nina24, 2 ноември 2010.

 1. Sweety55

  Sweety55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  413
  Пол:
  Женски
  ^

  Јас планирам да патувам преку Wizz Air за Меминген ама јас прашав во агенција што соработува со нив и кај нив ќе си резервирам/платам.
   
 2. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  837
  Преку страната на wizz air секој може да си резервира билет, само ме интересираше оваа дополнителнава доплата што ја пишува за картиците чисто за да знам дали да уфрлам повеќе средства за наплата.
  Преку агенцијата ти бараат провизија? Претпоставувам дека си ја наплаќаат услугата..
   
 3. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.118
  Допаѓања:
  17.726
  Пол:
  Женски
  дали некој има летано со Turkish Airlines??
  од европскиве авио-компании моментално турциве имаат нај евтини авио-карти,па ме интересира нечие искуство? и убаво е што со нив може да се носи 2 куфери по човек,а со другиве само по 1 куфер
  сеуште нема,мислам од наредната година ќе биде тоа,искрено со душа чекам
  верувај воопшто нема да е заморно,баш на против ќе е многу по лесно,ништо не менува 40+минути па и саат или два да е се исплаќа поминати во авион,а со прекачување е многу по големо малтретирање,некогаш се чека и по 15- 20 саати на аеродром за да фатиш нареден лет од 45 мин,жива отепувачка,или пак е многу кратко времето од еден лет до друг,ќе се отепаш од трчање со торби в раце,а да не правам муабет за нас што патуваме со деца,мене ми се има случено да дремам 18саати во Милано на аеродром,ни кидна авионот имаше само 45 мин.од еден лет до друг,главоболки невидени.ех што се немам поминато по аеродромиве со тие прекачувања,ама нај голем кошмар е кога ќе стигнеш во Скопје на аеродром отепан од патот а мораш да се расправаш со копилињата "наши"жедни и зинати за пари маме му е*ем нивно,ама ај за тоа друг пат ќе кажам :) ...
   
  На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.956
  Пол:
  Женски
  Јас имам летано 4 пати, и пре пре презадоволна сум. Исто и од Аdria.
  Значи Turkish Airlines од прекрасни летови, добар/услужен персонал, храната топ. Се е супер, немам зборови.
   
 5. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.118
  Допаѓања:
  17.726
  Пол:
  Женски
  ти Благодарам,денеска разговарав и со една друга пријателка и таа ми ги пофали многу,сега друго што ме мачи е што кога се враќам за назад има многу чекање во Истанбул,од 6 и пол часа па се до 20 часа :( ,сега незнам дали тие 20ч.се чека на аеродром или во хотел??
   
 6. delvi

  delvi Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  802
  Допаѓања:
  1.270
  Пол:
  Женски
  дали некој патувал со wizz air и дали плакал преку банковен налог. како оди постапката и дали е сигурно. како е постапката ако сакаш да ја пререзервираш за друга дата колку доплакаш
   
 7. QueenN

  QueenN Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2011
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  341
  Пол:
  Женски
  Ако може да ми кажете како можам да најдам евтини авионски билети за лет Скопје-Љубљана?
   
 8. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.653
  Јави се во Adria Airways, само они имаат директни конекции од Скопје за Љубљана.
  +389 2 3117009
  +389 2 3118009
   
  На QueenN му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.511
  Девојки, ве молам за помош. :)
  Преку кога агенција или авио компанија може да се најде најевтина повратна карта Скопје-Истанбул?
  Зашто гледам буквално аранжмани, 3 дена ноќевање и појадок за 230 евра на пример, а ваму - само авионска карта повратна 150-200 и кусур евра?
  :^)
   
  На tigarce му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Moira

  Moira Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.938
  Допаѓања:
  7.621
 11. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.511
  Ништо, скапо ми се фаќа некако само авионска карта. :(
  Со Пегасус што рекламираат лет од 29 евра (не знам зошто воопшто пишуваат такви суми), картата е 190 евра повратна, со аер. такси, во периодот од 1-5 мај.
  Најевтината доаѓа околу 150 евра, преку друга агенција.

  Златно автобусче... 50 евра повратна. 12 часа вожња, јухууу. :D
  Ама па 100 евра во џеб и Истанбул бујрум.
   
 12. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.034
  Абе они се рекламираат од 20 евра до ваму таму, и стварно е таа цена картата ако резервираш 6 месеци унапред |( Како што се наближува времето за летот се повеќе се поскапува картата и затоа кога ќе ти треба е 200 евра |(
  Погледнете од Солун колку ефтини летови има :|
   
 13. happygirl

  happygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.688
  Допаѓања:
  19.547
  Пол:
  Женски
  Луѓе, мене ми треба помош. Ми треба ефтин лет до Франкфурт, за на 12 или 13ти јуни. Мислам дека од Ск нема...Може од Солун, Софија, само да не е многу скап.
  Е сега аеродромот во Франкфурт не работи со нискобуџетни авиокомпании, и претпоставувам дека тешко за таму да има ефтини карти. Но, има друг помал аеродром во близина се вика ФРанкфурт Хан. Така да, и таму да слетам ќе ми одговара.
   
 14. angelina1

  angelina1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  21
  Можеш да леташ со Adria Airways,словенската,преку Љубљана,мислам дека има пониски цени,провери си
   
 15. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  837
  На 11ти (околу 60 eur) и 14ти (околу 40 eur) има од Софија со wizzair, баш за 12ти или 13ти нема од оваа компанија. Само пониските цени важат од сега ако резервираш, како се наближува датумот така цената расте.
   
 16. happygirl

  happygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.688
  Допаѓања:
  19.547
  Пол:
  Женски
  Јас на морам на 13ти јуни да сум таму. А на 11ти јуни пак, имам закажано интервју за бугарски пасош. Затоа не ми одговара тогаш. Уф, се ми се струпа во рок од еден месец, ќе полудам! :@
   
 17. fafce

  fafce Активен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  0
  Сакам да прашам

  Дали некој знае да ми каже колку килограми багаж може да носиш со себе на аеродром?
  поточно на лет од Америка(Мајами) до Македонија и дали се наплаќа ако носиш повеќе од дозволениот
  Исто сакам да прашам и дали може да ми ги одземат или царинат работите што сум ги купил од таму,како на пример гардероба,мобилни телефони,лаптоп,патики...
   
 18. mamma

  mamma Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Дали знае некој колку трае летот скопје-загреб?
   
 19. Moira

  Moira Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.938
  Допаѓања:
  7.621
  Саат и пол максимум
   
 20. coconaut

  coconaut Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  915
  Допаѓања:
  2.559
  Пол:
  Женски
  Дали некој знае како да стигнам од Скопје до аеродромот во Солун ? Ги гледам варијантиве што се со такси компании, меѓутоа тие се многу скапи 80 евра е во еден правец, ни доаѓа по 40 евра од човек, бидејќи сме давјца.