1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Аеродроми и авио превози

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Nina24, 2 ноември 2010.

  1. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.676
    Мислам дека секое утро тргнуваат комбиња на Компас Холидеј од пред Холидеј Инн, носат и до аеродром. Ако се сеќавам добро, до аеродром е 20-25 евра.
    Јави се и провери на 02/3110089
     
    На coconaut му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Ајде кој се возел со Пегасус да каже какви им се авионите (дали се онака, задоволително добри?) :)
     
  3. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Дали знаете за превоз Солун(аеродром)-Скопје на 26.08(понеделник), најрано 5-6 попладне?
     
  4. ariela09

    ariela09 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    1.765
    Луѓе ве молам за одговор. Дали некој знае колку од прилика е цената на авионска карта од Скопје до Минхен? :|
     
  5. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    преку Wizzair имаш од 20 и нешто евра па нагоре, зависи колку време однапред ќе резервираш, тоа ти е во еден правец, а преку други агенции или авио компании од 200 па и 300 евра нагоре. :|
     
  6. ariela09

    ariela09 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    1.765
    Јас ја проверив таа Wizzair и ми изгледа совршена но сепак мора да има некој недостаток штом е толку ефтино. Или можеби само зависи од време кога ќе ја купиш картата,дали порано или покасно? Има некој искуство со Wizzair да ми каже повеќе информации?
     
  7. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.191
    Допаѓања:
    23.918
    Зимај!
    Се наоѓаат и по 10 евра карти ако ги начекаш. Финтата е што немаш храна во авион, немаш дадено седиште, туку седиш кај стигнеш (има за сите место :D ) и ептен си ограничен со багаж (Смееш во таа цена само мала торба за горе). Ако идеш со повеќе багаж, доплати на веб страната плус куфер од 20кг. ама доплати го од дома преку нет, зошо на лице место е изгор скапо.
     
    На Mala panda му/ѝ се допаѓа ова.
  8. coconaut

    coconaut Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    924
    Допаѓања:
    2.562
    Пол:
    Женски
    Дали некој знае каде можам да најдам зип лок кеси за пакување на течности во авион? Бев во сите маркети но не најдов.
     
  9. sanja.burgundy

    sanja.burgundy Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2013
    Пораки:
    968
    Допаѓања:
    9.083
    Пол:
    Женски
    И јас го имам истово прашање :)

    Aко некој летал во скоро време, да каже импресии :) Имам купено карта, следниот четврток летам за Истанбул, денес ја купив (59,99 евра во правец). Искрено очекував да биде поскапа затоа што купувам само една недела пред летање, ама баш пријатно се изненадив.

    Исто така, начини за стигнување од аеродромот, до центарот, дали има таксисти, автобуси и слично :)

    Јас откако ќе летам, ќе ве обавестам ;)
     
  10. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.591
    Допаѓања:
    3.266
    Авионите се добри, ако тоа те интересира... Ама летовите зависат од пилотот. Од Скопје за Истанбул ми беше најлошиот лет во мојов живот, а имам летано над 30 пати во цел живот. Другите горе долу во ред. Се на се, не би летала уште еднаш со нив.
     
    На sanja.burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
  11. milamilamila15

    milamilamila15 Активен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2012
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    За неколку дена патувам за Лондон дали во багажот е дозволено да се носи секс играчки (вибратор или дилдо)? Некој со такво искуство?
     
  12. AudreyHepburn

    AudreyHepburn Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    15
    дечки би сакала да ве прашам дали некој има идено со авион до Женева ,од Скопје, и колку изнесува авиокартата со такси вклучено?
     
  13. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.782
    Допаѓања:
    131.304
    ^ Врските со Женева се обично многу лоши, нема директен лет, често се чека по неколку часа меѓу летови и знае да е доста скапо. Последен пат кога прашував беше околу 600-700 евра карта, ама зависи кога ќе ја купиш, т.е. колку време пред летот.

    До Цирих има директен лет, па пак знае да е скапо, околу 500 евра. До Базел е поевтино со Wizzair, ама далеку е од Женева, мислам дека има околу 3 саати со воз, и сигурно ќе кошта барем 60-70 франци во еден правец, ако не и повеќе. Има и цени и возен ред на http://www.sbb.ch.
     
  14. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Ме интересира ваше искуство, тие што оделе во Париз со авион. Која авиокомпанија нуди најниски цени?
     
  15. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.507
    Допаѓања:
    144.211
    TeaB немам искуство за Париз, ама моментално најниски летови нудат http://wizzair.com/mk-MK/Search. Колку порано резервираш, толку пониска е цената.
     
  16. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Знам дека имаат најниски летови, но аеродромот на кој слетуваат е далеку од Париз, околу 90 км е оддалечен. Е сега не знам дали во таа цена ќе биде организиран превоз до Париз, или пак, треба самите да си платиме.
     
  17. AudreyHepburn

    AudreyHepburn Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    15
    дечки колку е повратна автобуска карта Скопје-Охрид?
     
  18. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    750 плус 30денари чекирање во Охрид. А со индекс е 450 и исто плус 30денари чекирање. :)
     
  19. riba79

    riba79 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    3.769
    Пол:
    Женски
    zdravo decki..imam edno prasanje..
    treba da odam do kopenhagen ama letam skopje -malme ..potoa treba da odam so avtobus koj go organizira wizz air..prasanjeto mi e...?
    dali ke me cekaat tie od wiz air na aerodrom i me nosat i obratno..iskustvo mi treba od prva raka..
    prvpat patuvam vo stranstvo i panika malku me faka,,dali ke stignam kako stot treba do hotel... ;(
     
  20. Ivy18

    Ivy18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    76
    Какво искуство имате со Пегасус ?? Има ефтини летови.