Аеродроми и авио превози

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Nina24, 2 ноември 2010.

 1. Moira

  Moira Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.938
  Допаѓања:
  7.621
  Мислам дека секое утро тргнуваат комбиња на Компас Холидеј од пред Холидеј Инн, носат и до аеродром. Ако се сеќавам добро, до аеродром е 20-25 евра.
  Јави се и провери на 02/3110089
   
  На coconaut му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.030
  Ајде кој се возел со Пегасус да каже какви им се авионите (дали се онака, задоволително добри?) :)
   
 3. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.318
  Дали знаете за превоз Солун(аеродром)-Скопје на 26.08(понеделник), најрано 5-6 попладне?
   
 4. ariela09

  ariela09 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  1.765
  Луѓе ве молам за одговор. Дали некој знае колку од прилика е цената на авионска карта од Скопје до Минхен? :|
   
 5. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.034
  преку Wizzair имаш од 20 и нешто евра па нагоре, зависи колку време однапред ќе резервираш, тоа ти е во еден правец, а преку други агенции или авио компании од 200 па и 300 евра нагоре. :|
   
 6. ariela09

  ariela09 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  1.765
  Јас ја проверив таа Wizzair и ми изгледа совршена но сепак мора да има некој недостаток штом е толку ефтино. Или можеби само зависи од време кога ќе ја купиш картата,дали порано или покасно? Има некој искуство со Wizzair да ми каже повеќе информации?
   
 7. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  3.140
  Допаѓања:
  10.215
  Зимај!
  Се наоѓаат и по 10 евра карти ако ги начекаш. Финтата е што немаш храна во авион, немаш дадено седиште, туку седиш кај стигнеш (има за сите место :D ) и ептен си ограничен со багаж (Смееш во таа цена само мала торба за горе). Ако идеш со повеќе багаж, доплати на веб страната плус куфер од 20кг. ама доплати го од дома преку нет, зошо на лице место е изгор скапо.
   
 8. coconaut

  coconaut Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  915
  Допаѓања:
  2.559
  Пол:
  Женски
  Дали некој знае каде можам да најдам зип лок кеси за пакување на течности во авион? Бев во сите маркети но не најдов.
   
 9. sanja.burgundy

  sanja.burgundy Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2013
  Пораки:
  934
  Допаѓања:
  9.070
  Пол:
  Женски
  И јас го имам истово прашање :)

  Aко некој летал во скоро време, да каже импресии :) Имам купено карта, следниот четврток летам за Истанбул, денес ја купив (59,99 евра во правец). Искрено очекував да биде поскапа затоа што купувам само една недела пред летање, ама баш пријатно се изненадив.

  Исто така, начини за стигнување од аеродромот, до центарот, дали има таксисти, автобуси и слично :)

  Јас откако ќе летам, ќе ве обавестам ;)
   
 10. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  1.729
  Авионите се добри, ако тоа те интересира... Ама летовите зависат од пилотот. Од Скопје за Истанбул ми беше најлошиот лет во мојов живот, а имам летано над 30 пати во цел живот. Другите горе долу во ред. Се на се, не би летала уште еднаш со нив.
   
  На sanja.burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
 11. milamilamila15

  milamilamila15 Активен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2012
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  За неколку дена патувам за Лондон дали во багажот е дозволено да се носи секс играчки (вибратор или дилдо)? Некој со такво искуство?
   
 12. AudreyHepburn

  AudreyHepburn Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  15
  дечки би сакала да ве прашам дали некој има идено со авион до Женева ,од Скопје, и колку изнесува авиокартата со такси вклучено?
   
 13. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.488
  Допаѓања:
  62.340
  ^ Врските со Женева се обично многу лоши, нема директен лет, често се чека по неколку часа меѓу летови и знае да е доста скапо. Последен пат кога прашував беше околу 600-700 евра карта, ама зависи кога ќе ја купиш, т.е. колку време пред летот.

  До Цирих има директен лет, па пак знае да е скапо, околу 500 евра. До Базел е поевтино со Wizzair, ама далеку е од Женева, мислам дека има околу 3 саати со воз, и сигурно ќе кошта барем 60-70 франци во еден правец, ако не и повеќе. Има и цени и возен ред на http://www.sbb.ch.
   
 14. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  541
  Ме интересира ваше искуство, тие што оделе во Париз со авион. Која авиокомпанија нуди најниски цени?
   
 15. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.856
  Допаѓања:
  121.201
  TeaB немам искуство за Париз, ама моментално најниски летови нудат http://wizzair.com/mk-MK/Search. Колку порано резервираш, толку пониска е цената.
   
 16. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  541
  Знам дека имаат најниски летови, но аеродромот на кој слетуваат е далеку од Париз, околу 90 км е оддалечен. Е сега не знам дали во таа цена ќе биде организиран превоз до Париз, или пак, треба самите да си платиме.
   
 17. AudreyHepburn

  AudreyHepburn Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  15
  дечки колку е повратна автобуска карта Скопје-Охрид?
   
 18. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.328
  Допаѓања:
  3.457
  Пол:
  Женски
  750 плус 30денари чекирање во Охрид. А со индекс е 450 и исто плус 30денари чекирање. :)
   
 19. riba79

  riba79 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.415
  Пол:
  Женски
  zdravo decki..imam edno prasanje..
  treba da odam do kopenhagen ama letam skopje -malme ..potoa treba da odam so avtobus koj go organizira wizz air..prasanjeto mi e...?
  dali ke me cekaat tie od wiz air na aerodrom i me nosat i obratno..iskustvo mi treba od prva raka..
  prvpat patuvam vo stranstvo i panika malku me faka,,dali ke stignam kako stot treba do hotel... ;(
   
 20. Ivy18

  Ivy18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  76
  Какво искуство имате со Пегасус ?? Има ефтини летови.