Аеродроми и авио превози

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Nina24, 2 ноември 2010.

 1. miljkovic

  miljkovic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2010
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  360
  Јас летав со пегасус од Скопје-Истамбул, Истамбул-Анкара...Добри се авионите(не се како од Туркиш),али за поблиска дестинација се супер!
   
  На Ivy18 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. sanja.burgundy

  sanja.burgundy Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2013
  Пораки:
  934
  Допаѓања:
  9.070
  Пол:
  Женски
  Јас имам позитивно искуство со Пегасус. Летав Скопје-Истанбул и се’ помина во најдобар ред.
  Ми се свиѓа тоа што немаш ограничување за куферите (до 20 кг.нели), дури имаше многу луѓе што рачен багаж имаа и мали куферчиња или торбици.

  Би летала пак со нив, цените им се одлични :)
   
  На Ivy18 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. sagittarius57

  sagittarius57 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2013
  Пораки:
  861
  Допаѓања:
  2.183
  Пол:
  Женски
  Ако знае некој да ми каже како се движат цените на авионските билети Скопје - Стокхолм или Солун - Стокхолм и да ми препорчате некоја добра агенција што нема астрономски цени :)
   
 4. Lemon

  Lemon Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  89

  Прилично касно го гледам прашањево ама еве за другите кои исто планираат да патуваат. Вакви кеси има во ДМ во делот за пакување на храна и на самите кеси има нацртано авионче зошто димензиите точно одговараат на оние што ги имаат назначено авиокомпаниите
   
  На Mina_Z и sunfemina им се допаѓа ова.
 5. laurast

  laurast Нов член

  Се зачлени на:
  11 декември 2013
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  1
  Колку чини авионска карта од Скопје до Брисел ?
   
 6. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.193
  Допаѓања:
  85.960
  За која дата? Еве ти добра комбинација на дати
  само лет


  а со еден куфер чекиран багаж и мала кабинска торба


  Ова ти е супер цена, 6718 ден. повратен билет без дополнителни трошоци.

  Ако имаш намера да патуваш повеќе годинава не е лошо и членство да си платиш, па цените секогаш ќе ти бидат пониски. Плус и оние кои патуваат со тебе ќе имаат попуст.
   

  Прикачени фајлови:

  • brisel 2.JPG
   brisel 2.JPG
   Големина на фајлот:
   105,5 KB
   Прегледи:
   270
  • brisel.JPG
   brisel.JPG
   Големина на фајлот:
   106,6 KB
   Прегледи:
   268
 7. laurast

  laurast Нов член

  Се зачлени на:
  11 декември 2013
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  1
  . Планирам летото да одам кај дечко ми па ме интерсираше колку од прилика ќе ме кошта :)
   
 8. bebaa

  bebaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2011
  Пораки:
  2.458
  Допаѓања:
  4.223
  Пол:
  Женски
  Ако знае некој да ми каже како да најдам лет за санторини?Директен од Скопје не ми се верува ама..и колку би ме чинело
   
 9. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  Има некој/а патувано со Alitalia?
  Некое искуство?
  Поконкретно ме интересира дали имаат ограничувања во однос на багажот и доколку да колку се доплаќа за дополнителен..?
   
 10. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.956
  Пол:
  Женски
  Еве страница каде може online да се следат сите летови...можеби имате блиски за кои ќе сакате да проверите
  http://www.flightradar24.com/
   
 11. Kaylie

  Kaylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  1.400
  Со Алиталија имам лошо искуство!
  Ни изгубија два куфери. Првите неколку денови, воопшто не се јавуваа ни на телефон, ниту враќаа на мејлови. Тек после една недела успеавме да ги добиеме, а после еден месец ни ги вратија куферите.
  Тогаш со нив летавме Виена-Рим, Рим-Катанија и Катанија-Рим, Рим-Виена.
  Пред секој лет авионот каснеше по саат ипол.
  Лош впечаток ми имаат оставено и делуваат како многу несериозна, непрофесионална и несигурна компанија, и затоа со нив не планирам веќе да летам!
   
 12. rak1

  rak1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2010
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  45
  На која страна ги гледаш овие? Ми треба за Берлин неможам да најдам по нет. Ако може да ми помогне некој? Фала
   
 13. sanja.burgundy

  sanja.burgundy Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2013
  Пораки:
  934
  Допаѓања:
  9.070
  Пол:
  Женски
  ^ Сликите кои ти ги има постирано sanjaeva се од страната на Wizz Air.
  Ако сакаш да бараш летови од било кој град до друга дестинација, ти препорачувам да провериш на Edreams, а низ европскиве градови, евтини летови има и со RyanAir (но не летаат од Скопје) :)

  Се надевам ќе најдеш тоа што бараш, јас толку можам да помогнам :)
   
 14. rak1

  rak1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2010
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  45
  Фала ти најмногу не си свесна колку ми помогна :*
   
 15. pretty-girl6

  pretty-girl6 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  127
  Пол:
  Женски
  Дали знаете дали има лет од Скопје или Охрид до Варна, Бургас, Софија или Пловдив? Досега со авион немам патувано од Македонија до Бугарија, ама ми треба заради работата за побрзо одење.
   
 16. rak1

  rak1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2010
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  45
  Можам ли во авион да носам храна, апчиња и козметика? (во долниот багаж)
   
 17. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.193
  Допаѓања:
  85.960
  Да, во чекираниот багаж смееш без проблем, нормално во разумни количини.
   
 18. Eli-sweety

  Eli-sweety Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  14
  Здраво феминистки,
  утре летам и сакам да си го земам со мене и лаптопот, дали некој знае дали ќе треба некаде да го пријавам?
  :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
   
 19. rak1

  rak1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2010
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  45
  Фала ти нaјмногу :*
   
 20. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  837
  Се што носиш со тебе (чанта, ранец, рачен багаж, лаптоп и сл.) мора да помине на онаа контрола со скенер и тоа е се, посебно пријавување не треба ако се работи за лаптоп кој веќе го користиш за лични потреби.