Аеросмит (Aerosmith)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од BlackSwan5, 22 септември 2011.

 1. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Имаме теми за разни Џастини и Селени па приметив дека нема за еден од подобрите рок бендови во историјата.
  Покрај Бон Џови ова ми е втора омилена група а песните им ги обожавам.Толку добри текстови,прекрасна музика и секако специфичниот вокал на Стивен Тајлер.
  Некои поомилени песни
  http://www.youtube.com/watch?v=rKAn1HvmRXM
  http://www.youtube.com/watch?v=txlXcJDtDwM
  http://www.youtube.com/watch?v=Nj5CY94s ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=RqQn2ADZE1A&ob=av2e
  http://www.youtube.com/watch?v=NMNgbISm ... ure=relmfu
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.880
 3. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.624
  На Rose96 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.204
  Допаѓања:
  41.238
  На BlackSwan5 и JuLleE им се допаѓа ова.
 5. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.204
  Допаѓања:
  41.238
  На Hipica, BlackSwan5 и JuLleE им се допаѓа ова.
 6. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  9.497
  Допаѓања:
  152.099
  Мислам дека имаше тема за Аеросмит :^) .
  Јас ги обожавам, после Бон Џови, овие ми се втората ми љубов.
  Баш денес слушнав на радио дека планираат нов албум догодина.
  Ај ем соо хепи :angel: .
  И се надевам дека ќе ги донесат во Скопје...и на ова би мо дошло Дрим он бејби...Ај барем во Белград :lol:
  Не ставам песни, над мене сте ги постанле речиси сите кои ми се омилени, но секако фајворит ми е легендарната Ај донт лана мис а тинг.
   
  На BlackSwan5 и ludoto19 им се допаѓа ова.
 7. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  Бендов ја свири мојата ОМИЛЕНА песна, чиј прв стих ме убива во поим:
  Би можел да останам буден само да те слушам како дишеш... :inlove:

  И да, би сакала да снимам римејк на спотот од Crazy :)
   
  На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  :lol: И јас би сакала.
  Но штета,сум била бебе годината кога излегол спотот па Лив Тајлер и Алиша Силверстоун ми го земале местото.
   
 10. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
  i don't wanna miss a thing & crazy најубави песни !
   
 11. eminil

  eminil Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2012
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  130
 12. blaa

  blaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  410
  Допаѓања:
  377
 13. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  На blaa му/ѝ се допаѓа ова.
 14. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.986
  Пол:
  Женски
  Е како бре,Аеросмит да не ги сакам,а ? Легенди се луѓето.Гласот на Стивен е многу,многу специфичен,а и текстовите им се за мерак :)
  Омилени песни од нив ми се: Crazy,Don't wanna miss a thing,Janie's got a gun,Love in an elevator,Pink,Cryin,Angel,Dude looks like a lady,Dream on и други...
   
 15. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
 16. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  601
 17. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  втора љубов после G'N'R :inlove: :inlove:
   
 18. Nolitatu

  Nolitatu Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2014
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  46
  Dragi feminki,

  Kupivme 4 vleznici za pretstojniot koncert na Aerosmith vo Sofija, no za zal ne sme vo moznost da otideme...
  Sega gi prodavame vleznicite, pa dokolku znaete nekoj zainteresiran da gi kupi, ve molam iskontakritajte me preku LP.
  Koncertot e na 17ti maj, na stadion Lokomotiv vo Sofija, kartite se za vtoriot stoechki del pred binata (standing 2)

  http://www.ticketpro.bg/jnp/en/music/12 ... smith.html
   
 19. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.521
  Допаѓања:
  4.828
  Пол:
  Женски
  омилени :inlove:
  најубави песни : Dream On, Crying, Crazy, Dude Looks Like A Lady :lol: , I don't wanna miss a thing, Sweet Emotions и многу други
   
 20. The-fallen-one

  The-fallen-one Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2014
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  39
  Ги обожавам,покрај Scorpions,U2,Guns 'n' Roses,Bon Jovi,James Blunt и Pink Floyd.
  Омилени песни: Dream on, What could have been love, I don't wanna miss a thing, Hole in my soul, Blind man, Amazing и Angel. <3