1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Азбука на градови

Дискусија во 'Канта' започната од IvanaJenner, 20 јули 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  550
  Пол:
  Женски
  Како оди азбуката а б в.., на тие букви треба да напишете град. Почнувајќи од А.
  Амстердам.
   
 2. A.27

  A.27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  740
  Пол:
  Машки
  Ima vakva tema;)
   
  На IvanaJenner му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.