1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Азбука на женски имиња

Дискусија во 'Канта' започната од MissElly, 24 февруари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. MissElly

  MissElly Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  102
  Здраво :hai: Кога ја видов темата „Азбука на машки имиња" дојдов до идеа да направам ваква тема.Пребарав и видов дека не постои тема „Азбука на женски имиња"... Еве јас ке почнам:

  А-Александра
   
 2. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  606
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.